Ochránce Impéria – Otrok

od:


KoupitKoupit eknihu

První část druhé knihy trilogie Sága o Impériu. Fascinující příběh Mary z Acoma pokračuje – tentokrát se odehrává přímo na pozadí událostí, popisovaných v bestsellru Mág: Mara koupí vzpurného midkemijského otroka Kevina. Ten jí posléze prokáže neocenitelné služby poté, co Vojevůdce Almecho zahyne při konfliktu se Ctihodným Milamberem.... (citace: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30353/saga-o-imperiu-ochrance-imperia-otr-cr6-30353.jpg 4.7127
Série:

Sága o Impériu (2.)

Orig. název:

Servant of the Empire, Volume I. (1990)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, United Fans
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
l.e.d
03. dubna

Další parádní čtení

acrev
18. února

První část druhé knihy této trilogie byla opět napínavá. Je pravdou, že první kniha měla o proti tomuto dílu o něco rychlejší spád. Ochránce Impéria je už trochu volnější, co se akčnosti týče. Na rozdíl od prvního dílu jsou zde i pasáže z pohledů nepřátelů Mary z Acoma, což mně osobně poněkud vadí, protože nemám ráda, když takto autor (v tomto případě autoři) mění styl. Na druhou stranu tyto pasáže jsou také skvěle napsané a neznamená to, že se děj opakuje ze dvou pohledů. Naopak události plynou a odhalení plánů nepřátelů neznamená, že jsou pak další řádky předvídatelné. Děj se postupně stupňuje a překvapující a strhující konec je zároveň krásným úvodem druhému dílu Ochránce Impéria.

parxel
22.04.2016

Tato kniha je pokračováním příběhu Mary z Acoma. Ke slovu se dostává úhlavní nepřítel Mary a čtenář tak může sledovat co se děje v obou znepřátelených rodech, což knize podle mého názoru jednoznačně prospívá.

Naopak mi neseděl poněkud rozvláčný úvod. Mara v něm na rozdíl od prvního dílu vystupuje dosti pasivně a spíše je zde kladen důraz na její vztah s otrokem Kevim. Nicméně i přes tuto drobnost se děj nakonec rozjede a ke konci nabere pořádné obrátky. Za mě plný počet hvězd.

Eldar80
19.07.2014

Příběh postupně nabírá na obrátkách a ke konci se stupňuje. Kniha velmi dobře využívá letmých odkazů k Midkemii a ikdyž skromně - těží z toho maximum. Žádný nastavovaný a protahovaný děj se nekoná. Kniha důstojně navazuje na první díl a postupně ho mírně překonává. Před čtenářem se otevírá obrovská starobylá říše Tsuranů popsána jako by skutečně existovala. Pokud se vám první díl líbil, nebudete zklamáni z dalšího děje, ale spíše mu zcela propadnete. Závěr je brilantní a musel jsem okamžitě sáhnout po pokračování. Trhlinové sáze lze vytknout dětské chyby, ale tomuto snad jen to, že mi je intrikaření nepříjemné. Přestože se děj Trhlinové války dotýká skutečně jen okrajově, je nutné být s jejím dějem obeznámen, aby bylo možné plně docenit tohle dílo a hlavně si je vychutnat. 90%

MiaVa
30.11.2013

dávám 100%

McGrinder
22.01.2012

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

Štítky

fantasy intriky

Autoři knihy

Raymond E. Feist

Raymond E. Feist
americká, 1945

Janny Wurts

Janny Wurts
americká, 1953

Uživatelé mají knihu

v Přečtených222x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených23x
v Knihotéce87x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit11x