Ochránce Impéria – Milenec

Ochránce Impéria – Milenec

Druhá část druhé knihy trilogie Sága o Impériu. Vojevůdce Almecho je mrtev a v souboji mezi uchazeči o zlatobílý plášť hrozí, že zvítězí úhlavní nepřítel rodu Acoma – Tasaio z Minwanabi. I mistrné intriky Mary z Acoma ztrácejí sílu v okamžiku, kdy se její protivníci rozhodují řešit vše brutálním vyvražděním všech nepohodlných či neutrálních šlechticů... Strhující vyvrcholení druhé části vynikajícího cyklu o tsuranském impériu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30354/saga-o-imperiu-ochrance-imperia-mil-Sx3-30354.jpg 4.7124

Sága o Impériu (3.)

Servant of the Empire, Volume II. (1990)

Romány, Fantasy
Vydáno:, United Fans

kozel89

Hodnotím obě knihy zaráz, tzn. Ochránce Impéria 1 - Otrok a Ochránce Impéria 2 - Milenec.

Začátek příběhu je perfektní. Kevin, jeho seznamování s Marou a následné vyvíjení jejich vztahu se mi moc líbil. V prostřední pasáži knihy už na mě bylo té politiky možná až příliš, ale i tak je kniha skvělá, což dokázal závěr tohoto příběhu. Střet dvou rozdílných kultůr a dvou rozdílných pohledů na svět, kde si jedna strana brala od druhé a naopak, mě opravdu bavil.

Folqin
02.06.2017

Sága impéria je dokonalá. Nejlepší co Feist napsal. Vřele bych to doporučil i k filmovému zpracovaní.

parxel
28.04.2016

Příběh z počátku pozvolna a později čím dál více graduje. Události mezi znepřátelenými rody Acoma a Minwanabi jsou postupně propojeny s osudem a budoucím směřováním celé říše. Do toho všeho to dění okolo Noci krvavých mečů, intrikaření a špiónských sítí. Prostě paráda.

Celkově se mi druhá část příběhu o Maře z Acoma líbila více než první a už i ta byla za plný počet hvězd.

Eldar80
20.07.2014

Intriky, moc, láska, střet kultur, odvaha, hrdinství, sláva, lidskost, to vše se prolíná touto knihou. Naprosto úžasné. Jedinou nevýhodou této knihy je nutnost přečíst si dva předchozí díly a celou Trhlinovou ságu a jediné co lze vynechat je Stříbrný trn. 105%

MiaVa
05.12.2013

nemám slov jdu na další díl :)

krovacek
07.02.2012

Souhlasím s McGrinder, naprosto dokonalý soubor knih, už dlouho se mi nestalo, že by mě něco natolik chytilo, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Dala bych klidně i víc než 100% :)

McGrinder
22.01.2012

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

Autoři knihy

Raymond E. Feist