lenjak lenjak komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Kniha mě naprosto dostala. Je to neskutečně tvrdě napsaný příběh, s geniálním propojením jednotlivých osudů. Dala bych jako povinnou četbu. Tohle se nikdy nesmí zapomenout.

29.02.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Není co dodat, prostě děsivě nadčasové

18.12.2018 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Moravec je pro mě jasná volba, tento rozhovor opět nezklamal. Zábava ano, ale také velmi zajímavý pohled na život absolutního profesionála.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Super zážitek. Od začátku do konce.

18.05.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Super, dokonalé, nadčasové. Myslím, že tuhle knihu se vyplatí mít doma a občas nahlédnout.

18.12.2018 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Hustý, hustý, hustý.
Naprosto pohlcují příběh a v kombinaci s 1984 uff

15.07.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Naprosto ojedinělá a úžasná kniha.
Strhující realistický popis.

28.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čekala jsem to podstatně drsnější. Ale i tak cením vysoko. Krásně napsané.

21.12.2018 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Děsivé, krásné, úžasné.

28.04.2019 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha naprostý propadák a zklamání. Nedopracované, přehnané, vulgární a vlastně hloupé. Naservírovat mi, že zabiju 5 lidí takovým způsobem, nezůstane po mně stopa a přitom chodím do práce, kde jsem od nevidím do nevidím. A šup druhý den už mám na svědomí další hromádku pěkně zpracovaných mrtvol. Něco tak blbého jsem dlouho nečetla a bylo to těžké dokončit. Za mně ROZHODNĚ NE.

29.02.2024 odpad!

Velmi podnětné, mělo by být zařazeno do povinné literatury.

18.07.2021

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Trochu jsem se chvílemi potýkala s uvěřitelností, nicméně, když jsem se oprostila od této myšlenky, kniha mě moc bavila a přečetla jsem ji jedním dechem.

07.03.2020 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

skvělá oddychovka a v některých momentech skutečně ze života

30.12.2018 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Kniha je zvláštní, nemám z ní úplně jednoznačný dojem.

18.12.2018 2 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Kam to Nina ještě dotáhne...ta kniha je opět neuvěřitelná...mrazí z ní

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Perfektní Snyder, jako vždy. Proč jen tohle nečte povinně každý.

11.03.2024 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha není špatná, ale nenadchla.

28.04.2019 2 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Všichni, kdo mají pocit, že komunistický režim je ok, by si tuto knihu měli povinně přečíst

15.07.2021 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Super, trošku slabší konec, ale určitě stojí za přečtení.

27.12.2018 5 z 5

Apeirogon Apeirogon Colum McCann

Dvě znepřátelené strany, dva muži, každý na jedné straně bojů, takže vlastně nepřátelé...Ale skutečně nepřátelé? Tito "nepřátelé" spolu jezdí a vyprávějí. Smadar zemřela při sebevražedném útoku, Abír byla deset let po ní zavražděna izrazelským vojákem na cestě do školy. Rami (otec 18leté Smadar) a Bassam (otec 12leté Abír) se logicky musí nenávidět....hmmm.... oni spolu ale jezdí a vyprávějí, ale hlavně ukazují, že je to všechno trochu jinak, nebo by mohlo být....