O mé rodině a jiné zvířeně

Humoristický román ze středomořského ostrova Korfu. Mladý Durrell žije se svojí rodinou na ostrově a díky jeho zálibě ve všem živém se všichni dostávají do humorných, i když občas hororových scén.

Graf. úprava: Miroslav Fulín.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359/big_o-me-rodine-a-jine-zvirene-vge-359.jpg 4.4735

Dětství na Korfu 1.

Literatura světová, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata

Vydáno: , Odeon

My Family and Other Animals, 1956

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

fénix56
01.08.2022

Milá knížka o britské rodince na ostrově Korfu. Neuspěchaná pohoda, slunce, moře, rozmanitá fauna. A svérázná, ale přitom soudržná rodina. Vzdáleně mi to připomnělo knihu Marcela Pagnola Jak voní tymián.

puczmeloun
12.07.2022

Kniha mého dětství. Nebydleli jsme sice na ostrově, natož ve vile, a nikdo z naší čtyřčlenné rodiny nebyl spisovatelem ani střelcem, ale v akváriích nám sídlili žáby, čolci nebo žábronožky. A o pískomilech nebo křečcích nemluvě. Naše dovolené končívaly u rybníků a potoků, kde jsme vytahovali mikroskop a zkoumali, co se pod hladinou skrývá. Nebyla kůra nebo kámen, který jsme opatrně neotočili. V krabicích od bot jsem měl krovky, svlečky hmyzu a různorodé škeble a ulity... Příběhy z Korfu, zejména ty živočišně orientované, jsem tak hltal pravidelně a dodnes na ně vzpomínám – včetně pavouků schovaných pod poklopem, želvích kopců nebo ptačích otců nosících malému Gerrymu vzácné přírůstky do sbírky. Ano, veškeré to rodinné hemžení okolo je pro knihu důležité, stejně jako setkání s místními, ale pro mě je to dodnes "jen" bonus, který jsem teď při "dospělém" čtení znovu objevoval a na které jsem si už nevzpomínal. Výjimkou je samozřejmě neopomenutelný Spiro a doktor Theodore.

Jasně, není to nejlepší literární dílo, co znám, má to v sobě ale šťávu, život a dětské objevování... A pro mě spoustu vzpomínek...

...a ano, když jsme byli na Korfu, alespoň do jedné z vil jsme se šli podívat. To by bez toho nešlo, že...

tonysojka
07.06.2022

Vzal jsem si to na čtení na dovolenou na Korfu. Jako celek plní svůj oddechový účel, mě místy nezaujala,místy jsem se pochechtával nad příhody rodinky,celkově jsem to viděl na tři hvězdy,až popis souboje gekona s kudlankou a rozhovor s " matinkou " Kralevského mě zaujal natolik, že dávám čtyři.
Asi působení slunce a moře zavinilo,že kniha více nezaujala.
Ale na popis drožky,že je "vznešeně zchátralá",nezapomenu.

pepe666
05.03.2022

Prázdninová pohoda.

PetulkaM
09.02.2022

Laskavý humor, hřející paprsky středozemního slunce, vůně moře a jedna úžásná rodina - co člen to originál. Pohodová kniha.

anonymní.Ilja
28.12.2021

Jako člověk s velkou rodinou a láskou k přírodě jsem si tuhle milou knihu od úžasného autora oblíbil. Je na seznamu k znovu čtenému.

Příběh malého kluka, který se svou matkou a sestrou odjel na malý řecký ostrov, kde zažívá svá podivínská faunomilná dobrodružství.

evineckY
21.12.2021

Moc se mi to líbilo. Připomíná mi to Klostermana s klučičima lumpárnama , krásnou přírodou a zvířenou :-)
Poslouchala jsem audioknihu moc pěkně namluvenou.

kolacky
12.12.2021

Nevím, jak je možné, že jsem tuhle knížku ještě nehodnotila! Milovala jsem ji kdysi a miluju ji i teď, ty úžasné popisy barevné přírody, průzračných barev, zajímavých lidí, míst a příběhů. Pan Durrell prostě uměl psát, zážitky i dobrodružné příběhy.