Až na ten konec dobrý

Až na ten konec dobrý https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481900/bmid_az-na-ten-konec-dobry-dwc-481900.png 4 351 107

Humorný román o smrti. A je v tom všechno. Láska, smrt, sranda, vesmír, sex i zázrak. Slovy jedné z postav, je to prostě „háelpéčko* jako prase“. (*háelpéčko (HLP) –Hluboký Lidský Příběh v novinářském žargonu) Pavel Tomeš je stand-up komik, kterého můžete znát z TV pořadů Comedy club a Na stojáka. Vydal sbírky fejetonů Tohle lidi hodně berou, Zápisky malého tyranosaura a Facky z Marsu.... celý text

teri_blst
10.01.2022 3 z 5

Příběh byl skvělej originální a dojemnej, ale ta vtipná omáčka kolem (většina knihy) občas vyloženě nestravitelná...
Kniha mi na začátku přišla jako vleklá změť přisprostlých anekdot a zas a znovu opakovaných vtipů. Postavy, hlavně ty ženske jsou hodně ploché a pro mě osobně málo uvěřitelné, tak nějak mi z toho moc vyskakovala macho představy autora jak to taková správná ženská asi má (takovou by asi pohledal...). Chápu, že tohle může fungovat na Stand up comedy, hodně to z toho čouhá, ale u románu to občas drhne. Abych nebyla jen kritická, v momentě kdy se dějové linky postav konečně protnou (až za půlkou) tak to začne mít šmrnc a spád. Některé momenty jsou povedené, postava Luny to celkem drží. Dočetla jsem, závěr se mi líbil, ale rozhodně to nebyla taková pecka jak jsem po přečtení místních komentářů čekala

Janek
08.01.2022 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že román o smrti/ích a umírání/ch může být dojemný a humorný zároveň. Originální román Pavla Tomeše stojí za pozornost!

VladimírB
07.01.2022 2 z 5

Pavel Tomeš má bezesporu obrovský dar vymyslet a napsat poutavý a dojemný příběh. Umí jej také protkat spoustou vtipných příběhů a hlášek, k čemuž mu jistě dopomohla jeho profese Stand-up komika. Pochválil bych též mistrné používání českého jazyka.
Co mně však na knize velmi vadilo, a to zejména v její první části, je naturalistický až vulgární popis sexuálních prožitků a pocitů některých postav. Nejsem puritán, nicméně jsem se po přečtení prvních cca 50 stránek rozhodoval, zda knihu neodložím.
Také bych uvítal barvitější popis hlavních postav a scén.
Na rozdíl od předchozích komentátorek ale nepovažuji knihu za humoristický román s nejvyšším hodnocením.

iceVS
05.01.2022 5 z 5

No...
Tak já mám tedy pocit, že jsem právě pro sebe objevila nejlepší knihu pro rok 2022. Na to, že je to letos moje první dočtená kniha...
Tedy lepší jsou jen Čípoknížky (promiň, já si to nedokázala odpustit :-D).
Tohle bylo báječný čtení, svěží a barvitá čeština, nespočítám, kolikrát jsem se musela smát nahlas, víceméně furt.
Výhradu mám jedinou, str. 171 - zelenec neboli voděnka...

Zyrit
20.12.2021 5 z 5

Humor je věc dost osobní a tak těžko říct, jestli by někomu jinému kniha připadala tak vtipná jako mně, ale pravdou je, že jsem se velmi bavila a nejednou se smála nahlas. Osudy tří hlavních postav se postupně prolínají způsobem, který je sice absurdní, ale s přivřenýma očima i uvěřitelný, a ještě je to velká legrace.
Navzdory lehkému tónu se v knize otevírají témata jako je smrt a s ní související smysl života a každá z postav to řeší po svém. Musím říct, že konec knihy mě dojal a taky dávám bod za nestereotypní zakončení knihy.

TerezaM321
08.11.2021 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle, nemohla jsem se odtrhnout. Prolínání příběhů hlavních postav v tom správném rytmu tak, aby vás až do závěru udržela kniha v lehkém napětí. Během čtení došlo i na slzy smíchu :) Hezky vypointované. Oceňuju, když podle obsahu poznám, že autor je zároveň sám sečtělý a s rozhledem. Téma smrti, které je mi zvláštně blízké, je v této knize pojaté s osobitým humorem autora a každá z postav se s ním popasuje po svém, stejně, jako každý z nás ;-)
Navíc má knížka připravená malá, neotřelá překvapení, na kterých poznáte, že si autor a vydavatel v jedné osobě dal opravdu záležet, aby knížka byla výjimečná ve všech směrech ;)
Skvělé.

Čítanka01
18.10.2021 5 z 5

Nevěřila bych, že v knížce může být opravdu všechno, jak je napsané na obálce, ale je to tak. Neskutečně vtipný, poutavý příběh zajímavých a různorodých postav. Velmi mě překvapilo, jak muž-autor může věrohodně psát v ich formě za ženu a dívku. Naprosto přesné :-) Smála jsem se mnohokrát nahlas. A na konci taky dobrý :-) to zase pro změnu slzy dojetí... A můj slovník se také obohatil o dost zkratek- háelpéčko požívám už naprosto běžně :-)
V dnešní době naprosto potřebné čtení!