Lemurka Lemurka komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Skvělá kniha!! Patří k těm nejlepším, co jsem četla. Na takové se jen tak nezapomene. Už dlouho jsem nečetla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout, a u které bych na konci prolila tolik slz.

12.10.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nejlepší autorova kniha. Smutný, drsný, neuvěřitelný život afgánských žen. Mnohokrát při čtení jsem si říkala "to snad není možný", běhal mi mrát po zádech z toho, jak to mají ženy těžký .... Knihu by si měl přečít každý, aby si uvědomil, že se tu vlastně máme dobře ...

26.02.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přehodnocená kniha. Velmi jednoduchý styl psaní jak od středoškoláka. Vadí mi používání přítomného času a absence uvozovek v přímé řeči. I mě to hodně připomnělo brak 50 odstínů šedi, což mě nudilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti jak to dopadne. Konec sice překvapil, ale ten a zajímavý námět knihy nestačí k dobrému hodnocení. Dalo se z toho vytěžit více. Za mě podprůměr.

17.12.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě zklamala, čekala jsem více. Nápad dobrý, bohužel styl psaný velmi jednoduchý pro nenáročné čtěnáře. Začla jsem Veronikou, už v půlce mě to nebavilo, těžko uvěřitelné situace, navíc mi byla dost nesympatická. Působilo to na mě jako průměrný dívčí románek. S Jáchymem už jsem nehodlala ztrácet čas, dám přednost lepším dílům.

16.05.2017 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Na tuhle knihu jsem se těšila. Byla pro mě ale zklamáním, nemohla jsem se začít, neseděl mi styl psaní, dej ani příběhy ze snu me nebavily. Knihu jsem odložila po 100 stranách, dal už jsem se trápit nehodlala.

02.04.2021 1 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Mám ráda takový typ knížek, kde se děj odehrává v krásné nevšední přírodě, sníh a mráz, k tomu boj o přežijí po leteckém neštěstí. Oba hrdinové se mi zdáli spíš nereální. Knihu si ráda někdy zase přečtu.

23.03.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Za mě neslabší díl ze série, vůbec mě to nebavilo. Nebýt to Minier, asi bych nedočetla. A ten závěr... uf... to bylo skoro jak v americkém filmu. Oproti prvnímu dílu to byl slabý odvar. Pokud vyjde další pokračování, nejspíš si ho nepřečtu.

22.12.2019 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásná kniha, kterou si určitě ještě někdy přečtu. Víc se mi líbil příběh z minulosti, spor o obraz z přítomnosti byl přílis zdlouhavý, ikdyž neotřelý. Láska, naděje a víra opravdu umírají jako poslední. Za mě nejlepší kniha od autorky.

25.07.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě kniha nudila ještě i na 150. stránce, proto jsem jí odložila. Podle hodnocení jsem od ní čekala více a dost mě zklamala.

10.02.2014 1 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ze začátku jsem se nemohla zacist, krátké příběhy několika postav mi nesedely, bylo těžké se v nich orientovat. Lodní neštěstí bylo popsáno na posledních pár stránkách, což byla velká škoda. Neboť námět knihy ma velky potenciál, který nebyl dle mého názoru plne využit. Konec se mi zdál rovněž úseknuty. Jsem rada, ze jsem knihu docetla, a dozvěděla se o této tragedii.

02.04.2021 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi čtivě a barvitě popsán těžký život lidí v pracovních táborech. Škoda jen, že závěr byl tak useknut, klidně bych četla i dál ...

17.12.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Čtyři roky jsem si počkala na pokračování Robin a Strika, byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet jejich vztah ... Ikdyž ten se v knize řešil skoro pořád, pro mě to byla nuda. Skončila jsem na straně 300 a představa dalších 400 utrápených stran mě nelákala. Za tu dobu se skoro nic nedělo, pletla se mi jména politiků, za mě zklamání. Další díl si už nepřečtu. Budu předpokládat, že v 8. díle si Robin a Strike vyznají lásku ... :)

15.05.2020 1 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Opět vydařený díl, škoda, že už poslední. Klidně bych četla i další, přečetla jsem všechny za sebou. V této knize bylo více krutosti (při cestě Glorie mě mrazilo), a části o válce mě zrovna nebavily. Jsem ráda že to autorka sérii ukončila takto. Triologii hodnotím jako pohlazení na duši, příjemné čtění, děj zasazený do mého oblíbeného N. Zélandu...

26.02.2020 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Nádherná kniha, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Probouzela ve mě tolik emocí. Fandila jsem jejich lásce. Moc se mi líbil sourozenecký vztah Wavy a Donala, bylo mi líto, v čem musejí vyrůstat. Hrůza, že i takové matky jako Val můžou být... Ale nesympatizovala jsem ani s bezcitnou pomstychtivou Brendou. Ten konec mě uplně dostal a padla nejedna slza.
Zde rozhodně platí-Láska hory přenáší a Když se chce, vše jde.
Rozhodně si jí ještě někdy přečtu.

24.09.2019 5 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Hezky napsaná, dojemná, smutná kniha. Jedna z těch lepších od Joy.

17.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po 150 stránkách jsem knihu odložila, nedokázala mě vtáhnout do děje. Vlastně tam skoro žádný děj nebyl, jen sálodlouhý popis ze života dvou osob. Možná se to rozjelo na dalších stránkách, ale vzhledem k podobnému hodnocení těch, kterým se kniha nelíbila jako mě, o tom silně pochybuju.

12.10.2017 1 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Skvělý námět pro serii několika knih, zivot šesti sester, kdy každá kniha začíná stejne. Pro autorku to asi nebylo snadné, aby se do toho nezamotala, kdyz v dalsi knize pise to same, jen z úhlu jiné sestry.. Mam rada knihy, kde se dej odehrává v přítomnosti i minulosti. ..
Moc pěkný příběh, zajimave bylo dozvědět se i něco o stavbě sochy v Riu či životě umělců v Paříži..

19.05.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Krásný pribeh. Především ta cast z minulosti byla skvělá, jen bych si přála jiné zakončení. Knihu si určitě přečtu ještě jednou.

08.04.2021 5 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Na této knížce se mi nejvíce líbilo vykreslení australské přírody, kde jí bylo opravdu dostatek. Příjemné čtení. Tato autorka mě nikdy nezklame.

22.06.2020 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Mě se kniha líbila, hodně čtivá, zajímavý nápad skleněného domu uprostřed lesa. Ale i já měla pocit, že osobám není kolem 26, ale že jim je pořád těch 16, to jejich chování, myšlení, naivita...

20.01.2020 4 z 5