Hannibal

Román Thomase Harrise, jehož vydání předcházela pověst literární senzace tohoto desetiletí, nás opět zavádí do myšlení zabijáka a modeluje mrazivý portrét toho, jak plíživě, zákeřně a nenápadně se rodí a vyvíjí zlo - skutečně husarský kousek v žánru psychothrileru. Uplynulo již sedm let od chvíle, kdy dr. Hannibal Lecter uprchl z vězení, před sedmi lety s ním vedla zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová rozhovory ve věznici pro duševně choré zločince s maximální ostrahou. Doktor je stále volný a dává průchod svým nevýslovným zájmům, smyslně prožívá pikantní čichové a chuťové vjemy, esence života na svobodě, kde ho nikdo nestřeží. Starlinová však nedokáže na setkání s dr. Lecterem nikdy zapomenout a kovový přídech jeho málo používaného hlasu jí ve snech zní neustále v uších. Na dr. Lectera vzpomíná i Mason Verger, který je posedlý touhou po pomstě. Byl šestou obětí dr. Lectera, ale přežil, a nyní rozvíjí své vlastní řeznické impérium. Díky kyslíkovému přístroji a síti www sleduje Verger veškeré dění. Brzy přichází na to, že aby upoutal doktorovu pozornost, musí mu nabídnout naprosto mimořádnou a nevinně vyhlížející návnadu: musí získat to, co má doktor Lecter nejraději. Hannibal je silný, hypnotizující a naprosto originální zážitek, oslňující hostina pro představivost. Připravte se na cestu do pekel a ještě dál, neboť mistr vypravěč neustále mění svět, o kterém jste si mysleli, že ho znáte....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9813/hannibal.jpg 4.3536

Hannibal Lecter 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Alpress

Kniha Hannibal

Nikolas0311
13.11.2019

Poslední kapitola trilogie o Hannibalu Lecterovi je rozhodně tou nejkrvavější a nejkontroverznější, ale je tou nejlepší? Od dění Mlčení Jehňátek uplynulo již sedm let a mezitím co agentka Clarice Starlingová je stíhána a později i vyhozená od FBI, Dr. Lecter si užívá volnosti ve Florencii, jenže nic netrvá věčně! Mason Verger, jedna z mála obětí Lectera, která přežila, se hodlá pomstít za každou cenu a půjde i přes mrtvoly.
Hannibal mě bavil, konec mě překvapil byl úplně jiný než ve filmu a přemýšlím zda se mi ten filmový konec nelíbil více? Možná ano, ale v knize je zase uplatněno více psychologie. Rozhoduji se co se mi líbilo více jestli Mlčení Jehňátek nebo Hannibal. Červený Drak byl skvělí, ale pro mě nejslabší díl a možná nejlepším dílem zůstává Mlčení Jehňátek i když Hannibal je mu dost v patách.

LyraBlack
04.11.2019

Ten konec - narozdíl od toho filmového - je prostě to nejlepší, co si mohlo mé hybristofilické srdce přát :o

Sociopat Haniball Cannibal měl stejně charisma jako v prequelu a obou filmem, ovšem co se mi zvlášť líbilo byla “proměna” Clarice, ze které se z moralistické agenty FBI stala přes mrtvoly doslova jdoucí “kanibalka” viz. Kendler a jeho mozek, jenž neváhá pro Lectera odstřelit prakticky kohokoliv :D Málo komu to asi sedne stejně jako mě, ale já prostě miluju, když hlavní hrdinka přejde pod vlivem “lásky” na temnou stranu :D

postrach
21.10.2019

Taky jsem čekala mnohem víc.To že Lecter zase unikl spravedlnosti a ten konec knihy-k vzteku!Opravdu se kniha moc nepovedla.Chybělo mi víc napětí.....Víc už není co říct.Napáno podemnou.

the_res13
13.09.2019

Rozhodně nejslabější díl trilogie a za mě celkově i poměrně slabá kniha. Hrozně zdlouhavá, předvídatelná, taková mdlá. Agentka Starlingová byla v knize spíš na obtíž a doktor Lecter si tak nějak proplouval. Zajímavé byli pouze vedlejší postavy a jejich osudy a příběhy. Knihu nakonec zachránili (v rámci možností) typicky Hannibalovské nechuťárny a zajímavý konec.

Janadvorackova
11.09.2019

Jako by to psal někdo jiný, než předchozí dvě knihy.
Chvílemi měl příběh dobrou atmosféru, ale většinou ne.

Banny_L
02.07.2019

No..i mistr tesař se někdy utne..

Jokrzeb
28.05.2019

To mám rád. Celá série skvělá.

jfialova
18.03.2019

Výborné pokračování příběhu o Hannibalovi.