Ladys Ladys komentáře u knih

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Původní Tmu jsem nečetl a ani nebudu, protože co vím, tak přepracovaná verze je pro mě ta pravá. Je to fakt nářez. Svět bez elektřiny??? Je světem silných. Jen ti přežijí. A české reálie tomu příběhu ještě přidají. Super kniha

Cibulové pole Cibulové pole Joseph Wambaugh

Výborně napsaný. Poprvé jsem přečetl za den. I podruhé se mi to skvěle četlo, i když jsem věděl, o čem to je. Dobře vystavěný příběh o zločinu finišuje výslechy, soudní síní, vězením a všemi možnými barvami napínavě líčí možnosti amerického právního systému.

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Výborně popsanej vyšinutej magor, atmosféra knihy také perfektní. A možná, že kdybych četl dřív, než "Mlčení", tak bych musel přiznat, že byla lepší. Ale po Mlčení jehňátek už jsem byl připraven a nebyl to už takový šok z nadstandartního příběhu. Je to pecka!

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Zklamání. I když chápu, že se autor nechtěl vykrádat, tak zdlouhavé popisné pasáže byly spíš na obtíž, než že by knihu obohatily. Tedy aspoň pro mě zbytečné.

28.02.2014 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tak tohle mělo grády. Můj první thriller. Dodnes považuju za nejlepší spolu s Deaverovým Tanečníkem

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

CIA, Mossad, teroristi a vyšinutý cvoci. Ale jo. Celkem to mělo spád. I když Černé září řádilo v Mnichově 1972 a američani si to téma hned museli půjčit domů

28.02.2014 3 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Přečetl jsem za pár dnů. Basket je polda, jak má bejt, Stulík je vážně smolař, jak má bejt a Démon je politik, jak má bejt. A kniha je masakr :-)

28.02.2014 4 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Přečetl jsem kdysi jedním dechem. Jako tehdy všechno výrazné, zajímavé a protikomunistické.
Jen ten pocit, který ve mě zůstal, že největším odbojem mániček byla hospoda, chlast, nemakačenkové byly hrdinové atd., je síla.
I když si stále říkám, co to muselo být za bezvýchodný režim, když dokázal motivovat mladý lidi k nic nedělání použitém jako výrazu revolty.
I tak jsem Olinovi a spol moc nerozuměl. Pocit zmaru a rezignace? Nebo pohodlnost? Nejsem schopen posoudit. V listopadu 89 mi bylo skoro 17 let a moje revolta teprve čekala za rohem. A přišla do jiných časů. S jinými větrnými mlýny.
Je ale dobře, že bolševik táhnul. Alespoň nestihl pokřivit a zmrvit další generaci.

Příhody Řeka Melikla Příhody Řeka Melikla Witold Makowiecki

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Rád se k ní vracím.. Četl jsem x krát.

Tři útěky z Korintu Tři útěky z Korintu Witold Makowiecki

Klasika mého dětství. Četl jsem x krát a klidně si to přečtu zas. Holt nostalgie funguje

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Z Midkemie byly ti dobří a svět Kelewanu byl nepřítel... Ale tato sága překonala mé očekávání a předčila Midkemii. Svět Tsuranů plný intrik, politiky a tradic se mění příchodem Mary na scénu. Vynikající

Správce Impéria – Císař Správce Impéria – Císař Raymond E. Feist

Nejlepší sága, co jsem četl. Půjčil mi kamarád a pak jsem čekal na každý další díl. Skvělý na tom je, že sága Impérium, která navazuje na Mága, je brána z pohledu Kelewaňanů. Takže máte opačné úhly pohledu jako na dlani. Výborný!!!

28.02.2014 5 z 5

Nic není tak prosté Nic není tak prosté Květa Legátová (p)

Přiznávám, že Želary a Jozova Hanule byly zajímavější a určitě niternější, ale stejně dávám za 5/5. Paní Legátová měla dar vyprávění a tak i tyto kriminální povídky povýšila na krásnou četbu

28.02.2014 5 z 5

Mimo tento čas Mimo tento čas Květa Legátová (p)

První část knihy -Neblýská se vždy jen na časy- je vynikající. Všech pět textů. Parádní dialogy, co upoutají pozornost a nepustí, dokud neskončí. A nepřiměřená obrana je pro mě výjimečná.
Z druhé části -Mimo tento čas- bych vyzdvihl první dva texty. U zbylých dvou mě moc nebavilo o čem jsou, ale líbila se mi forma.

28.02.2014 5 z 5

Mušle a jiné odposlechy Mušle a jiné odposlechy Květa Legátová (p)

Lepší 3/5. A za paní Legátovou se v hodnocení přikláním ke čtyřem. A některé příběhy jsou vynikající

28.02.2014 4 z 5

Pro každého nebe Pro každého nebe Květa Legátová (p)

Po přečtení této sbírky bych nenechal na lidstvu nit suchou. Každá povídka, byť z jiné doby, nebo prostředí se vztahuje k tématům dekadence společnosti, mravů a zásad. Výborná kniha, co se čte s pachutí hořkosti

28.02.2014 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Vzkaz pro Marčullkas : Film Želary není podle knihy Želary. Tak si nejsem jistý co, jste četla. A jinak Želary považuji za jednu z mých zásadních českých knih. Drsná doba, tvrdí lidé,emoce,vášně,život,smrt. Úžasný text od dámy s darem jazyka

Čajový Clipper Čajový Clipper Johannes K. Soyener

Nedočetl jsem. Nechylo mě to. A přitom na to téma už jsem četl zajímavé romány, ale tenhle mě nevzal.

26.02.2014

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Vynikající. Atmosféra dávných věků na českém území vás vtáhne a nepustí až do poslední strany.
Galský válečník Krak z Havranů a Galové z Daksanemetu (dnešní Doksy), zákeřný Říman Arminius,řečený Vlk a římští obchodníci hledající nové trhy na územích mimo římskou říši, Svévský válečník Leoderich a Sveové žijící u dnešní Ohře,výbojný kmen Korkontů z dnešních Krkonoš.
To je část postav zaplňujících příběh začínající u vraždy, od které se začne vyvíjet sled událostí nabírajících na tempu.
Zajímavostí je, že si autoři dohledali v historických análech původní názvy kmenů, osad, řek, krajů a dobových zvyklostí, včetně různých obřadů. O to je to poutavější čtení.

25.02.2014 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Mám rád Radůzu zpěvačku. A po přečtení knížečky mám rád i Radůzu spisovatelku. A trošku je v tom moje nostalgie a dětství na chalupě, přiznávám.

16.02.2014 4 z 5