Hannibal

Román Thomase Harrise, jehož vydání předcházela pověst literární senzace tohoto desetiletí, nás opět zavádí do myšlení zabijáka a modeluje mrazivý portrét toho, jak plíživě, zákeřně a nenápadně se rodí a vyvíjí zlo - skutečně husarský kousek v žánru psychothrileru. Uplynulo již sedm let od chvíle, kdy dr. Hannibal Lecter uprchl z vězení, před sedmi lety s ním vedla zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová rozhovory ve věznici pro duševně choré zločince s maximální ostrahou. Doktor je stále volný a dává průchod svým nevýslovným zájmům, smyslně prožívá pikantní čichové a chuťové vjemy, esence života na svobodě, kde ho nikdo nestřeží. Starlinová však nedokáže na setkání s dr. Lecterem nikdy zapomenout a kovový přídech jeho málo používaného hlasu jí ve snech zní neustále v uších. Na dr. Lectera vzpomíná i Mason Verger, který je posedlý touhou po pomstě. Byl šestou obětí dr. Lectera, ale přežil, a nyní rozvíjí své vlastní řeznické impérium. Díky kyslíkovému přístroji a síti www sleduje Verger veškeré dění. Brzy přichází na to, že aby upoutal doktorovu pozornost, musí mu nabídnout naprosto mimořádnou a nevinně vyhlížející návnadu: musí získat to, co má doktor Lecter nejraději. Hannibal je silný, hypnotizující a naprosto originální zážitek, oslňující hostina pro představivost. Připravte se na cestu do pekel a ještě dál, neboť mistr vypravěč neustále mění svět, o kterém jste si mysleli, že ho znáte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9813/big_hannibal-Uzz-9813.jpg 4.3633

Hannibal Lecter 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Alpress

Hannibal, 1999

Kniha Hannibal

rutto45

Určite slabšie dielo oproti Červenému drakovi a Mlčaniu jahniat, avšak stále nadpriemerné. Pasáž vo Florencii, kedy si doktor užíval život plnými dúškami, ma neskutočne lákala toto miesto navštíviť a kapitola s restovaným mozgom na večeru ma donútila dať si pauzu a niečo si zajesť.

Patrik02
13.08.2021

(+ SPOILER) Často se tu objevují komentáře o nejslabším dílu s charakterním kanibalem v hlavní roli, s čímž osobně nesouhlasím. Je to přesně naopak. Hannibal Lecter je na svobodě a konečně dostane prostor se vyjádřit, jak je mu vlastní. Hon na jeho osobu se stane světovým (pan Harris vybral malebné destinace, které jsou v knize téměř dokonale popsány) Nechybí zvrácený protivník, ani podlé bezpečnostní agentury, které bez mrknutí oka zmaří nejeden život, aby ulovili nejslavnějšího pojídače lidského masa na planetě. Třešničkou na dortu byl, sice trochu zdlouhavý, závěr, který jistě nejednoho překvapí.
A i když mě jistě čeká ještě prequel Hannibal: Zrození, tak všechny tři knihy ze série o Hannibalu Lecterovi označím za jeden z nejsilnějších literárních zážitků.

miklaras
03.08.2021

Ono občas škodí, když chce autor vysvětlit všechno do posledního detailu. Maličké tajemství by mohlo zůstat neodhalené, sem tam vlákno nespojené a oslí můstky nepřekročené. I tak se čte Hannibal poměrně svižně. Má silná i slabá místa, není tak kompaktní a konec se zdvíhá skoro ke sci-fi. Atmosféra ale funguje a Hannibal zůstává charismatickou postavou, kterou mohou jiní spisovatelé Harrisovi jen závidět.

nicolettkaa
29.05.2021

Třetí díl ze série o Hannibalovi Lecterovi zatím nejhorší. Musím říct, že kdyby byl kratší, vůbec by mi to nevadilo. Některé pasáže mě vyloženě nudily a měla jsem chuť je přeskočit (ale to nedělám). Přečíst se dá, ale znovu bych ji už do ruky nevzala. Film také žádná hitparáda.

radusak9806
28.05.2021

Doteď jsem si říkala, že film jako takový mi přestože na Mlčení jehnatek nemá, vlastně nevadí. Ale když to analyzuji zpětně, tak je spíš průměrný až podprůměrný.
Ten konec jsem nečekala, ale rozhodně nejsem zklamaná. Vlastně je tenhle konec mnohem lepší. Jen se nějak těšila na popis scény s lednicí a useknutim ruky a ona tam vůbec není. To dost překvapilo.

trefic
14.03.2021

Nejlepší kniha z celé série. Dokonalé vykreslení postav, několik dějových zvratů.

Ivca72
08.01.2021

Tak od toho sa nedalo odísť. Dokonalo-dokonalé. Pomsta nemusí byť vždy sladká. A k tomu krásny záver.

Romanka89
14.11.2020

Za mě skvělý závěr série (ještě mě čeká Hannibal - zrození). Nebudu nic prozrazovat ale ten konec se mi vážně hodně líbil. Jsem zvědavá na film, jak se s tím filmaři poprali. Doporučuji celou sérii. Dávám 4 hvězdy, ze série asi nejslabší, občas nezáživné popisy, ale jinak super.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou.