Jehla

Jehla https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3630/jehla-3630.jpg 4 145 22

Pokračování románu Pusinka líčí další osud hrdinky, která se načas dostala z drogové závislosti a naskýtá se jí možnost žít spokojený život s milujícím partnerem. Zpočátku šťastná hrdinka po čase začne postrádat bývalou volnost a zpočátku jen občas uniká do světa drog. S pokračujícím časem přestává být schopná překonat stereotypnost manželského života a k drogám se uchyluje bez ohledu na své blízké čím dál častěji. Opětovná závislost ji zbavuje všech zábran a dívka sklouzává stále hlouběji až se dostane na samou hranici mezi životem a smrtí.... celý text

Ka-čí
27.02.2024 5 z 5

Už je to skoro 20 let co jsem četla oba díly jak Pusinku tak i Jehlu a dodnes si pamatuji oba díly,o drogách jsem toho přečetla dost,ale každá kniha má něco do sebe a u těchto knih mě bavilo,že člověk se díky dalšímu dílu dočte jak příběh a život hlavních postav plynul dál. Tyto knihy bych dala na všech školách jako povinnou četbu

čef
25.03.2022 4 z 5

O zneužívání drog už toho bylo tolik řečeno, napsáno a nafilmováno, že se už asi nedá napsat nic nového. Tady se autor snažil popsat kousínek života jedné nešťastnice s blbounkým přítelem, kteří v tom jednou na plný plyn a kromě barevných scén ze života lidského odpadu nic nového nevymyslel a také nemohl. Čtení je to krátké, názorné a tak by se možná hodilo ke vzdělání těch mláďat, které ještě ani netuší, jaké je fetování život ničící svinstvo.

Meggie7
05.10.2020 3 z 5

zajímavý děj propletený drogama a sexem čerpán skutečný příběhem odehrávající se u nás

AlčaH
03.04.2020 3 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco méně než ten první. Jeho příběh mě nedokázal tak strhnout, i přesto, že byl možná ještě více syrový a nenabídnul tak nereálně pohádkový happyend jako jeho předchůdce. Zapůsobily na mě scény z psychiatrie, naopak konec mi tady přišel dost uspěchaný, což je škoda.

Radka1911
04.07.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha o drogové závislosti.

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Velmi zajímavá a drsná kniha, která stojí za přečtení.

Pejuška
14.10.2018 5 z 5

Kniha se mi taktéž velmi líbila, možná o chlup zajímavější, než první díl. Jen škoda, že konec zůstal otevřený, jak už tu bylo zmíněno, ráda bych se dozvěděla, jak nakonec Pusinka dopadla. Je těžké někoho soudit, i když tady jen v knize, nikdo nikdy neví, jak se zachová. Svým způsobem mi je jí líto, ale záleží pouze na ní, měla možnost žít "normální" život, ale ten se jí zajídal, chyběl jí adrenalin. Nejvíc to odskákala ta malá Janička.
Kniha velmi dobře napsaná, četla se sama a rychle. Tématika o drogách nikdy neomrzí.

druzickaster
22.02.2018 5 z 5

Tak tohle jsem autorovi věřil. Někteří lidi jsou prostě tak nastavení, že je stereotyp a "obyčejný" život nudí a jsou schopní se vzdát úplně všeho a klesnout na absolutní dno. Přes všechnu tragédii mě konec v lese neskutečně pobavil, nejsem zlomyslný ani nepřeju nikomu nic zlého, ale ten paradox byl k popukání. Klidně bych si přečetl i pokračování osudů té nešťastné holky.

laydee
17.11.2017 4 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem období kdyz me tyhle typy knih opravdu zajimaly. Drsná realita, nevím jak to popsat. Rozhodně doporučuji!

Petra88
09.07.2017 2 z 5

Čte se stejně dobře jako první díl. Je i o trochu lepší než první díl. Ale stejně si myslim, že děj mohl jít víc do hloubky. A ten otevřený konec? To jsem to četla jen kvůli tomu, abych se nakonec nic nedozvěděla?

maličkán
20.03.2015 3 z 5

Žádná sláva. Slibovala jsem si od toho víc.Opravdu jednoduchá knížka, přečíst se dá jedním zátahem, ale určitě bych se k ní nevrátila.

K4t13
11.01.2015 4 z 5

Pokračování Pusinky bylo z mého pohledu lepší, než první díl - takové tvrdší, reálnější. Nicméně, pořád by se ten příběh dal více rozvést.

anoti
09.10.2014 4 z 5

Nevím přesně jakou věkovou kategorii chtěl spisovatel oslovit...Je fakt, že chování hlavní hrdinky není normální-pro normální lidi co tohle nikdy nezažili a žili ve spořádaných rodinách.Já jsem tak taky žila a toto téma se mě vůbec netýká, ale myslím si, že to autor vystihl trefně, protože ať to znělo sebe nepravděpodobně, myslím že takhle žije spousta lidí a to byl ještě autor hodně při zemi.Dávala bych to číst náctiletým jako výstrahu.Jinak bych ještě knihu mnohem víc rozepsala, byla co do obsahu hrozně skromná, měla jsem ji přečtenou během chviličky.

Merlinit
25.03.2014 2 z 5

Přečteno za necelý jeden pracovní den, ale...
...hrdinka leze na nervy, neb průměrný občan středního věku její počínání nechápe
...způsob podání příběhu je poněkud plochý a čtenáře nestrhne
...výpovědní hodnota je v tomto případě velmi nízká, pochválit lze skutečně jen postřehy z psychiatrické léčebny
...kniha neposlouží ani jako strhující román, ani jako prevence v boji s drogovou závislostí.
Nabízí se otázka k čemu pak taková kniha je.

čohynka
19.02.2014 3 z 5

O maličko lepší než první díl, ale že bych byla nějak ochuzená, kdybych jí nečetla, to opravdu nemohu říct...

Alisce
08.07.2013 4 z 5

První díl jsem nečetla, ale vše se dalo pochopit. Knihu jsem přečetla během chvilky, protože je skvěle napsaná. Musím, ale také souhlasit s Iworri. Už jsem totiž četla více knih na toto téma a tato není nějaká lepší. Neurazí, ale taky nenadchne. Čtyři hvězdičky hlavně za scény z psychiatrie. :)

Miru
03.02.2013 3 z 5

Souhlasím s Iworri - určitě jednorázovka, která žádný hlubší dojem bohužel nezanechá.

Iworri
24.12.2012 2 z 5

Pro mě osobně jednorázové čtení. Přelouskaná relativně rychle, přesto bez známek opakovaného návratu na můj knižní stůl .. :)

LiLinka
06.12.2012 5 z 5

Velice čtivá kniha, řekla bych, že patří společně s Pusinkou k těm lepším, co se týče drogové tématiky. :)

ivankaax
06.08.2012

O něco lepší než první díl, ale i tak se ke knize vracet nebudu.

drogy závislost, narkomanie feťáci, narkomani

Karel Žilák
česká, 1948