Hannibal - Zrození

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osmiletý chlapec Hanibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9812/big_hannibal-zrozeni-4eX-9812.jpg 3.8330
Série:

Hannibal Lecter 4.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Hannibal Rising, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Hannibal - Zrození

rafan65
08. dubna

Tato kniha je moc pěkná ale zároveň hodně děsivá. Příběh mladého Hannibala je smutnou epizodou jak se člověk po traumatickém zážitku mění ve zvíře které vraždí vrahy své malé sestry. Opravdu hodně děsivá kniha ale stojí za přečtení.

darkchipmunk
05.10.2022

Hannibalův prequel jsem četla jako první, teď jsem teprve ve fázi Červeného draka, tudíž nemůžu moc porovnávat. Hannibal - Zrození mi připadá jako skvělá kniha, s bohatou a přesnou slovní zásobou a zajímavou charakterovou studií. S Hannibalem jako hluboce traumatizovaným dítětem i mladým mužem čtenář chtě nechtě sympatizuje, je tady ostatně hlavním hrdinou a krom objektu jeho lásky - paní Murasaki - tu žádná jiná kladná postava příliš prostoru nedostane. Všichni, včetně Popila, a koneckonců i Murasaki, jsou přinejlepším ambivalentní a poznamenaní těžkou dobou. To je nakonec i Hannibalův případ, a pokud lidé tvrdí, že je to typ psychopata, prostého traumat a postiženého od narození, doporučila bych jim, aby si Harrisův prequel přečetli a teprve potom se věnovali psychoanalýzám skrze popkulturu. A nebo se na to můžete vykašlat a diagnózy nechat pověřenějším. Knížku nicméně tak jako tak k přečtení doporučuju.


Marsí5
15.04.2022

(+ SPOILER) Sama za sebe musím říct, že na mě tato část příběhu působila spíše jako detektivka.
Od knihy jsem čekala odhalení trochu větší části Hannibalova života. Samozřejmě chápu jeho touhu po pomstě za to, co se stalo jeho sestře, ale přesto mi v ději schází jakýsi "přechod" ve stylu myšlení. To, co jsme se zde dočetli, mi uspokojivě nevysvětluje životní styl, kterým se Lecter po této etapě ubíral.
Také mi chyběla jakákoliv zmínka o jeho šestém prstu. Neříkejte mi, že by si za celou dobu nikdo ničeho nevšiml a že by se obzvlášť v tak kruté době nenašel nikdo, kdo by si z něj kvůli tomu neutahoval...
Kniha je určitě lepší než průměr, ale mohla nabídnout mnohem víc.

soukroma
03.03.2022

Překvapivé a děsivé: překvapivě mnohem děsivější než Hannibalovy činy byly válečné zločiny jeho prvních obětí... Místa děje (Litva, Francie a na závěr už jen krátce Kanada a USA) a závan Japonska prostřednictvím milované macechy byly tou příjemnější stránkou čtení. A naštěstí to bylo hodně krátké. 75%.

frantisek8863
08.09.2021

Poslední díl co mi chyběl do série Hannibala Lectera. Přesto, že to zde teprve vše začíná. Dobře napsané, držel jsem mladému Hannibalovi palce.

wullcann38
24.04.2021

Film mi přijde značně lepší.

Ivca72
08.01.2021

Hannibal Lecter je kult v knižnej i filmovej podobe. Kniha možno nie je dokonalá, no pre Hannibalistov povinné čítanie. Z jemného chlapca sa stáva chlap, poznačený všetkými a všetkým, čo v živote zažil. Nežný, surový, chladný, dôsledný.

Romanka89
06.12.2020

Knihy jsem četla v pořadí, jak byly napsány a za mě to tak má být. V tomto pro mě "posledním" díle se dozvíme, proč je Hannibal takový, jaký je, jaké bylo jeho dětství a proč se z něj stalo to, co se zněj stalo. Člověk si ho vlastně docela oblíbí. Celá série je skvělá, včetně filmových zpracování.

1