Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička

Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54395/facky-z-marsu-54395.jpg 5 39 10

Kromě sžíravé obžaloby všeho, co se nemůže bránit, obsahuje spoustu praktických informací pro život. Od návodů, jak se dokonale pomstít komárovi nebo upírovi, přes recepty, jak si v manželství udržet dobrou náladu až po šokující zpovědi televizního diváka, vánočního kapra, boha nebo ženy na rodičovské dovolené. Sbírka fejetonů má velký záběr nejen tematický, ale i teritoriální. Rozhodně nezůstává při Zemi, zamíří i do vesmíru a vypravuje se až na Mars, aby se na každodenní problémy lidí podívala z dostatečného odstupu. Fejetony doprovázejí barevné ilustrace Jana Duchoně, které nepostrádají vtip ani pana Bzuka.... celý text

Milonak
05.02.2021 3 z 5

Příjemné počtení - fejetony lepší i horší. Někdy jsem se i docela nahlas zasmál - zejména při podařených pointách některých kousků. Občas je z toho cítit snaha být vtipný za každou cenu, což se ne vždy úplně podaří, ale v součtu příjemná oddechovka. Četl jsem to v roce 2020 a jen se opakovaně potvrzuje, že "vzorce" chování politiků se absolutně nemění a je jedno, kdo vládne a o kom konkrétně se píše (viz obsah mnoha fejetonů s politickým tématem).

Chytuš
12.09.2017 5 z 5

Kniha (krom jiného) obsahuje i několik užitečných návodů. Například jak správně napsat knižní recenzi. Tak si to zkusím (viz vzor str. 21):
Kniha Facky z Marsu je prvotinou Pavla Tomeše. Je to bez diskuzí to nejlepší, co do doby vydání tohoto díla napsal. Kniha má svoje silné i slabé stránky, ale na druhou stranu na to, že jde o fejetony, se to čte jedna báseň. Pan Tomeš píše velmi často o svém pohledu na věc a mnohdy se dostává do komplikovaných situací, které víceméně obratně řeší, i když to, co provádí vlastní manželce na str. 86 a 124, ho bude stát některé čtenářky. Kniha nabízí kromě potřebné dávky napětí (str. 10, str. 13), sexu (ob dva fejetony) i osobitého humoru (každý si to svoje určitě najde) také některé zajímavé zárodky myšlenek (str. 117). Ti, kteří chodí do práce a jejichž čas je vzácný, mohou s klidným svědomím přeskočit úvod (str. 7) a obsah (na konci, stejně jste to už celý četli). Kniha má také hezkou obálku, i když není úplně jasné, čí jsou ty rozbité brýle, co se válí na povrchu Marsu. A to se bohužel ani po přečtení díla nedozvíte.
POZOR SPOILER: A na konci nikdo neumře :-)

Mě se prostě humor pana Tomeše líbí a pořád se při čtení skvěle bavím. Obzvlášť Hynek (aneb živě z místa), ten u nás doma skoro zdomácněl (až si říkám, jestli mu u nás taky nepořídit papuče)... U zpráv si z vysílání "živě z místa" děláme srandu všichni, včetně dětí :-)

Mája01
08.01.2017 5 z 5

Pro zlepšení nálady, kdykoliv a kdekoliv. :-)

wesulle
26.06.2016 3 z 5

Některé dobré, některé až tak moc ne. Suma sumárum, bavila jsem se.

wooloong
09.12.2015 5 z 5

Parádně jsem se bavila.

anibeni
27.09.2013 3 z 5

Docela dobrý fejetony, u některých jsem se i nahlas zasmála... Já mam jen problém s tím číst to na jeden zátah, protože to mě pak neba..

Mufka
31.08.2013 5 z 5

Můžu tyhle fejetony číst stále dokola a stále budou úsměvné a některé povedou stále k hlasitému smíchu :-)

edysy
23.05.2013 5 z 5

Zaujal mne název, je vtipný a má švih - a v tomto duchu se nese celá knížka.Tyto fejetony zaručeně zvednou náladu, nejvíce jsem se pobavila při humorném přepracování známých Biblických příběhů. Rozhovor Adama a Evy při pojmenovávání zvířat neměl chybu. Doporučuji.

st.me
16.09.2012 5 z 5

Myslím si, že druhá kniha od autora, tj. Zápisky malého Tyranosaura mě pobavily víc. Ale i tahle je skvělá. Jen jsem se o ní zmínila v práci, už si ji chtěli půjčit kolegové a to většinou nečtou. To už něco znamená! :)

P.S. Řekla bych, že knihy Vyrábíme z provázků..., z kůže... a Hry do kapsy jsou od jiného autora, se stejným jménem. Autor fejetonů se o tom i zmiňuje v knížce.

immortal-party
15.06.2011

nechci se opakovat, ale nejlepší fejeton je V obklíčení manažerů. autor je velmi často inspirován svojí ženou od čeho bych v budoucnu lehce upustila, ač v některých případech je to právě vtipné tím, že něco podobného "žijeme sami". jsem ráda, že jsem byla na autogramiádě s netradičním křestem v podobě slizu. nesmím ještě zapomenout na kresby Optika, který je v tomto "prostě dobrej".

fejetony

Pavel Tomeš