Ladys Ladys komentáře u knih

Firma Firma John Grisham

Ale jo. Mám nové vydání a i po letech se to dá přečíst znovu. Jen ten moment překvapení už tam nemám

16.02.2014 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Silná, lidská, působivá kniha. Těžko hodnotit neutěšené postavení žen v Afghanistanu. Jiná historie, kultura, víra, silné tradice.... To všechno dohromady dává prostředí ženám nepřející, ale to je pohled evropana. Jsem rád, že žiju tady a nemusím se s takovým jednáním k ženám učit sžívat. I když... Kdybych žil tam, tak bych asi takhle nepřemýšlel. Jak už jsem psal. Silná, lidská, působivá kniha

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Vynikající! Liské. Kouzelné. Teplé i v krutých časech děje příběhu. A takový vztah syna k otci by si každý Čech mohl jen přát

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Díky nově zvolenému stylu psaní - roztříštěnosti děje sice nehrozí, že by se Hosseini opakoval, ale díky tomu je to pro mě nejslabší kniha od něj. Ale pořád je to Hosseini. 5/5

14.02.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kdysi jsem viděl film. Po revoluci si koupil knihu. Dnes vlastním knihu i dvd. A poslouchám Bowieho. Kdo viděl film, pochopí. Kniha je ve své výpovědi snad ještě syrovější a vážně na mě měla drtivý efekt. Dealerům sekat ruce.
A ponorka ze života v bolševikem obklíčeném Západním Berlíně + znuděnost nezakotvených mladých berlíňanů tu teče spolu s kilama drog z každé stránky. Hnusné čtení

14.02.2014 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Četl jsem dvakrát. Poprvé sem to považoval za parádní nářez a podruhé už to nějak nemělo ten tah. Ale slušná práce. Doufám, že dnešní stupidní tv reality show + internet nenaznačuje možnosti totálního vypatlání mozků a dekadenci mravnosti někam do reality podobné s Běžícím mužem.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Nevím proč, ale tohle mě bavilo. Sice hroooooooozně pomalý úvod, ještě pomalejší děj, pomalá gradace, ale šílenej nářez na konci. Vůbec nevim proč, ale sedlo mi to. Nepochopitelně. A King je mistr v přednesu charakterů. Po přečtení knihy jsem dlouho trpěl pocitem, že lidstvo je pakáž

Carrie Carrie Stephen King

V době prvního vydání to byl hit, ale já nevím proč. Sice jsem to dočetl, ale nijak mě to nenadchlo

14.02.2014 2 z 5

To To Stephen King

Zbytečně dlouhé. I když aspoň bylo dost prostoru na vykreslení vztahů v partě a atmosféry Strachu.
Dobrý nápad, ale místy bych klidně přeskakoval, kdybych se nebál ,že ztratím nit.
Na druhou stranu vyobrazení strachu v podobě Pennywise, kterého máme v sobě každý z nás stálo za to.
A tíživá atmosféra maloměsta příběhu jen prospěla.

14.02.2014 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak takový mazlíčky bych domů nechtěl :-) A dal bych i pět, ale ten zdlouhavý začátek. Málem jsem to odložil. Četl jsem dál jen proto, že to byl King. A konec byla jízda

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Přesto, že to zavání až přílišnou senzacechtivostí, bavil jsem se. Jen je škoda, že Brown vlastně píše pořád to samé, olepené jinou omáčkou. Tahle mi chutnala nejvíc. Po zkušenosti s Infernem ale s Brownem končím

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Četl jsem jako první věc od Browna. Kdysi bych dal 4/5, ale s odstupem dávám 3/5. Vlastním vydání doplněné fotografiemi, což zajímavě podporuje děj, ale až kýčovitá druhá polovina děj zase shazuje. Takže pro mě průměr

14.02.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Bál jsem se a očekávání se bohužel splnilo. Nejslabší, co jsem od Browna četl. Vlastně ani nejsem zklamaný. Někdo tu píše o nesouhlasu se zklamáním. Jeho právo, samozřejmě. Ale to, že Brown píše pořád podle stejné šablony, mi nikdo nevyvrátí.

14.02.2014 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Mé první setkání s Irvingem. Vynikající kniha. Vykreslení doby, mravů i postav. Syrová doba přináší kruté mravy. Nevím, co psát. Je to prostě silný příběh, kde si hlavní hrdina snaží najít své místečko na slunci

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Při čtení na vás dýchne teplo, láska a obdiv tehdy malého Marcela k jeho rodičům.
A samozřejmě vypíchnu Provence. Ten kraj nejde opomenout.
Moc dobře se to četlo a ještě nějaký čas potom ve mě zůstal nepopsatelnej, jakoby teploučej pocit dobra. Krásná kniha

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Papet, Kohoutek, pan Jean, Manon od pramene...... Postavy nádherně napsané knihy, která voní teplem, životem, láskou, krutostí, malostí a francouzským venkovem. A tomu celému dodává sílu dar slova. Moje z nejoblíbenějších. Stejně jako "Jak voní tymián"

Královna Královna Alex Haley

Sice prvních asi sto stran jsem až skoro nadával, jak jsou Irové nezdolní, plní elánu, nadšení a angažovanosti a jak je ničemní a zásadně špatní Angličané dusí. Potom mě chvíli udivovalo, jak ti samí Irové po příchodu do Ameriky v klidu přijmou otrokářství a začnou vydělávat vlastněním otroků a plantáží. Ale když tahle až neuvěřitelná nota zmizí a autor už se věnuje pouze příběhu života generací svých předků, tak se to najednou změní v poutavý příběh plný života, emocí, útisku černých, občanské války Unie proti Konfederaci, Kukluxklanu, násilí a bezmoci nakonec svobodných, ale trochu ztracených černochů. A postava Královny, o které je velká část knihy si opravdu užila svoje

Kořeny Kořeny Alex Haley

I přes zklamání, když jsem zjistil, že autor ukradl nápad, je to pro mě stejně snad nejoblíbenější kniha. Strhující příběh o životě otroka, chlapce uneseného z Afriky a generacích jeho potomků

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Připomnělo mi moje dětství a dospívání. Líná atmosféra blbý doby, kdy o nic nešlo a přece se pořád něco dělo. Připomnělo mi to zaprděnej vidlákov, ve kterém jsem vyrůstal a vlastně ho měl rád. I když jako dospělý bych tu komunismem postiženou dobu zažít nechtěl

10.02.2014 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Kdo by čekal veselé taškaření malé Helenky, nebo úsměvné historky pubertální Helenky??? Tady už jde o život!! Krize středního věku se všemi radostmi i problémy. Opět vynikající