Cit slečny Smilly pro sníh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román dánského autora, jehož základní osnovou jsou tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky, grónského chlapce Izaiáše. Odhalování záhady vede přes tajné archivy pochybných společností a patologických ústavů, přes kodaňské podsvětí na loď, která odplouvá s tajemným posláním k ostrůvku u západního pobřeží Grónska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7868/cit-slecny-smilly-pro-snih-QTE-7868.jpg 3.9661
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

Frøken Smillas fornemmelse for sne, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (147)

Kniha Cit slečny Smilly pro sníh

Přidat komentář
mats379
22. září

Velice zvĺáštní detektivka, ale nakonec lepší než leckteré současné hity.

deniha
15. srpna

Na rozdíl od Smilly, která má cit pro sníh, můj cit pro tuto knížku se bohužel neprojevil....


Ujko
12. srpna

Kniha je trochu zvláštní, ostatně mám podobný pocit téměř u všech knížek severských autorů. Jejich mentalita je jiná než naše. Ale protože jsem ji už před pár lety četl, neměl jsem až takový problém se začíst.

MíšaS.
03. srpna

Nepřišla jsem knize na chuť.

Kaik
25. července

No, bylo to krapet utrpení. Nemohl jsem se vůbec začíst, a abych to dorazil, musel jsem se do čtení nutit. Slečna Smilla měla sice výborný cit pro sníh, ale mezi mne a knihu jakoby vystavěla stěnu tlustého ledu. Její postava mě ničím nezaujala, pro její iracionální činy jsem nenacházel motivaci. Opakující se zmínky o drsném životě v Grónsku mi postupně začaly lézt na nervy. Už jsem jen čekal, kdy se objeví Yeti, kterého vzápětí zakousne Smillina nezvěstná eskymácká matka. Téma výzvy mám splněno, ale asi si teď dám na čas od severské krimi přestávku. Příliš chladné, příliš odtažité.

tygřík2
26. června

Člověk čte, aby se v knihách něčemu přiučil. Tady mi šla hlava kolem z množství zajímavých informací o sněhu a ledu. Konečně jsem pochopila, co jsou čísla reálná, racionální, celá...:-)))
Slečna Smilla, to ledové iracionální číslo, si mé sympatie nezískala.

Pavlapila
11. června

Knihu jsem četla podruhé. Poprvé před 9 lety a skončila jsem asi v 1/3... Teď jsem jí četla znovu a doslova jsem se prokousala až do konce. Není to román, který by se dal přečíst jedním dechem, sama jsem jí četla až příliš dlouho a před koncem jsem asi na 14 dní "vysadila". Nemyslím si, že by kniha byla špatná, jsou v ní zajímavé pasáže o popisu ledu atd., děj mi přijde také hodně zajímavý, ale jsou místa, která se vlečou a připadala mi dost nudná. Každopádně si jí nejspíš přečtu ještě jednou, za pár let, protože mě neskutečně rozčiluje, že jsem toho tak málo pochopila po té filozofické stránce románu... Celkově mám z knihy rozpačité pocity.

Pavlaj
02. června

Chvilku mi trvalo, než jsem se do způsobu, jak je knížka napsaná, doladila. Teprve, když jsem začala číst pomalu a ještě pomaleji, vstřebala jsem všechny ty obrazy a pocity. Smilla je studií osamělosti a její úporné pátrání po Izaiášově vrahovi je cestou, na které už nemá co ztratit. Izaiáš jako oběť je zranitelný, křehký, už před smrtí opuštěný tak, že nechybí nikomu než své sousedce. Mimochodem se dozvíte spoustu věcí o Grónsku, sněhu a ledu. Taky, jak se dá číselnou soustavou popsat lidský život a jak matematicky vyjádřit touhu. Ty detailní popisy mi přišly nejlepší, třeba jak si Smilla představuje chlapa bez košile, ve světle hořící kočky :-). Fakt dobrá kniha.

1 ...

Doporučujeme

Hannibal
Hannibal
Deformace
Deformace
Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Černý řád
Černý řád