Cit slečny Smilly pro sníh

Cit slečny Smilly pro sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7868/bmid_cit-slecny-smilly-pro-snih-QTE-7868.jpg 4 810 185

Román dánského autora, jehož základní osnovou jsou tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky, grónského chlapce Izaiáše. Odhalování záhady vede přes tajné archivy pochybných společností a patologických ústavů, přes kodaňské podsvětí na loď, která odplouvá s tajemným posláním k ostrůvku u západního pobřeží Grónska.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Frøken Smillas fornemmelse for sne , 1992

zlovlk
13.02.2011 3 z 5

Příjemně vzdělaný kousek, který v rukou hřeje jako šálek uprostřed sychravé zimy. Což je zvláštní, když uvážíme, že jde v podstatě o detektivku a rozkrývání kdejakých spiknutí.

K frankensteinovskému sešití detektivní a edukativní složky mám tedy určité výhrady - občas jsou stehy vidět a není to tak přirozené jako třeba ve Jménu růže. Smilliny akční eskapády byly pro mě tak trochu kropáčem na oko.

Suma: v detailech výborné, ale jako po dočtení na mě kniha zapůsobila rozpačitým dojmem. Nevím. Nebál bych se ji náročnějším čtenářům doporučit; mě prostě jen z nějakého důvodu nechytla slečna Smilla za srdce. Možná jen nemám ten správný cit pro sníh.

apfelbirne
27.01.2011 3 z 5

Knihu jsem četla velmi dlouho, nějak mě hned nevtáhla do děje. Pak jsem v ní našla zalíbení ;-)

p.mihoc
03.12.2010 4 z 5

Vcelku skromný, ale rafinovaný detektivní příběh zaobalený dokonale výstižnými životními postřehy a geomorfologickými znalostmi autora, který byl naprosto poprávu za tohle dílko nominován na Nobelovu cenu. Je to ale vskutku těžké čtivo vyžadující maximální pozornost čtenáře. Sem tam jsem ztratil nit a z počátku byl trochu problém orientovat se v postavách. Atmosféra super.

bovinka
30.11.-0001 3 z 5

Ještě nemám dočteno, příběh není špatný, ale mě se kniha těžkopádně čte...

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělý příběh, kterým se nechal inspirovat i Dan Brown.