Latimer Latimer komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborně jsem se bavila, a o to tu šlo. :) Krásný humor, čtivost, nejsou tam zbytečné popisy ani kapitoly. Kniha je rozhodně lepší než film.

16.02.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Carter je nejlepší! U první knihy mne udivilo, že dává "životopis" všech postav v knize. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkala. Ale pak se mi to zalíbilo. Popisy míst vraždy, vyšetřovací metody, napětí a způsob, jakým řeší ve svých knihách zvraty, z něj dělají nejlepšího krimi autora vůbec.

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Deaver to prostě umí. Popis zapadlé obce a jejích obyvatel byl nesmírně živý. Hmyzoun opravdu zajímavá osoba, které nechyběl trojrozměrný popis. A Rhyme, no je prostě Rhyme. :) Příběh mne zase zcela pohltil svou čtivosti a uvěřitelnosti. Zápletka, zvraty a rozuzlení nedaly odtrhnout se od čtení. Ještě, že mám ještě spoustu dílů před sebou.

24.04.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavý, ale nedotažený námět. Hl.hrdinka je nesnesitelná a často se dostává do trapných situací, které asi měly být humorné. Nevim... Kniha ztratila naprosto na čtivosti a svižnosti po nesmyslném omylání vědeckých faktů o fungování světů. Je to jako na přednášce profesora Suchára. Škoda. Myšlenka byla výborná.

07.06.2023 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Kniha pobaví a naopak ten konec je nejlepší :). Na podobnou knihu jsem v Česku nenarazila, o to více ji oceňuji. Cynismus, nadsazky a výborný humor. Kniha je velmi čtivá a doporučuji ji každému, kdo si potřebuje zvednout náladu, nebo si užít příjemné chvíle, prostřídáné výbuchy smíchu.

15.02.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Za mne hodně věcí navíc - zbytečných popisů a oklik. Kniha tak ztrácela svižnost a čtivost. Měla jsem problém donutit se ji číst znovu a znovu. A nikdy jsem se do ní úplně neponořila. Škoda, protože je téma vražd celkem zajímavé, postavy dobře vykreslené a jen proto 4. Snad v dalších knížkách bude méně "vaty".

15.02.2023 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Nádherně napsaný román, čtivý. Četla jsem ho již 3x a tak je mým nejoblíbenějším životopisem vubec. A to Vincent ani není mým oblíbeným malířem. Jde o neuvěřitelně živě zpracovaný příběh, který vás pohltí a přenese někam daleko, do dob úžasných malířů.

Obojek Obojek Rosana Zvelebilová

Obojek je jedním slovem geniální. Odhalení celkového propojení postav je přesně to, co v knihách milují. Čtenář musí u čtení přemýšlet, protože ho kniha nutí nahlednout do hloubky. Je to kniha, která si zaslouží 10 hvězdiček z 5, protože je neotřelá, originální, svěží a dokonalé autorkou promyšlená. Prosím!, více takových knih. :)

15.09.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Poprvé u meho oblíbeného Cartera nedám plný počet. Do knihy je násilím zapletená BLM, aby uspokojil poptavku. Popisů pokoje, míst atd je více, než jsem u něj zvyklá. Celkově mi kniha přijde natažená. Osobitý styl Cartera ztratil touto knihou své rysy. Jakoby až moc tlačil na pilu, aby splnil očekávání úplně všem. V této knize přidal na popisech vražd a utrpení. Také se mnohem obsáhleji věnuje psychologií. Možná až o kousek více, než je to nutné. Konec se mi vůbec nelíbil. Natažený.

12.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Pro mne asi její nejlepší kniha. Nebyla jsem sice překvapená vrahem, protože jsem si vytvorila vzorec už u třetí knihy, kde pokaždé byla zavražděna ta nejkrásnější, bezdětná žena. Pak to i otočila. Takže vím, že u Lapeny se vždy vše točí kolem nejkrásnější, bezdětné ženy, a tak i když tomu důkazy nenasvědčují daří se uhadnout oběť, nebo vraha. Ale i tak je to kniha, která se čte sama. Má spad. Je napínavá. Jen člověka ten zvláštní způsob psaní formy er, jiný, než je obvyklý, trkne. Nicméně beru ha za osvěžující novinku.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Opravdova YA, ktera slibuje temno, ale nějak ho pak nedává.
Hl.hrdinka se snaží všechny přesvědčit, jak je schopná všeho a neustale to opakuje. Kniha oplyva mnoha popisy vseho možného. Kdyby ji trochu zkratili o ně, příběh by měl větší spád. Byla jsem z knihy celkem zklamaná, nemohla jsem se začíst a nebavila mě. Ale ten konec určitě zvýšil hodnocení o jednu hvězdičku.

10.07.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Oddechová, čtivá, správně napínavá. Knihu, kterou jsem přečetla za jediný den, bych označila za lehké čtení a příjemně strávené chvíle s knihou. Není to horor, a když to tak beru, moc mě bavila.

27.02.2024 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha byla výborně rozehraná. Připomínalo mi to duchařské filmy, např. "Ti, druzí". Těšila jsem se na tajemno. A nakonec je z toho, co je. Zvrat v polovině knihy mě zklamal. Škoda, že se to pak ubíralo směrem, který jsem sice nečekala, a který pro mě knihu pohřbil...

01.11.2023 3 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Většinou omáčky v knihách nemám ráda. Tady bylo hodně popisů, pocitů, ale rozhodně jsem je nepřeskakovala. Čtivé a dobře popsané současné problémy lidské společnosti v sci-fi díle. Je jedno ve kterém jsme století, zda čteme historickou knihu, současný román nebo sci-fi, lidé se nemění, a líbí se mi, když to autor umí zprostředkovat. Doufám, že druhý díl je už na cestě. Už se těším na intriky, které mají přijít (hádám, že ano). :)

01.09.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Miluji psychologii a tady jsou vztahy a postavy dokonalé propracované. Jediné s čím jsem se musela poprat byl styl psaní. Nespisovný, který mne odváděl od příběhu. Ovšem klady zcela převážily nad stylem.

06.05.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dlouuuhé, nezáživné, tedy nudné. Až když jsem začala přeskakovat odstavce a scény, byla kniha snesitelnější. Škoda, že autorka nezůstala u čtivosti, kterou u ní znám z jiných knih. Druhý díl nejspíš číst ani nebudu.

18.02.2023 2 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

V podstatě jsem více ani neočekávala, než romantický román. Historickým bych ho nenazvala, protože na to není dobře a správně zpracován, chtělo by to více práce na rešerších. Postavy jsou plošší a tak příběh občas působí nesmyslně. Tedy chování postav a děj by chtělo více propracovat. Ale vzhledem k výborné čtivosti a kategorii romantický román, dávám 4.

15.02.2023 4 z 5

Vrčící naděje Vrčící naděje Lenka Hnátová

Čekala jsem víc, protože se mi věci od Cancu zatím líbily. Příběh a styl jsou velmi naiviní, ale právě protože jsem u knihy nemusela vůbec přemýšlet a domýšlet věci, tak se přečetla za pár hodin. Ano, křičela tady zřejmě hlavní myšlenka knihy - o tom, kam až se lidstvo dostalo, a jací jsme - ale přišlo mi to až jako letákové sdělení. Autorka se snažila vložit zápletku s dvěma kapitány a komu věřit, ale zase... Postrádám hloubku. Původně jsem kvůli nakladatelství dala o hvězdu víc, ale posuzují knihu, ne blízkost k Cancu...

28.10.2023 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Kristoffovi knihy mám v knihovně už dlouho a pořád čekaly. Otevřela jsem Říši upíra a už ji neodložila. Mistrovské, úžasné a živé. Styl psaní autora je natolik svěží oproti ostatním, natolik živý, že mě pohltil. Jdu na sérii Nikdynoc a rozhodně si koupím další knihy tohoto autora. Je to plnokrevná, energická fantasy, jakou chci číst. Obávám se, že se mi po Kristoffovi bude hledat těžko srovnatelně kvalitní fantasy kniha... Smekám!

24.10.2023 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Zajimavá kniha psaná čtivou formou. Za mne je plus, že je prokládaná osobními zážitky autora a tím získává na svižnosti. Nešlo o to ztotožnit se s celou knihou, ale přečíst si Vojáčkovi názory a zkušenosti a vzít si k srdci věci, které mne osloví nebo mne přimějí se zamyslet. A to kniha splnila.

27.04.2023 4 z 5