Zimní příběh

Zimní příběh

Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli. O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182296/zimni-pribeh-lSr-182296.jpg 3.485

Winter´s Tale (1983)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Jota

Eorin

Vím, že znovu ji číst nebudu, upřímně si raději pustím znovu film, ale TA ATMOSFÉRA!! Krása.

Maja256
04. červnaodpad!

Tak horší knihu jsem snad nečetla. Opravdu mě zklamala. Když jsem si ji kupovala tak jsem byla natěšena, protože takove žánry miluji. Ale musela jsem v pulce skončit, nedalo se to číst, byla jsem uplne prázdna a vyčerpaná.

martina.culik

Knihu jsem četla dlouho a ne úplně snadno - přesto mě příběh bavil. Je to prostě něco úplně jiného. Nemám moc ráda poetické a filozofické knihy, mezi které bych tuto alespoň z části zařadila, ale Zimní příběh mě bůhví proč oslovil.0
Fandila jsem Peterovy, bylo mi líto Beverly a oblíbila jsem si bílého koně, který je jednou z nejdůležitějších postav v příběhu.

Kao

Prožila jsem sto let v New Yorku. Utíkala jsem před Krátkokabátníky a smála se jejich hlouposti a těžkopádnosti. Bruslila jsem na zamrzlém jezeře a povídala si s kohoutem. Slyšela jsem Beverly hrát na klavír a viděla jsem jak celé město na pár okamžiků obestřela duha. Mark Helprin mi dal možnost prožít životy zdánlivě obyčejných newyorčanů. Moje představivost a fantazie vyletěla do nebe jako balónek napuštěný heliem. A stejně jako tomuto balonku, ani mě se nechce vrátit se zpět na zem.

MíšaS.

Zklamání. Nemohla jsem se do toho začíst. Na film, ale kouknu, už jen kvůli Colinu Farrelovi :)

Lanisa1966
29. lednaodpad!

Když jsem si tuto knihu pořizovala, zdálo se mi, že vklouznu do neobyčejně krásného příběhu. Avšak myšlenka nepředčila realitu. Chci tím říct, že myšlenka Zimního příběhu byla krásná a slibující pěkné počtení. Avšak realita Zimního příběhu mě naprosto zdrtila, čtení jsem těsně před koncem vzdala. Touto knihou jsem se vůbec neobohatila a naopak mé knižní srdce hodně pláče.

LenysekC

Tak tohle bylo jako pojď na mě z boku. Člověk zůstane akorát vyčerpanej, prázdnej a neukojenej.

čtenářka4
26.12.2016

Krásná myšlenka, ale pokulhávající zpracování, chvílemy božské pasáže, chvílemi (a to z větší části) nudné a dlouhé. Kdyby měla tak 300 - 400 stran, byl by to skvost. A doporučuji pěkný film.

Lolila
26.12.2016

Musím povedať, že som z tejto knihy dosť zmätená. Neviem, čo si mám v skutočnosti myslieť. Zo začiatku, aj napriek dlhým opisom, vyzerala zaujímavo - presne ako zimný príbeh, tak trochu rozprávkový. Ale postupne som sa začala v deji strácať, hlavne po zmiznutí Petera. Postupne začali pribúdať ďalšie postavy, čo nebolo zlé, ale chvíľami som netušila, čo tým chcel autor povedať. Čakala som, že v závere sa všetky tie postavy nejakým spôsobom prepoja, že to dlhé rozprávanie bude mať nejaký dôvod a zmysel. Ale nestalo sa..... Záver bol dosť nejasný, natiahnutý a hlavne od veci. Ako keby sa zrazu autor rozhodol, že je načase príbeh ukončiť.

Šárka_D
30.10.2016

Knížka je hodně filosofická a dost náročná, myslím, že jsem ji pořádně pochopila až po shlédnutí stejnojmenného filmu s úžasným Colinem Farrellem (ach), přičemž film byl citlivě zjednodušený a obsahoval vše podstatné. Knížku jsem četla dlouho a na etapy, ale užívala jsem si ji, měla příběh založený na nesmrtelné lásce, pěknou atmosféru a jazyk. Chtěla bych bruslit po zamrzlém jezeře Coheeries...

Denča1236
27.03.2016

Tahle kniha mi přijde prostě zvláštní. Se čtením jsem skončila asi na straně 250 a upřímně nevím, jestli to někdy dočtu. Vážně je to těžké čtení a hodně únavné. Nevím, co jsem přesně čekala, ale vzhledem k tomu, že příběh by měl vyprávět o "osudové lásce, která trvá napořád a přežije všechno", tak mi to tak nepřišlo. Samozřejmě nemůžu plně soudit, protože jsem knihu nedočetla, ale na to že má kniha kolem 800 stran, tak jsem si myslela, že zrovna jejich vztah bude hodně rozvinutý namísto těch (pro mě docela zbytečných) povídáních o životě vedlejších postav či popisů města a krajiny. No možná, že Zimní příběh někdy dočtu a hodnocení poupravím, ale myslím, že se na mém názoru stejně nic moc nezmění . :/

1v8na
17.03.2016

Knihu jsem začala číst s tím, že jsem si říkala, jaká to bude bomba. Nicméně dopadlo to tak, že jsem se dostala do půlky a pořád jsem se nemohla začít a pořád jsem nemohla knize přijít na chuť.
Neustále mi chybělo napětí a gradace.
Knihu jsem sice dočetla ale bylo to s hodně velkými obtížemi.

Sarri
07.02.2016

Nesmírně zdlouhavé a nudné dílko. Jsem za stranou 200, ale při pomyšlení na to, že jich je bezmála 800, mě berou mdloby. A už vůbec nechápu komentáře, které tvrdí, že každé slovo v knize má správné místo a hlubší význam - prozatím se spíš Zimní příběh podobá grafomanskému, neochucenému vývaru bez špetky citu. Sem tam se sice objeví nějaký rozhovor, ale je jich zoufale málo a děj se vůbec neposouvá kupředu a čtenáře spíše ubije zdlouhavými, leckdy určitě zbytečnými popisy krajiny, města, či nudných zkušeností hlavních/vedlejších postav. Nejzajímavější postavou je pro mě prozatím Beverly, i když se trochu topí v příliš andělských dimenzích a nepůsobí příliš realisticky. Jednoduše prozatím nerozumím tomu, co tím chtěl básník říci. Jestliže chtěl vyprávět příběh o nešťastné lásce, bohatě by si mohl vystačit s klasickými třemi stovkami stránek. Tohle je v hodně směrech katastrofické =(. Nevím zda-li dočtu, ale třeba svůj komentář poupravím později, pokud se změní můj názor.

HankaHail
06.02.2016

Když mě kniha ani po 100 stránkách ničím nezaujme, přestanu ji číst. A to jsem se na ni tak těšila. Film se mi líbil.

sabina3517
31.12.2015

No nevím co říct, kniha je kouzelná, ale opravdu těžce se čte. Nikdy mě moc nelákal New York, ale po přečtení téhle knihy mě zasáhl. Moc nečtu romantické knihy, ale tahle byla úžasná.

Jossie
05.11.2015

Čím víc se kniha blížila ke konci, s tím větší nechutí jsem ji četla, protože mi bylo jasné, že už to žádný smysl mít nebude. Autor si nejspíš šlehnul pokaždé když sedl ke psaní. Viděla jsem nejdřív film, který byl jen změtí hezkých obrázků, tak jsem si říkala, zase jedna špatně zfilmovaná kniha, ale po jejím přečtení nechápu, proč měl někdo potřebu o tom ještě točit film.

danica6371
24.10.2015

Když jsem si zde přečetla komentáře, čekala jsem nádherný, zamilovaný, romantický příběh odehrávající se v zimě. Byla jsem dosti nemile překvapena, když tomu tak nebylo, jelikož to tady každý vychvaluje. Dočetla jsem jenom kvůi tomu, že jsem chtěla vědět, co z toho vyleze. Jediné romantické na tom byla ta zimní krajina. Za celou dobu jsem nepochopila, o čem ta kniha vlastně byla, co tím chtěl autor říct. Sáhodlouhé filozofické pasáže, absurdní zvraty v ději.... Ne. Pro psychicky narušené jedince nebo jedince žijící mimo realitu možná, ale pro realisty jako jsem já, ne. A osobně si nemyslím, že je v tom nějaká hlubší myšlenka. Je to sci-fi z roku 1947.

natka4029
30.08.2015

Zrovna dočítám poslední stránky a jsem naprosto unešená. Nikdy jsem nečetla nic tak úžasného. Zimní příběh dokazuje autorovu zběhlost v jazyce a schopnost dívat se na věci, v tomto případě New York, jako na živoucí bytosti. Dojemný a osvobozující děj nedovolí čtenáři odtrhnout oči.

Akjadzord
20.08.2015

Napsat tento komentář bude opravdu těžké. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Nedokáži to ani ohodnotit :-| .., jak mám TOTO ohodnotit? Tak alespoň sem napíši své zmatené pocity.
Nejprve musím říct, čeho je moc, toho je příliš. Ze začátku se mi popisy opravdu líbily, vžívala se do nich a užívala sem si je, ale ke konci... Netvrdím, že ztratily na kvalitě, to vůbec ne, jen se mi moc nelíbilo jak se celý příběh vyvinul a tím pádem se mi i některé popisy zdály trochu divné.
První část byla dokonalá, Petera a Beverly jsem si oblíbila a jejich příběh se mi opravdu líbil. Druhá část už nebyla tak zajímavá, ale stále dost dobrá. Když se vrátil Peter Lake, byla jsem nadšená, jeho pasáže mě znovu bavili a dokonce se mi hodně líbilo i jak to s ním skončilo. A teď se konečně dostáváme k tomu, co se mi na celé knize nelíbilo - a to bylo to, co se stalo Aby. Já jsem teda ještě dost mladá na to, abych toto mohla moc hodnotit, ale nemyslím si, že by svět byl spravedlivý, a už vůbec ne takto hodně.
(+ Virginie a její manžel byli zvláštní, přemýšleli jinak než ostatní a věřím tomu, že by se ve skutečnosti mohli najít a vzít se. Čemu už ale nevěřím je to, že by takto zvláštní byli aj jejich děti, ale to je jen můj názor :-))
Pokud jste tento komentář dočetli až do konce, tak vás opravdu obdivuji, protože si vůbec nejsem jistá, jestli to dává alespoň nějaký smysl.
Každopádně až na to co jsem výše psala to bylo skvělé. Příběhově 4*, ale za rozsáhlé popisy nejméně 4,5* (jen škoda že to nejde :-()

st.me
17.05.2015

Moje pocity jsou zmatené a smíšené.
Po přečtení poslední věty z epilogu jsem hledala dovětek, kde bude napsáno více. Marně.
Jak už tu někdo v hodnocení psal, kniha není na přečtení na jeden zátah nebo aspoň já si to nedovedu představit. Po přečtení tří stránek máte pocit, že jich máte za sebou alespoň třicet. Tolik informací, detailních popisů vám autor poskytne. Byla jsem snad už za třetinou knihy a měla jsem pocit, že zatím se děj moc nerozjel.
Trochu mě mátlo skákání z jednoho místa děje na jiný, který s příběhem zdánlivě nesouvisel. Ale četla jsem dál a tušila, že všechno spolu bude nějak provázané. Moje tušení bylo správné.
Ikdyž se to může zdát jako výtky knize, nemůžu dát horší hodnocení než 4 hvězdy. Vše je popsané tak, aby se čtenář mohl nejen vžít do děje, ale téměř se dotknout věcí. Po celou dobu jsem doufala v jiný konec. Pro Petera Lakea a Beverly mám svůj konec. :)

Jaruce
07.05.2015

Knihu jsem právě začala číst, opravdu je to dost těžká kniha na soustředění čtení, jsem teprve na začátku knihy a prokousávám se docela pomalu. Knihu jsem si vybrala pro její anotaci a také proto že to bude dlouhý příběh, který se dá číst delší dobu než knížka na jeden zátah. Doufám že vydržím a budu z této knihy nadšená jako jiní čtenáři. Dočetla jsem, ale kdybych si tu knihu nekoupila nedočetla bych ji, myslím že to není můj šálek čaje.

Veeria
10.03.2015

Kniha, která Vás vtáhne do děje na delší dobu. Jedná se opravdu o obsahově bohaté dílo, kde se autor doslova mazlí s každým slůvkem, má obrovskou slovní zásobu a fantazii....vše je protkáno myšlenkami, které nutí k zamyšlení. V pozadí hraje láska a osud, na nichž je vše postaveno. Veškeré postavy či děje jsou dokonale vykreslené a popsané na více stranách, což mnohdy může vyvolat dojem přesycenosti, nicméně v konečné fázi všechno do sebe krásně zapadne. Myslím, že v tomto případě se jedná o čtenářský zážitek, který odmění Váš čas. Kvalitně odvedená práce.

Maragad
01.03.2015

Zimní příběh je kouzelnou knihou, a ačkoliv je složitější na čtení, bude vám milým společníkem. Magický New York vás uhrane a která z romantických duší si někdy nepovídala s hvězdami. A kdo ví, třeba to jsou velká zvířata, která mají srst stvořenou z milionu malých hvězdiček.

acupoflucy
03.02.2015

Krásný příběh

TejmyG
23.01.2015

Skvělé napsaná kniha :) Po přečtení knihy musím říct, že film byl děsně odfláknutý, ale ta kniha. Je bezvadná.

Verunk
15.01.2015

Opravdu krásně popsané fantasy do všech možných i nemožných detailů. Pro někoho tato kniha může být "zbytečně zdlouhavá", ale každičké slovo má svůj význam.

Adris
25.10.2014

Zatím jsem nepřečetla celou knihu, ale již po pár stránkách musím říct, že kniha je velmi těžká na soustředění. Je tam hodně dlouze a do podrobna rozepsaný popis věcí, lidí, zvířat a i děje samotného. Někdy mi to připomíná Pýchu a předsudek nebo Janu Eyrovou, taková květnatá slova. Jak bylo níže řečeno - není to jednohubka. Film vám jen ukáže, o čem to asi zhruba bude. Je to kniha o lásce a magii. Takové romantické fantasy. A to já můžu:)

JanaDor
24.10.2014

Víte, jak se říká knižní jednohubka. Tak tato kniha je pravý opak. Je to velký hamburger se spousty vrstvami vybraných a různých chutí, na který potřebujete čas, abyste si jej vychutnali. Dlouho jsem nečetla, tak čtenářsky obtížnou knihu a také dlouho jsem tak dlouho nečetla jednu knihu. Je zvláštní, je nádherná, ale nešlo ji číst rychle. Je zde více dějových linek v různých úrovních a mnoho detailních popisů. Autor si se slovy hraje, ba ne, on si s nimi přímo pohrává. A možná právě proto jsem si musela chvílemi od knihy odpočinout. V příběhu byly prvky fantasy, promíchány s filozofií o životě a časové linky, kde bylo více hlavních postav. Prostě náročný čtenářsky zážitek.
Co mi trochu vadilo, že ty kouzelné momenty s jakoby čarováním, zde nejsou více popsány. Nedokázala jsem to pochopit, ale prostě se to dělo. Takže, když se tam objevují postavy z doby před sto lety, které již umřely, tak nevím jakým způsobem se vracely. Jinak je celý příběh dokonale propracovaný a perfektně napsaný. Čím déle jsem ji četla, tím mi připadala lepší a lepší. Často je zde podrobný popis situace, rozšířený o lyrickou notu, která ji opěvuje. Některé tyto popisy mě bavily velmi, některé méně. Kniha je dle mého určená těm, kteří milují tlusté knihy, obdivují slovní spojení jako takové, mají rádi rozsáhlé, kvalitní příběhy a věří v osud jako já.

marie7586
20.10.2014

Film jsem doopravdy nijak nemusela, už proto, že znám knihu. Český překlad anglického originálu mne proto mile překvapil. Myslím, že se, na rozdíl od filmového "trháku" doopravdy povedl. A to i přesto, že to určitě nebude knižní trhák, protože je to docela dlouhé a je tam dost filozofických pasáží na přemýšlení - prostě to nejde zhltnout na jedno posezení.Přesto doporučuju!