Dcera Impéria

První kniha trilogie Sága o Impériu. Lady Mara z rodu Acoma se bezprostředně před složením slibu kněžky bohyně Lašimy dozvídá, že její otec i bratr zahynuli díky intrice nepřátelského rodu v beznadějném, předem prohraném útoku na postavení vojsk barbarů na vzdálené planetě zvané Midkemie. Je posledním potomkem ještě nedávno mocného a vlivného rodu – ale i v jejích stopách se již plíží nájemní vrazi… Spolu s Janny Wurts (mimo jiné známou ilustrátorkou fantasy) vás R. E. Feist zavede na opačnou stranu Trhliny a uvrhne do víru podivuhodného světa tsuranského impéria, jehož výbojům museli čelit hrdinové Feistova bestselleru Sága Trhlinové války. Fascinující, do detailu propracovaný příběh o zradě a věrnosti, o cti válečníka a o povinnostech vůdce rodu, hájícího své barvy ve vražedné Velké hře tsuranské politiky je protipólem epicky rozmáchlého Mága, s nímž si co do čtivosti rozhodně nezadá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30352/saga-o-imperiu-dcera-imperia-wT0-30352.jpg 4.7206

Sága o Impériu 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans

Daughter of the Empire, 1987

Kniha Dcera Impéria

jopp

Za mě to bylo oproti jiné autorově sérii - Spár stříbrného sokola - o hodně slabší. Všechno mi přišlo příliš nereálné a tak nějak uměle vykonstruované - 17letá holka bez jakýchkoli předchozích zkušeností se chová jako protřelý hráč, na jedné straně má vzbuzovat její smýšlení sympatie, na druhé straně je její jednání z morálního hlediska často za hranou. Tento rozpor (milá dívka x intrikánka jdoucí přes mrtvoly) mi neseděl a nedovedla jsem si představit ani vzdáleně, že by někdo takový mohl někdy v nějakém světě existovat.
Kniha je velmi čtivě napsaná (ale opět musím poznamenat, že série Spár byla napsaná lépe), nicméně další díly už číst nebudu, spíš zkusím od autora něco jiného.

Luigi1
03.08.2020

Tato sága mě mile překvapila a byl jsem moc rád,že vyplnila mé bezesné noci.Nemohl jsem se od ní odtrhnou..Jsem velice zvědavý jak si povede bohyně Lašima o zachování své moci.Doporučuji.

jitka7047
09.04.2020

Zdařile napsáno...ale...dosti předvídatelné, v podstatě všechno, na co sáhla se jí povedlo. Nějak jsem si navykla v knihách na nečekané zvraty a úmrtí. A ten happy end?! Uff...
Ale snad se to trochu zaplete v dalších dílech, páč jdu na ně. Přeci jenom jsem zvědavá....a snad se zlepší i styl psaní, který mi přišel ponekud plytký. Chyběly mi detaily, chyběla mi hloubka.

alekis
29.12.2019

První část série o pěti knihách a moje první seznámení s autorem (tentokrát s autory). A doufám, že přečtu nejen tuto sérii, ale všechny Feistovy knihy... protože "píše"!
K pojmu fantasy: když čteme (zábavnou) knihu ze svého světa, víme, že vše, co obsahuje, je fiktivní, ale přesto respektujeme výtvor autora a tím čtením se bavíme. Tak nechápu, proč bych měla pohrdat, odsoudit dobrou - vynikající - čtivou fantasy, jak to dělají mnozí čtenáři.
Je to také fikce, ovšem z nějakého světa lišícího se od toho našeho. Jiný rozdíl v tom není. Pokud je příběh popsán dobře, uvěřitelně, tak, že si ten svět dokážu představit, tak proč mám žánr fantasy ponižovat? Ani omylem! A tento svět a tento příběh stojí za poznání, absolutně si ho užívám!

protokol
11.11.2019

skvelé ani sim nečakal že ma to tak pohltí je t tak trochu ako stredoveké japonsko ale len trochu je to super naozaj odporúčam .

Hzjena
04.08.2019

Tak tohle znamená politika! Kam se hrabou náctiletí hrdinové fantasy románů. Tahle typka musela pochopit situaci (připouštím že za krajně krutých podmínek) , přizpůsobit se a na konec rozjet vlastní hru, při které se ale směje jen ona. Četl jsem to jako kluk, ale doteď mám na paměti odhodlání a pokoru, kterou musela hlavní hrdinka vynaložit a úctu k autorovi, který ve mě dokázal vyvolat takové pocity a empatismus. Mám rád japonskou filozofii a byl jsem upřímně (příjemě) překvapen tímto dílem amerického autora. Sága, která má rozhodně dobře našlápnuto, doporučuji.

l.e.d
01.07.2019

Opustíme Midkemii projdeme trhlinou a jsme na Kelewanu. Při čtení jsem si představoval Japonsko.
Děj super, Mara je super. Pohled na Válku z druhé strany a politické boje jsou super změna.
Pro fanoušky Feista povinnost, Která vás bude bavit.

lumpíkcz
17.05.2019

dobré čtení všech pět dílů :-)