Dcera Impéria přehled

Dcera Impéria
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30352/bmid_saga-o-imperiu-dcera-imperia-wT0-30352.jpg 5 254 254

Sága o Impériu série

1. díl >

První kniha trilogie Sága o Impériu. Lady Mara z rodu Acoma se bezprostředně před složením slibu kněžky bohyně Lašimy dozvídá, že její otec i bratr zahynuli díky intrice nepřátelského rodu v beznadějném, předem prohraném útoku na postavení vojsk barbarů na vzdálené planetě zvané Midkemie. Je posledním potomkem ještě nedávno mocného a vlivného rodu – ale i v jejích stopách se již plíží nájemní vrazi… Spolu s Janny Wurts (mimo jiné známou ilustrátorkou fantasy) vás R. E. Feist zavede na opačnou stranu Trhliny a uvrhne do víru podivuhodného světa tsuranského impéria, jehož výbojům museli čelit hrdinové Feistova bestselleru Sága Trhlinové války. Fascinující, do detailu propracovaný příběh o zradě a věrnosti, o cti válečníka a o povinnostech vůdce rodu, hájícího své barvy ve vražedné Velké hře tsuranské politiky je protipólem epicky rozmáchlého Mága, s nímž si co do čtivosti rozhodně nezadá.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans
Originální název:

Daughter of the Empire , 1987


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera Impéria. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (32)

gaidzin
01.03.2024 5 z 5

Hlavní hrdinka žena? Jak osvěžující po všech těch testosteronových macho superhrdinech. Navíc prostředí románu je nepokrytě inspirováno japonskou středověkou společností, včetně kultury, tradic, morálky, rozdělení společnosti, šóguna, roninové a vůbec. Dokonce i jména mají znít trochu japonsky.
Takže japonská inspirace a hlavní postava žena? Neříkejte nic a noste mi další díly. Dobrá, ať jen nechválím, občas by se jí mohlo i něco nepovést, ne?

Chytuš
01.11.2023 4 z 5

Klasická fantasy, kde víc než fantasy prvků najde člověk politikaření a pletichy. Což o to, to by určitě nevadilo, co ale nemůžu jen tak odpustit je charakter hlavní hrdinky a pojetí celého společenství. Mary z Acoma je vypočítavá a chladnokrevná, přesto jí všechno vychází. Je popisovaná jako nevinná mladičká dívka, přesto ve Hře rady všem opakovaně vytírá zraky... Ani svět, ve kterém se všechno odehrává, není podle mého gusta - kvůli nějaké prkotině, kterou jste ani nemuseli zavinit sami, musíte z důvodu zachování cti rodu nalehnout na meč, zatímco jiné prohřešky jsou bagatelizovány, nebo přehlíženy. Do pokračování se tedy jen tak rychle nepohrnu, uvidíme časem.


toni-az
01.10.2023 3 z 5

Taková nemastná neslaná fantasy bez opravdového nápadu. Nic moc se tam neděje krom nějaké politické hry.

Dost mi tam vadilo, že pro obyčejné věci byly dosti zbytečně až násilně vnucovány vymyšlené výrazy. A pak samozřejmě jako u většiny knih, napsaných ženami, takové ty pasáže o tom, kdo si co oblékl a komu co jak sluší a kde se komu rozlévá teplo kdoví kde po těle.

Nicméně musím přiznat, že je to napsané chytlavě a s postavami se člověk rychle spřátelí. Přestože hlavní hrdinka je chladnokrevná a vypočítavá a nemá problém (nechat) zabít kohokoli včetně svého manžela. BTW, pochopil někdo, proč si ho vlastně brala?

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Dcera Impéria v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených415x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených48x
v Knihotéce187x
v Chystám se číst98x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech4x