Dcera Impéria

První kniha trilogie Sága o Impériu. Lady Mara z rodu Acoma se bezprostředně před složením slibu kněžky bohyně Lašimy dozvídá, že její otec i bratr zahynuli díky intrice nepřátelského rodu v beznadějném, předem prohraném útoku na postavení vojsk barbarů na vzdálené planetě zvané Midkemie. Je posledním potomkem ještě nedávno mocného a vlivného rodu – ale i v jejích stopách se již plíží nájemní vrazi… Spolu s Janny Wurts (mimo jiné známou ilustrátorkou fantasy) vás R. E. Feist zavede na opačnou stranu Trhliny a uvrhne do víru podivuhodného světa tsuranského impéria, jehož výbojům museli čelit hrdinové Feistova bestselleru Sága Trhlinové války. Fascinující, do detailu propracovaný příběh o zradě a věrnosti, o cti válečníka a o povinnostech vůdce rodu, hájícího své barvy ve vražedné Velké hře tsuranské politiky je protipólem epicky rozmáchlého Mága, s nímž si co do čtivosti rozhodně nezadá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30352/saga-o-imperiu-dcera-imperia-wT0-30352.jpg 4.7183

Sága o Impériu 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans

Daughter of the Empire, 1987

Kniha Dcera Impéria

alekis
29.12.2019

První část série o pěti knihách a moje první seznámení s autorem (tentokrát s autory). A doufám, že přečtu nejen tuto sérii, ale všechny Feistovy knihy... protože "píše"!
K pojmu fantasy: když čteme (zábavnou) knihu ze svého světa, víme, že vše, co obsahuje, je fiktivní, ale přesto respektujeme výtvor autora a tím čtením se bavíme. Tak nechápu, proč bych měla pohrdat, odsoudit dobrou - vynikající - čtivou fantasy, jak to dělají mnozí čtenáři.
Je to také fikce, ovšem z nějakého světa lišícího se od toho našeho. Jiný rozdíl v tom není. Pokud je příběh popsán dobře, uvěřitelně, tak, že si ten svět dokážu představit, tak proč mám žánr fantasy ponižovat? Ani omylem! A tento svět a tento příběh stojí za poznání, absolutně si ho užívám!

protokol
11.11.2019

skvelé ani sim nečakal že ma to tak pohltí je t tak trochu ako stredoveké japonsko ale len trochu je to super naozaj odporúčam .

Hzjena
04.08.2019

Tak tohle znamená politika! Kam se hrabou náctiletí hrdinové fantasy románů. Tahle typka musela pochopit situaci (připouštím že za krajně krutých podmínek) , přizpůsobit se a na konec rozjet vlastní hru, při které se ale směje jen ona. Četl jsem to jako kluk, ale doteď mám na paměti odhodlání a pokoru, kterou musela hlavní hrdinka vynaložit a úctu k autorovi, který ve mě dokázal vyvolat takové pocity a empatismus. Mám rád japonskou filozofii a byl jsem upřímně (příjemě) překvapen tímto dílem amerického autora. Sága, která má rozhodně dobře našlápnuto, doporučuji.

l.e.d
01.07.2019

Opustíme Midkemii projdeme trhlinou a jsme na Kelewanu. Při čtení jsem si představoval Japonsko.
Děj super, Mara je super. Pohled na Válku z druhé strany a politické boje jsou super změna.
Pro fanoušky Feista povinnost, Která vás bude bavit.

lumpíkcz
17.05.2019

dobré čtení všech pět dílů :-)

Hobo
09.04.2019

Začal jsem, aniž bych něco tušil o jakýchsi trhlinových válkách. Ale hlavně, že jsem si četbu dobře užil. Skvělý zážitek od začátku do konce.

seifertt
28.12.2018

Jedna z nejlepších knih z Midkemie. Nové prostředí a spolupráce dvou spisovatelů byl výborný tah.

mirek2580
07.11.2018

Celou sérii jsem momentálně přečetl již dvakrát, velice dobře napsáno...určitě se k celé sérii ještě vrátím.

Pramen povýšení
Pramen povýšení