Ptáci, zvířata a moji příbuzní

Svoje vzpomínky na pět roků strávených s rodinou na ostrově Korfu ztvárnil britský zoolog a ochránce přírody G. Durrell v nesmrtelné knize O mé rodině a jiné zvířeně a co se do ní nevešlo, předkládá v jejím magickém, poučném a ještě navíc humorném volném pokračování. Až budete číst historku o želvě, dávejte pozor, ať oslepeni smíchem nezašlápnete svou vlastní. 6. vydání v českém jazyce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11459/ptaci-zvirata-a-moji.jpg 4.7204

Dětství na Korfu (2.)

Literatura světová, Humor, Příroda, zvířata
Vydáno:, BB art

Birds, Beast and Relatives (1969)

Kniha Ptáci, zvířata a moji příbuzní

ANDY28

krásně napsané, četla jsem s mobilem v ruce a hned vyhledávala ty zvláštní zvířátka

ArwenAragorn

To je něco, jak dokáže autor barvitě popsat příhody od nejmenší housenky, stejně jako osudy rodiny a příbuzných.

jarunka54

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

Boogie007

Musím říct, že tato kniha se mi z Durrellovi korfské trilogie zdá asi nejlepší. Při čtení jsem si několikrát vysloužila nechápající výrazy z okolí, když jsem nahlas vybuchla smíchy. Díky panu Durrellovi se zájmem čtu i o takových potvorách, na kterých by můj zrak jinak ani nespočinul.

Martin_Eli

Nejlepší kniha od Durrella, nelze nic vytknout! Malebný popis dětství, Korfu, zvířat a podmanivá chuť dobrodružství! Dá se číst pořád dokola a dokola!

Terka_Bohmova

Gerry bydlí na ostrově (velkém) se svojí rodinou. Závidím mu jeho bydliště, protože v okolí jeho domu je moře, lesy a louky. Má zálibu ve zkoumání přírody a živočichů. Má takovou zálibu ve zkoumání, že jednou dokonce přinesl domů mrtvou želvu, aby jí vykuchal a prozkoumal. Jeho bratr Larry si jednou přivedl kamarády a jeden z nich předčítal svojí povídku "A docela náhle", a s bráchou teď říkáme věci jako náhle, náhle, a docela náhle, náhle jsem oloupal banán.
Je to hezká knížka.

Kerberos

Skvělé čtení na zlepšení nálady.

Hanka_Bohmova

Začátek jsem četla s mírnými rozpaky, ale když Gerry poprvé vyrazil do přírody, dostavil se ten správný čtenářský pocit z poutavého vyprávění, přestože mě osobně zviřátka zajímají mnohem méně než třeba kytičky. A o rodině se dozvíme například to, že i světice mají své slabší chvilky:

"Jenomže hlemýždi na vejcích nesedí," vysvětloval Theodor. "Zahrabou je někam do vlhké půdy a nechají je být."
"To je ovšem ideální způsob, jak vychovávat děti," ozvala se maminka zcela nečekaně, ale z hloubi duše. "Škoda že vás nemohu všechny zahrabat někam do vlhké hlíny a jít si po svých."

Také mi při čtení této knihy - v sedmatřiceti letech! - konečně došlo, že Larry je TEN Lawrence Durrell! :o)

Korfu

Gerald Durrell