Cit slečny Smilly pro sníh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román dánského autora, jehož základní osnovou jsou tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky, grónského chlapce Izaiáše. Odhalování záhady vede přes tajné archivy pochybných společností a patologických ústavů, přes kodaňské podsvětí na loď, která odplouvá s tajemným posláním k ostrůvku u západního pobřeží Grónska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7868/big_cit-slecny-smilly-pro-snih-QTE-7868.jpg 3.9776
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo
Originální název:

Frøken Smillas fornemmelse for sne, 1992


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (9)

Dátum nástupu do zamestnania jednej z postáv (17.5.1957) je aj autorovým dátumom narodenia. (MonikaJanka)


V roce 1997 byl podle knihy natočen film Smilla's Sense of Snow (česky Stopy ve sněhu). V hlavních rolích Julia Ormond a Gabriel Byrne. Režie Bille August. (chaera)


Autorská práva díla Cit slečny Smilly pro sníh byly prodány do více než třiceti zemí. (vhojta)


Peter Hoeg se stal vedle Umberta Eca (Ital) světově nejúspěšnějším a neznámějším spisovatelem nepíšícím anglicky. Švédští literární kritici ho chtěli - především za Cit slečny Smilly pro sníh - nominovat na Nobelovou cenu, rozhodl však faktor, který Hoeg nemohl ovlivnit. Byl velmi mladý. (vhojta)


Kniha se po svém vydání stala bestsellerem mj. v USA, Velké Británii, Německu a celé Skandinávii. Na světě se prodalo přes 5 milionů výtisků. (vhojta)


Román Cit slečny Smilly pro sníh vyšel v roce 1992 a získal autorovi světový věhlas, který měl Hoeg do té doby především v Severní Evropě. Kniha způsobila v literárním světě doslova šok a deník The New York Times ji vyhlásil románem roku 1993. (vhojta)


Ocenění

1995 - Deutscher Krimi Preis (2. International)
1994 - CWA Dagger Awards (Silver Dagger for Fiction)
1993 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)