Ještě to nebalím, vzkazuje babička

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

75 na krku, 25 v hlavě. „Život začíná po pětasedmdesátce“ Humorný román o útěku z domova důchodců a nekončící chuti žít potěší zejména fanoušky a fanynky románů Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku. Hlavní hrdinkou je Evie Gallagherová, která nedávno ovdověla a přestěhovala se do domova důchodců. Rozhodně se ale necítí na umření – ba naopak! Jednoho rána se proto rozhodne z domova odejít a vydává se na dobrodružnou cestu napříč Evropou v obytné dodávce. Ne každý si však myslí, že velké dobrodružství je pro ženu jejího věku vhodné. Nejméně ze všech Eviein syn Brendan a jeho žena Maura, kteří se ji snaží podle nejasných SMS zpráv a indicií vystopovat a dopravit zpět domů. Když se nakonec všichni sejdou, o překvapení není nouze – Brendan sice možná rezignoval na svůj plnohodnotný život a lásku, ale Evie očividně ne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392777/big_jeste-to-nebalim-vzkazuje-babicka-tKM-392777.jpg 3.758
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Metafora
Originální název:

A Grand Old Time, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Ještě to nebalím, vzkazuje babička

niknikita
15.12.2021

Taková oddechovka není občas špatná a když jsem zkusila tolerovat jednotlivé postavy, tak se to dalo číst. Ale možná bych nejvíc ocenila, že velká část příběhu se odehrávala ve Francii a v mé oblíbené Bretani.
Ovšem Evie měla fakt štěstí, že neměla jazykovou výbavu z totalitního školství mojí generace. To by mohla na svých cestách narazit tak akorát na potomka Oněgina...

kusma
08.12.2021

Čekala jsem od knížky, že se zasměju, pobavím. Musím tedy ale bohužel říct, že jsem se neusmála ani jednou. Hned na začátku mě trošku znechutilo hned dvakrát přirování něčích úst k řitnímu otvoru. Ale naštěstí se to už neopakovalo. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí, ani Evie, ač to jistě nebyl autorčin záměr. Navíc v půlce knihy, jakoby autorka změnila záměr, se vše včetně povah, přístupů změnilo. Nevím, nastal divný zlom. Ale možná se mi i ta druhá půlka víc líbila. Ač tedy vývoj postav mi nepřišel moc uvěřitelný. Za mne trochu zklamání.


Hrabalka007
16.11.2021

Happy end by se mi líbil víc.

sadlo
07.07.2021

Tak to jsem si dovolenkově početla. Nevadí, že tato kniha "zabírala" v mém kufru místo. S chutí jsem si ji přečetla, pobavila, potěšila. Má spád, říz.

cukrovka
06.07.2021

Tak nějak nevím jak hodnotit. Na příběh jsem se těšila a očekávala humor a nadsázku, ale toho jsem se nedočkala. Evie jsem fandila v rozhodnutí ještě si něco užít, ale nakonec toho zas tak moc nenacestovala. A kdo mě ale neskutečně vytáčel byl její syn a snacha.

princeznaaura
16.06.2021

Evie se rozhodla nezit v duchodaku,ale naplno,proto opustila rodne Irsko a letela do Anglie,kde vyhrala na vsazeneho kone.Libilo se mi,ze se nechava unaset okolnostmi a nad vse se povznesla,ocekavala jsem jeji cestovani v obytce,ale nakonec to zakotvila u chlapa,se kterym se seznámila,no i ve vyssim veku se da najit spriznena duse. Ale myslenka se mi libi,proste si uzivat az do konce zivota a ne se nechat nekam strcit a tam dozit.

sporran
21.05.2021

Čtení jak se říká na dovolenou. Pracuji se seniory a proto mi to přijde tak trochu přitažené. Ale na druhou stranu určitá myšlenka do života tu možná je. Knihu rozhodně nezatracuji.

Ťapulka
03.05.2021

Kniha je oddechovkou, která vyčistí hlavu. Začátek je sice neuvěřitelný a je lehké radit, jak si užít důchodový věk, když neřešíte vůbec finance, ale četba přináší i pár zajímavých informací z historie nebo kultury. První půlka mě bavila asi více, líbilo se mi Eviino cestování, náhlé nápady a setkávání s novými lidmi a jejich příběhy. Druhá půlka už byla taková červená knihovna, kdy bylo úplně jasné, jak vše dopadne.

1