Hannibal - Zrození

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osmiletý chlapec Hanibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9812/hannibal-zrozeni-4eX-9812.jpg 3.8284
Série

Hannibal Lecter 1.

Žánr
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Alpress
Orig. název

Hannibal Rising, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Hannibal - Zrození

Přidat komentář
AndulinaU
12. září

(+ SPOILER) Zrození jsem si ze série přečetla jako první, chtěla jsem to mít chronologicky seřazené. Knížka byla dobrá, ale orientace v ní trochu horší. Ztrácela jsem se občas ve jménech i v jakém období se zrovna děj nachází. Zabití Míši bylo hodně smutné a nechutné. Nicméně ostatní vraždy mě až tak moc nebrali, byli to všechno lidé, kteří si to zasloužili. Těším se však na ostatní díly a doufám, že se dočkám pořádného masakru

Soboll
14. července

Tak to byla jízda . Za 7 hodin zhltnutá kniha . Harris mě prostě baví ,Hannibal je skvělá postava a jeho začátky jsou více než sadistické ,ačkoliv se mu člověk nemůže divit po jeho zážitcích . Měla jsem mrazení ,nervy a z celého srdce jsem mu přála aby všechny našel a mohl se pomstít .


Luigi1
22. května

Bylo to dobré,jen,čtení o něco slabší,škoda,to hororové vyobrazení mě trochu rozechvělo a rozesmutnělo.

blackoutzuzi
20. května

Oproti ostatním dílům jsme se autorova standardu, na který jsme zvyklí, nedočkali a jak se říká "to nejlepší nakonec" v tomto případě tak úplně neplatí. Ani to vlastně není tak úplně možné. Čtvrtý díl se jednoduše nenese v duchu "Jsem génius a k večeři mi největší radost udělá pořádný kus lidského masa a sklenka Chianti."
Pro fanoušky celé série je ale tento poslední díl nutností. Hlavně proto, abyste alespoň lehce nahlédli pod pokličku toho, co se muselo stát, aby se z malého chlapce, který nadevše miluje svou malou sestřičku, stal všemi obávaný kanibal Hannibal Lecter. Slovíčko lehce používám záměrně, jelikož to místy působilo spíše jako podívaná z rychlíku - na duši narušeného člověka a jeho touhu po pomstě se autor bohužel primárně nezaměřil a obě tyto roviny "nakousl" jen tak zlehka. Škoda, zrovna toto téma by si zasloužilo více než 250 stránek.

Jeár13
25. dubna

Filmové zpracování bylo skvělé, kniha zajímavá, kdyby to byl samostatný příběh byla by ještě lepší, ale do konceptu knih o Hannibalu Lecterovi a způsobů jeho propracovaných vražd mi tato kniha do děje absolutně nezapadala. Část příběhu osvětlila minulost o Lecterovi ale zkrátka už to není ono. Kniha je prostě jiná, nevím jak to jinak popsat.

Polinka92
04. dubna

Ačkoli jsem byla z předchozích tří knih nadšená, tahle mě zklamala. Ano, byla zajímavá, ale nečetla se mi dobře.

Kuža007
27. března

Vysoké očekávání. Nenaplněné ambice. Kniha, která vznikla, ale rozhodně vzniknout neměla. Jde vidět, že Harris se v tomto díle jaksi unavil a už se mu nechce psát další příběhy doktora Lectera, a sám nejspíš uznává jen svou původní trilogii. To samé si myslím já. Hannibal je konec příběhu o doktoru Hannibalu Lecterovi.

petrarka72
22. března

Kniha, která doplácí na očekávání. Ústřední motiv, který se snaží mít nad svůj šokující základ i šokující vyústění, jaksi nefunguje, respektive je poměrně předvídatelný - a i když se Harris snaží budovat plíživou hrůzu přes všednodennosti (pravda, všednodennost mafie obchodující s uměním a bílým masem - a všednodennost studenta medicíny), moc se nedaří. Asi i proto, že čtenář zná "svého" Hannibala Lectera - a nepředpokládá, že zrození proběhlo za prožívání první lásky, při recitaci haiku a koupelí za svitu měsíce (i když i na ty dojde). Líbilo by se mi číst knihu ve stavu nevinnosti, tedy bez této znalosti; možná bych si ji užila více.

1

Doporučujeme

Ta přede mnou
Ta přede mnou
Terapie
Terapie
Červený drak
Červený drak
Christina
Christina

Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Thomas Harris
americká, 1940

všech 6 knih autora

Podobné knihy

Kniha Hannibal - Zrození je v

Právě čtených3x
Přečtených464x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených19x
Knihotéce163x
Chystám se číst132x
Chci si koupit40x
dalších seznamech3x