Zimní příběh

Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli. O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182296/big_zimni-pribeh-lSr-182296.jpg 3.2144
Romány, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Jota

Winter's Tale, 1983

Kniha Zimní příběh

petr_

Dávám plný počet bodů. Ano, kniha se četla obtížně a nedá se zhltnout jedním vrzem. Dokonce doporučuji ji číst po částech, aby byl čtenář schopen vstřebat děj.
Kniha mi připomněla dílo Alexandra Grinna jehož "Nachové plachty" jsou nejznámější. Je plná magických událostí a obrazných popisů a když ji člověk čte tak mu zůstane hezký pocit na duši a to i když děj popisuje napřiklad podsvětí New Yorku.
Film jsem neviděl a možná je to dobře, protože kniha je skvělá.

RomanDušek

(+ SPOILER) Po delší době jsem knihu odložil nedočtenou. Do knihovničky ji již vracet nebudu. Nabídnu ji někomu jinému.
Souhlasím s komentáři níže, že kniha se čte poněkud složitě.
Zvládl jsem 1/4, ale dál to již nešlo.
Žánr fantasy jsem četl prvně a není to evidentně můj šálek kávy.

Když opomenu situace, které se mohou odehrát pouze ve fantasy příběhu, tak mne dost překvapilo, že dívka, která je sotva plnoletá a jenž narazí v domě své rodiny na zloděje, tak se s ním věnuje milostným hrátkám (nechce umřít jako nevinná dívka) a chce si jej vzít. Zloděje, jenž chtěl okrást její rodinu... To je dosti nereálné i na fantasy příběh. A tohoto mladíka s kriminální minulostí ještě s velkou slávou představí své rodině...

Možná jsem ten příběh neměl brát tak vážně, ale pro seznámení a vážný vztah dvou lidí, se dá vymyslet mnohem více uvěřitelnějších situací.

Ovšem čtenářům, kteří čtou tento druh literatury, se kniha bude jistě líbit.

Monča9091
23.11.2020

Četla se velice obtížně a já na konci byla vlastně ráda, že je konec. Mrzí mě to, protože jsem se opravdu těšila!

missbellatrixx
22.10.2020

Ano, tak...jak to říct...Peter Lake v podání Colina Farrella mě okouzlil...stejně tak Russell Crowe jako Pearly Soams...doufaje,že v knize se dozvím víc...jsem trochu zklamána...kniha je příliš rozsáhlá a člověk se ztrácí v příběhu...film sice neobsáhl celou knihu, to ani nejde,ale vzal z knihy to lepší..

Jája92
21.07.2020

Kniha mě zaujala velkým množstvím stránek a lákavým obalem. Je tu romantika, dobrodružství a staré časy.

Ellinek
06.04.2020

Z mého hlediska opravdu čtenářská výzva.

Viděla jsem film, kde mi mnoho věcí nedávalo smysl, tak jsem si řekla, že přečtu knihu, která mi to vysvětlí. Opak byl pravdou. Literární zpracování je tak rozsáhlé a komplexní, až někdy odrazuje. Vrhla jsem se do toho s vervou, okamžitě jsem byla zmatená a nedokázala jsem se moc zorientovat. Nakonec jsem knihu na dva týdny odložila. Našla jsem ale vůli se k ní znovu vrátit se stejnou vervou.

Příběh byl nakonec trochu jiný než film a vlastně mi vůbec nic nevysvětlil. Od té doby se ale na film dívám jako na romantické pohlazení po duši, které nutně nemusí mít ve všem logické vysvětlení. Zkrátka si užíváte Petera a jeho čistou duši a romantické vzplanutí. A co se knihy týče...zpětně oceňuji její složitost. Všechny linky se nakonec spojily a vyjasnily a konec knihy se mi možná líbil víc jak ve filmu.

Není to kniha pro každého a možná se dosti brání, ale myslím, že jakmile se v člověku tak nějak rozleží, ocení ji a za její přečtení bude nakonec rád. Zvláštní úkaz v literatuře, ale rozhodně jedinečný kousek.

Lucik100
21.03.2020

Krásný romantický příběh plný lásky. V knize bylo spousta dějových linií a skoky v době, což mě trochu mátlo. Nakonec se ale všechno ujasnilo.

Magrata15
11.01.2020

Po knížce jsem toužila ihned po shlédnutí stejnojmenného filmu.
Když jsem ji konečně získala, nejprve jsem se zalekla jejich téměř 800 stran, ale autorovo vyprávění je tak strhující a jeho slovník tak kouzelný a barevný (možná je to i dílem překladu, nedokážu posoudit) že mi čtení utíkalo a jen jsem hltala stránky.

První část je v detailech stejná, ale přesto jiná, než film. Je více reálná a postrádá fantasy prvky, které se ve filmu objevují.
První část byl kouzelný příběh odehrávající se před 1. světovou válkou, s nádechem romantiky, ale ani špetkou mystična.
V druhé části jsme se přesunuli do současnosti a tam už se sem tam nějaký zázrak odehrával.
Líbil se mi film a líbila se mi i kniha.