O mé rodině a jiné zvířeně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Humoristický román ze středomořského ostrova Korfu. Mladý Durrell žije se svojí rodinou na ostrově a díky jeho zálibě ve všem živém se všichni dostávají do humorných, i když občas hororových scén.

Graf. úprava: Miroslav Fulín.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359/o-me-rodine-a-jine-zvirene-vge-359.jpg 4.5507
Série:

Dětství na Korfu (1.)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Odeon
Orig. název:

My Family and Other Animals (1956)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

Přidat komentář
freejazz
dnes

stále sa neviem do Durrella začítať, aj túto knihu som čítal nepozorne. ale oceňujem skvelý anglický humor, ktorý dosahuje suchoty Sahary. kniha je ním popretkávaná, až má miestami anekdotický charakter.

PhoebePollard
19. května

Eh, ne, tohle opravdu ne. Kniha je příliš rozvláčná a bez pořádné zápletky, než aby mě dokázala zaujmout.

Ctirada
17. května

Milá kniha, líbí se mi autorův osobitý humor, i když jsou některé popisy trochu rozvleklé.

knihovniceS
16. května

Sleduji v TV seriál Durrellovi a moc se mi líbí. Kniha mě nezaujala, škoda.

irskádívka
16. května

Příjemná, milá, ale nijak výjimečná kniha. Asi jsem se v tomto autorovi nepotkala s mým smyslem pro humor, takže nijak nechci odrazovat jiné čtenáře. Ale já jsem byla spíše nedočkavá konce, než pobavená:).

skrape
30. dubna

Vtipná, příjemná. Místy na můj vkus dosti zdlouhavé přírodopisné popisy, i přesto plánuji přečíst navazující díly. K přečtení mě inspiroval seriál Durrellovi.

JulianaH.
18. března

Knížku mi před lety podsunul taťka (který má ostatně Durrella plnou knihovnu), poněvadž oba sdílíme zájem o zvířata. Vzpomínám si, že měla roh ohlodaný od myši.
Sice jsem u ní neslzela smíchy, ale několikrát jsem se zasmála opravdu od srdce a všechna mírná pousmání byla také příjemná. Podle komentářů pode mnou nejsem zdaleka jediná, kdo se na knížku upamatoval souvislosti se seriálem - také vůbec není špatný.

Ostatně mám dojem, že jsem od Durrella přečetla téměř vše, ale O mé rodině se mi asi líbí nejvíc.
Podle tehdejšího čtenářského deníku jsem oceňovala hlavně barvité, originální metafory, kdežto popisy mi místy přišly rozvleklé.

Boogie007
20. února

Se zájmem sleduji seriál Durrellovi, vyvstávají ale otazníky ohledně událostí zde předvedených, a tak se vrhám ke knihovně a oprašuji autorovi vzpomínky z dětství, rodiny i krásné přírody na Korfu.