Tma 2.0

Co se to stalo s naším světem do roku 1998, ve kterém elektřina přestala fungovat jako technická síla? Dále svět vznikal na troskách starého. Nutno dodat, že podstatně temnější. Podle toho taky Tma 2.0 vypadá. Je to příběh černější, než sama tma.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26682/tma-26682.jpg 4308

Kniha Tma 2.0

monushka

Na čtení Tmy jsem se chystala několik let. Když už k tomu konečně nastala ta správná chvíle, byla jsem naprosto nadšená úvodem. S každou další kapitolou se však mé nadšení měnilo v nudu, až jsem se fakt musela přemáhat knihu dočíst.

Denny456

Budu se opakovat po ostatních. V podstatě dvě knihy. První část super popisu chaosu a dění po ztrátě elektřiny. Druhá část mi přijde natahovaná, se spoustou postav a lehce chaotickým dějem. Teď mě napadá, že podobný koment ke druhé části, jsem dal k Vondruškově Kronice zániku Evropy.

Kacenak

Po přečtení ve mně zůstala taková pachuť beznaděje. Neubránila jsem se občas ani srovnání s dnešní dobou, jakou nenávist jsou schopni někteří vlivní vzbudit v lidech proti jiným skupinám. Některé pasáže mi však přišly překombinované natolik, ze jsem se v nich ztrácela. Každopádně silný zážitek.

Hellboy12

Musím priznať že má táto knižka moc bavila,počas karantény som ju prečítal a musím uznať že ma fakt bavila... Bol to môj prvý kontakt s post apo ale vôbec neľutujem...len ma mrzí ten záver neviem prečo ale prišiel mi taký chaoticky...no aj tak môžem len a len odporučiť aby ste si ju prečítali

Ronnie68
21.09.2020

Rozhodně zajímavé sci-fi ... a k tomu české ... prakticky jak by se lidi chovali, kdyby opravdu přestala fungovat elektřina ... tuhle knihu jsem taky dostala od kamarádky .... a jsem moc ráda ... líbila se mi ...

temna.vila
15.08.2020

Tmu jsem četla v rámci semestrální práce do interpretace lit. díla. Bavila jsem se každou brutalitou, kterou se autor v díle nebál použít. Užívala jsem si všechno utrpení, které se šířilo světem. Líbilo se mi vyjadřování bezmoci, nenávisti a chorobné lásky, ke kterým se autor uchyloval. Zároveň oceňuji odkaz na současnou společnost a poselství, které kniha přináší. Nespokojená jsem byla pouze se zakončením, kdy do popředí vstupuje mimozemská civilizace. Tento námět mě příliš nezaujal a myslím, že mohl být rozhodně více originální.

olga8832
14.05.2020

Tahle druhá verze už neměla tak pěkný příběh, je znát, že je pan Neff naštván na systém...

kacenka72
30.12.2019

První část skvělá - autor mi dokázal mistrně vylíčit atmosféru v Praze po Tom. Tuto část hodnotím jako velmi zdařilou. Zbytek slabý průměr - čekala jsem, jestli se úroveň zase zvedne, ale nestalo se tak. Neoslovilo mě ani zatažení komunistické strany do děje, ani Katčina dějová linie.