Mušle a jiné odposlechy

Mušle a jiné odposlechy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14382/bmid_musle-a-jine-odposlechy-yh7-14382.jpg 4 60 9

Třiadvacet malých povídek, v nichž autorka s nevtíravým humorem probírá odvrácenou stranu mnohých příběhů, pohádek či legend. Hloupý Honza, Popelka, Káča, Ježibaba, Drak a mnohé další roztodivné postavy se nám představují v novém a překvapivém světle autorčiny fantazie, podložené letitou životní zkušeností. Další setkání s úspěšnou prozaičkou tentokrát nad drobnými vtipnými hříčkami, prosluněnými její shovívavou lidskostí; setkání velmi příjemné.... celý text

Štěpinambura
01.02.2022 5 z 5

Hezká knížka! MIlé příběhy - vždy jsem se zasmála!

meluzena
21.11.2021 3 z 5

Protože jsem nedávno četla knihu Pro každého nebe, moment překvapení už se nekonal, ačkoli autorčiny zhuštěné, vtipné, moudré, staromódní i kousavé myšlenky mají (bohužel) stále co říct.

hermína14
09.11.2021 4 z 5

Naposledy s námi takto zametl Mark Twain v Dopisech.
"Lidstvo je svou podstatou stádní. Někdy ovšem z toho stáda vyčuhuje hlava...a ta se musí kvůli pořádku zarovnat."
"Žádné vnuknutí. Měl jsem na vybranou stát se světcem nebo skončit na šibenici, to není těžká volba."

lencin
19.09.2020 4 z 5

Soubor povídek, drobné příběhy se společným jmenovatelem-věci bývají jiné, než by se na první pohled zdálo. Laskavý a všední pohled do ludské psyvholigie.
(2009)

moore.allonsy
26.06.2016 1 z 5

Většina povídek mi přišla naprosto průměrná, nadchlo mě jen skutečně malé množství z nich, jestli vůbec. Myslím, že podruhé bych si ji už na čtení nevybrala.

Kexina
15.02.2016 5 z 5

Asi to není zrovna kniha knih a občas jsem zvažovala, zda je určená pro děti, nebo pro dospělé. Ale nemohu dát méně než plných pět hvězdiček - čistě z toho důvodu, že jsem knihu přečetla doslova na jeden zátah a u některých pasáží jsem se smála jako už dlouho ne.
Zejména povídku věnovanou Popelce z celého srdce doporučuji, i když patří mezi ty nejkratší, které v knize najdete.

Ladys
28.02.2014 4 z 5

Lepší 3/5. A za paní Legátovou se v hodnocení přikláním ke čtyřem. A některé příběhy jsou vynikající

knedlik
06.02.2011 3 z 5

Některé mi přišly fantastické, jiné průměrné. Což nám dohromady dělá tři a kousek hvězdičky.

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Nádherné povídky k zamyšlení...

Část díla

všech 23 částí díla