laydee laydee komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na tuhle knihu jsem narazila díky reklamě na Martinus.cz pořád mi tam vyskakovala a pak ještě na nějakých knižních tipech na youtube. Kniha zakoupena v pondělí a v pátek ráno dočtena se slzami v očích. Výborný, silný příběh. Styl psaní mě dokonale vtáhl do děje a hltala jsem tak každou stranu, krásná čeština, bylo to pro mě trochu jako "detektivka" i když jsem něco tušila tak mě to prostě překvapilo a tajil se mi dech.
Nikdo asi nemůže pochopit jak to bylo hrozné tahle doba a suďte mě jak chcete, ale lidé si vážili věcí, přátelství a byli si blíže. Neříkám žít z minulosti, ale poučit se z ní, brát si příklad a rozhodně si ji připomínat a ctít. Dneska máme všichni všechno a vlastně nemáme někteří vůbec nic.

16.03.2018 4 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělé, měla jsem poprvé jako audioknihu a moc se mi líbilo. Jistě za to může i Jiří Dvořák, ale bylo to skvělé. Miluji Skotsko a Irsko. Už se těším až tam za pár měsíců pojedu. Prolínání časových os se mi velmi líbilo, k tomu drsná příroda a rozmotávání událostí a závěr opravdu skvělý! hned se vrhám na druhý díl. Za mě vřele doporučuji!!!!

13.01.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tahle kniha mě dostala. Tolikrát mi ji doporučovali. Vyhýbala jsem se jí protože YA moc nemusím. Ale TOHLE! Kruci, za dva dny přečteno. Jak se stalo, že mi tento autor unikl?
Dokonalý svět, kde jsme i smrt přelstili, dokonalý svět technologii kde jsou kamery na každém rohu, ale nic není dokonalé. Za mě 100%! nezdržujte se čtením recenzí a jďete si tu knihu přečíst!

10.02.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Super, ale první díl se líbil více. Mia mi místy začínala uz vadit.

09.12.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Má první kniha od Agathy a není poslední. Tohle je prostě klasika. Žádné masakr, litry krve jen belgická elegance, důvtip a šedé buňky mozkové. Je to 100let co Agatha vytvořila Hercule Poirota a pořád jej máme rádi. David Suchet jediný možný Hercule Poirot alespoň pro mne je od dětství nejlepší detektiv! Vyhledáváme a sledujeme na ČT1 pořád do kola a asi nikdy neomrzí. Děkuji Agato moc!

10.01.2020 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Ke knize jsem se dostala na doporučení. Nevěděla jsem co od ní čekat, četla se lehce, děj nijak závratný. Rozhodně stojí za přečtení protože minimálně ten jazykový styl vás k tomu asi donutí. Místy se nad něčím pozastavíte, zapřemýšlíte.
Rozhodně nečekejte děj jako u detektivky, spíš trochu takový smutný příběh.

17.07.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila, začátek mě chytil a já musela číst pořád dál pak už jsem si za půlkou říkala, že vlastně pořád netuším kdo je ten zločinec. Líbila se mi asi právě pro to napínání čtenáře a musím říct, že žádná pasáž mě nenudila, takže rozhodně dám další díl.

29.07.2018 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Tuhle knihu jsem dostala od mamky k Vánocům, moc jsem si ji přála. Jako malá jsem totiž dostala na zapůjčení v lete od dědy Ptáci, zvířata a moji příbuzní kterou jsem zhltla a chtěla další díl. Je to můj nejcennější poklad co mám protože mamka uz davno nežije a ja si pokaždé pri jeji četbě vzpomenu jak jsme se některým uryvkum společně smály.

02.02.2018 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Tahle kniha ve vás vyvolal spoustu otázek, donutí vás k zamyšlení.Přijde vám neskutečné a šokující.Za mě opravdu skvělá kniha o Mormonech, náboženském fanatismu a jak je opravdu těžké říct
NE!

19.09.2020 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Vzpomínám si jako malá holka jak jsem ji v létě četla, smála se a chtěla taky do Řecka. Výborná kniha, plná humoru. Tohoto autora mám velice ráda.

02.02.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Chtěla jsem to zkusit, všichni jsou nejak usnesení knihami od Nesbø, ale pro me je kniha nuda, ani jsem ji nedočetla. Bohužel ani na další se nechystám. Více me chytil Theorin.

28.01.2017 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Skvělá kniha! Trvalo mi než jsem se do knihy pořádné začetla, ale rozhodně jsem nelitovala. Měla jsem po dočtení knihy smíšené pocity, ale rozhodně ji doporučuji :-)

10.04.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha se mi líbila. Nápad je to originální, udělat ze smrti vypravěče. Byly pasáže, které se mi nějak vlekly, ale převážně jsem hltala každé slovo. A dokonce jsem si u některé stránky pobrečela. Hodnotím jen 3/5 protože k dokonalosti něco scházelo...

21.09.2013 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Poprvé když jsem četla knihu od Eca bylo to Jméno růže- výborná kniha. Ale s touto knihou jsem bojovala a to hodně, kniha mě nakonec porazila. Ze začátku jsem se bavila, kniha mě pohltila, ale pak jsem se najednou začala ztrácet. Třeba je to tím, že je mi teprve 21 let a třeba na to musím jakoby dospět,. Je totiž spousta knih, které překousnete nebo přečtete jedním dechem až ve vyšším věku. Zkusím tuto knihu přečíst za pár let znovu a uvidím.

19.05.2012 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

jsem ráda, že jsem tuhle knihu četla někdy ve svých patnácti, v tu dobu okolo mně všichni kouřili já samozřejmě taky, hulili, fetovali. Byli to lidi co se mnou chodili na základku. Po přečtení knížky jsem pár let na to přestala kouřit a drogy mě tak nějak nelákají. Mám ale spolužáky, kteří tu knihu také četli a dopadli podobně jako v této knize. Tuto knihu by měli vést jako povinnou četbu na základní škole.

21.01.2012 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Je to jasný Peter May je jednoznačně skvělý autor a tato série z Ostrova Lewis je skutečně skvěle napsána. Popis nehostinné ostrova,jeho historie a historie postav v retrospektivnim monologu kterým jsou odstartovány hned první stránky vás vtáhne do děje. Už se vrhám na závěrečný díl a opravdu se těším na další autorovy knihy.

25.01.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

No nevím, četlo se dobře,ale neuchvatilo me to vyloženě. Místy jsem byla napjatá, místy jsem se nudila. Margot mi přirostla k srdci, ale začínám si říkat zda je jeji táta skutečný policista. Fyzicky v háji, střílet vlastně neumí... Spíš je to policajt jako teoretik, dá si věci dohromady a v závěru to vyřeší. Zatím pro mě horší nez první díl.

05.01.2019 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Nemohu jinak než, že tahle kniha me opravdu pohltila. Pro knihu tohoto typu ideální prostředí odlehlého Švédska. Někomu určitě může připadat nudné, ale pro mě to bylo plné napětí a hltala jsem jednu stránku za druhou, krátké kapitoly me k tomu totiž nutili přesně to se mnou dělají psychothrilery. A pořád jsem si pokládala otázku věřit nebo nevěřit! A konec jsem takhle nečekala. Místy trochu přitažené, ale i tak 4*

05.07.2018 4 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem období kdyz me tyhle typy knih opravdu zajimaly. Drsná realita, nevím jak to popsat. Rozhodně doporučuji!

17.11.2017 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jeden z mých oblíbených autorů. Jeho knihy vás chytnou a nepustí. Přečetla jsem ji jedním dechem a uronila jsem i slzu :-)

01.01.2015 4 z 5