Ochránce Impéria – Milenec

Druhá část druhé knihy trilogie Sága o Impériu. Vojevůdce Almecho je mrtev a v souboji mezi uchazeči o zlatobílý plášť hrozí, že zvítězí úhlavní nepřítel rodu Acoma – Tasaio z Minwanabi. I mistrné intriky Mary z Acoma ztrácejí sílu v okamžiku, kdy se její protivníci rozhodují řešit vše brutálním vyvražděním všech nepohodlných či neutrálních šlechticů... Strhující vyvrcholení druhé části vynikajícího cyklu o tsuranském impériu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30354/saga-o-imperiu-ochrance-imperia-mil-Sx3-30354.jpg 4.7149

Sága o Impériu 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans

Servant of the Empire, Volume II., 1990

Kniha Ochránce Impéria – Milenec

alekis

Mara, paní domu Acoma, přežila Noc krvavých mečů, v níž bylo zavražděno plno lordů, přežila i léčku v soutěsce, kde zahynulo mnoho jejích dobrých válečníků, podnítila Císaře k řešení krize v říši a nakonec dosáhla úplného zničení svého úhlavního nepřítele: Tasaio z Minwanabi byl přinucen spáchat rituální sebevraždu. Mara má na svém kontě velké zisky.
Její výkaz ztrát je ale rovněž hustě popsán. Ztratila svou rádkyni a milovanou chůvu, jež jí nahradila zemřelou matku. A protože Císař se rozhodl vykoupit všechny otroky - barbary a vrátit je Trhlinou zpět do Midkemie, ztratila Kevina, kterého hluboce milovala.
Ale nebyla by to Mara, aby nešla dál po své cestě, cestě své vůle a svého osudu, navíc ověnčená jedinečným titulem Ochránce Impéria.
Jdeme dál! Jak jen to dopadne?

l.e.d
01.07.2019

Další parádní díl z Kelewanu a s předchozím dílem dohromady je to super čtení. Kevin a Mara super dvojka. Čte se to samo i politika je celkem svižná a nenudí.

kozel89
14.01.2018

Hodnotím obě knihy zaráz, tzn. Ochránce Impéria 1 - Otrok a Ochránce Impéria 2 - Milenec.

Začátek příběhu je perfektní. Kevin, jeho seznamování s Marou a následné vyvíjení jejich vztahu se mi moc líbil. V prostřední pasáži knihy už na mě bylo té politiky možná až příliš, ale i tak je kniha skvělá, což dokázal závěr tohoto příběhu. Střet dvou rozdílných kultůr a dvou rozdílných pohledů na svět, kde si jedna strana brala od druhé a naopak, mě opravdu bavil.

Folqin
02.06.2017

Sága impéria je dokonalá. Nejlepší co Feist napsal. Vřele bych to doporučil i k filmovému zpracovaní.

parxel
28.04.2016

Příběh z počátku pozvolna a později čím dál více graduje. Události mezi znepřátelenými rody Acoma a Minwanabi jsou postupně propojeny s osudem a budoucím směřováním celé říše. Do toho všeho to dění okolo Noci krvavých mečů, intrikaření a špiónských sítí. Prostě paráda.

Celkově se mi druhá část příběhu o Maře z Acoma líbila více než první a už i ta byla za plný počet hvězd.

Eldar80
20.07.2014

Intriky, moc, láska, střet kultur, odvaha, hrdinství, sláva, lidskost, to vše se prolíná touto knihou. Naprosto úžasné. Jedinou nevýhodou této knihy je nutnost přečíst si dva předchozí díly a celou Trhlinovou ságu a jediné co lze vynechat je Stříbrný trn. 105%

MiaVa
05.12.2013

nemám slov jdu na další díl :)

krovacek
07.02.2012

Souhlasím s McGrinder, naprosto dokonalý soubor knih, už dlouho se mi nestalo, že by mě něco natolik chytilo, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Dala bych klidně i víc než 100% :)

Enderova hra
Enderova hra