Až na ten konec dobrý

Humorný román o smrti. A je v tom všechno. Láska, smrt, sranda, vesmír, sex i zázrak. Slovy jedné z postav, je to prostě „háelpéčko* jako prase“. (*háelpéčko (HLP) –Hluboký Lidský Příběh v novinářském žargonu) Pavel Tomeš je stand-up komik, kterého můžete znát z TV pořadů Comedy club a Na stojáka. Vydal sbírky fejetonů Tohle lidi hodně berou, Zápisky malého tyranosaura a Facky z Marsu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481900/big_az-na-ten-konec-dobry-dwc-481900.png 4.477

Kniha Až na ten konec dobrý

yellowbanna
předevčírem

Trvalo déle se začíst. Hodně mě rušil způsob života jedné z hlavních postav, nemám ráda "bulvární" romány. Ale když se tři hlavní linky a jejich charaktery začaly propojovat, člověk začal zvědavě sledovat, kam to všechno povede. A je pravda, že autor dokáže být dost vtipný a někdy až neotřelý.

viclef

Vypadám snad jako Mirka Spáčilová?
Tak proč bych tomu měl dát jen 55%?

Zakoupeno po stand upu na Kurimskem knižním dnu a nelituji ani koruny. Kvalita ve formě jazyku, příběhu i provedení knihy.

Aichah

Až na ten začátek dobrý. Nějak jsem se nemohla začíst, ale cca od poloviny mě to začalo bavit. V poslední kapitole bylo nějak moc informací a bylo to takové celé hrrr. Ale jinak by to zůstalo otevřené, takže to asi jinak nešlo. Konec pohádkový, ale milý. Bavilo mě to.

pepap

Líbilo moc, především styl komentování životních situací a přirovnání, několikrát jsem se zasmál i nahlas. Ke konci se to táhlo, ale ono je těžké dávat životu pointu, že ;-) Každopádně bych okamžitě vyrazil s dědou na pivo, Lunou na její sbírku parte, s Konečnou na rande, s Uranem na procházku ... a chtěl bych vidět toho žabáka z akva-kvaparku :-) Kláru bych asi nedal ...

MiniMia

Vystoupení Pavla Tomeše neznám, tato kniha mi v ruce přistála náhodou a neskutečně jsem si ji užila. Cynicky odvyprávěné téma smrti, vtipné a empatické situace a skvěle členěné vyprávění, které do sebe postupně úžasně zapadá. Po dočtení knihy se mi po postavách stýskalo, moc mě bavila, pohlazení po duši.

Ba.Ru

Do této knihy jsem se prostě nezvládla začíst, pořád jsem se v textu musela vracet a nakonec jsem knihu odložila... Věty prostě působily tak nějak kostrbatě, místo aby děj volně plynul... Taky mě odradily některé docela nechutné momenty. Prostě nejsme s autorem na stejné vlně...

Romalu

Jeho styl mi sedí ve standupech, jeho výstupy na rozdíl od ostatních nemusí být vulgární nebo nechutné, aby byly trefné a rozesmály. A stejný pocit mám i z této knížky. Život uchopený s vtipem, ale přesto s velkou dávkou empatie. Líbí se mi to, pan Tomeš by zasloužil více pozornosti.

vendulanovotna

To bylo naprosto skvělý! Přesně jako když Pavel Tomeš vystupuje.
Pomalejší rozjezd, ale celkově to tak krásně a vtipně plynulo, místy VELKÁ sranda, občas menší, ale kolikrát jsem se smála i nahlas, jak moc mě to pobavilo. Je to lidský a připomíná nám to nebrat se tak vážně. Navíc se kniha odehrává v Brně, pod hvězdárnou bydlím, takže tam mi ta subjektivita hodnocení určitě bude prominuta. Citovat nebudu a spoilovat taky ne, jak psal Pavel Tomeš v úvodu, nechá nás to přečíst od první stránky, a já stejně tak. Každopádně doporučuju, pro duši dobrý! :)