Údolí naděje

Údolí naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402329/bmid_udoli-nadeje-yaY-402329.jpg 4 60 21

Matyldiny sny o rodinném štěstí vezmou za své, když na zásnubní hostině ztropí její opilý otec nečekaný skandál. Dosud vážená rodina je najednou přetřásána na veřejnosti a zostuzená dívka prchne z města do tichého vnitrozemí. V zapadlé vesnici nepotká nikoho, komu by se mohla vyplakat na rameni, proto svou bolest svěří papíru. Vůbec netuší, do jaké pasti se dostane, když se z knihy stane bestseller.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Im Tal der Eukalyptuswälder , 2017

Prateri
Prateri
20.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Knihy Elizabeth Haran čtu ráda, i když mé hodnocení nesedí na pěti hvězdičkách. Romantika v Austrálii - Údolí naděje je odpočinkové čtení. Vše je jasné od začátku a i přes trable a nedorozumění se dočtete k uspokojivému cíli - jak pro čtenářky romantických příběhů, tak i pro samotné hrdinky knihy. Příroda Austrálie bývá bonus od spisovatelky. Musím ale konstatovat, že v této knize jsem pocit australského prostředí neměla. Tak snad zase příště.

AndreaP.
AndreaP.
27.06.2022 4 z 5

Taková oddechová kniha s krásným popisem australské přírody. Ze začátku mi hlavní hrdinka lezla na nervy, připadala mi jako taková fňukna, postupně jsem si ale tak nějak zvykla. Konec na můj vkus takový moc zázračný, těch šťastných náhod tam bylo trošku moc, nicméně když to shrnu, tak autorka předkládá nenáročnou romantickou, nicméně nepřeslazenou, oddechovku z krásné krajiny. Za mě tak 3,5 *

Szilvia1
Szilvia1
15.12.2021 4 z 5

Knížka byla slabší než předchozí knížky,ale dalo se číst.Je vidět,že autorka má ráda svou rodnou zemi,pěkně ji umí popsat.

moudivlacek
moudivlacek
16.08.2021 4 z 5

Austrálie a příběhy lidí z ní - to je typické pro tuto autorku a opravdu to umí. Další příběh lásky, která přijde nečekaně, přesto se hluboce zaryje do srdcí hlavních hrdinů. A pro mne to jen znamená, že i když máme někdy srdce zlomené, neznamená to, že nám ho někdo "nezhojí".
Krásná romantika, na kterou ráda budu vzpomínat. A možná, kdo ví, se k ní ještě někdy vrátím.

Simstr
Simstr
24.05.2021 4 z 5

Podle hodnocení níže jsem se těšila na popis krásné australské přírody, ale nekonalo se. Naštěstí příběh nebyl přeslazený, jen závěr měl být asi jedno "velké drama" ale mě už se malinko protáčely panenky. Nebylo to špatné, taková letní oddychovka k bazénu, kdy nemusíte zapojovat mozek :-)

pavla67
pavla67
18.04.2021 5 z 5

Ten pribeh byl o neco slabsi ,ale stejne se mi hodne libil.Skoda,ze nemam vic tech knizek,precetla jsem jich 8 od te spisovatelky

zdehan
zdehan
12.01.2021 5 z 5

Taková moc pěkná oddechovka z Austálie kde je krásně popsaná příroda doporučuji.

petrulkaa
petrulkaa
03.10.2020 5 z 5

Pěkná oddechová knížka, mě se líbila, docela jsem si při čtení pročistila hlavu. Když se chci podívat do Austrálie, vždy sáhnu po knize Elizabeth Haran. Dostanu k tomu nepřeslazenou romantiku s jemným příběhem současně. Hezké a opravdu příjemné čtení

Lemurka
Lemurka
22.06.2020 4 z 5

Na této knížce se mi nejvíce líbilo vykreslení australské přírody, kde jí bylo opravdu dostatek. Příjemné čtení. Tato autorka mě nikdy nezklame.

Ivanule
Ivanule
10.11.2019 4 z 5

Tak nakonec to nebylo zase tak hrozné jako někdo občas píše...Začátek začal slibně,byly tam sice chvíle,které se celkem hodně natahovaly a myslím,že to ani nebylo potřeba,ale nakonec příběh proč ne:)

bagel
bagel
23.10.2019 3 z 5

Vypadalo to slibně, ale nakonec jen průměrný romantický příběh.

Erawan
Erawan
06.10.2019 4 z 5

Dobře se mi to četlo... Snažila jsem se soustředit se na líčení nádherné krajiny, byla to pro mne dost silná dávka "červené knihovny" - a že vydržím dost ;-) ... Z celého příběhu mi přijde nejnepravděpodobnější to "obrácení" Matyldiných rodičů, to mi vůbec nesedí k jejich popisu ze začátku knihy...

Ivetaa
Ivetaa
06.09.2019 5 z 5

Autorka vždy skvěle zachytí dobovou atmosféru. Právě proto se těším na její romány.

kika 13
kika 13
15.07.2019 2 z 5

Za mě jen slovo dobrý.

perpe2a
perpe2a
07.07.2019 4 z 5

Krásný, romantický příběh z Austrálie.

alnahu
alnahu
19.06.2019 4 z 5

Příběh z exotického prostředí australských hor, ve kterém Matylda hledá své místo ,aby zapomněla na zklamání ,které ji připravil její snoubenec.Odpočinková kniha.

zuzana2599
zuzana2599
23.05.2019 4 z 5

Pěkná oddechová knížka, mě se líbila, docela jsem si při čtení pročistila hlavu. Když se chci podívat do Austrálie, vždy sáhnu po knize Elizabeth Haran. Dostanu k tomu nepřeslazenou romantiku s jemným příběhem současně. Hezké čtení !!

putpuda
putpuda
23.05.2019 3 z 5

Knihy Elizabeth Haran mám moc ráda, tahle je opravdu slabší, trochu pro náctileté slečny :)

orinka3
orinka3
29.04.2019 1 z 5

Napsané je to čtivě. Jenže já nedokáže překousnout tu úžasnou naivitu. To, že se někomu zkazí zasnoubení, se může klidně stát. Ovšem další stránky mi už začaly nápadně připomínat Pytlákovu schovanku. Matylda se zlomeným srdcem odjíždí se svými zavazadly daleko od rodiny, aby se někde nazdařbůh ubytovala a pokusila se zapomenout. Ještěže má dost peněz na to, aby to udělala (na to je jí její zavrženíhodný otec dobrý:). No, a navíc ještě začne spisovat román ze svého života. Ten jí nakladatel ihned vydává......prostě ne. I když je venku hnusné počasí, které vyvolává ospalost, ještě pořád nejsem natolik ospalá, abych nepoznala kýč. A ten teda je!!!! Jednu hvězdičku dám za snadný text, ovšem jiné kvality tu nejsou. Škoda času, odkládám po pár kapitolkách.

milunka21
milunka21
15.04.2019 5 z 5

Autorku mám radši čím dál víc. Zase skvělá a čtivá kniha.

Kniha Údolí naděje je v