Černá neděle

Thriller, v němž příslušníci palestinské teroristické organizace chystají za pomoci válečného vysloužilce vražedný atentát na amerického prezidenta. Duševně narušený válečný veterán z Koreje a z Vietnamu, poznamenaný zajetím i problémy v osobním životě, který nenávidí americkou společnost a touží se jí pomstít, se spojí s palestinskou teroristickou organizací. Teroristé využijí jeho touhy zabíjet k přípravě rozsáhlé teroristické akce, při níž má zahynout spolu s americkým prezidentem i tisíce dalších lidí. Po stopě teroristů jdou agenti izraelské špionážní služby, kterým se na poslední chvíli podaří zabránit rozsáhlému masakru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8385/big_cerna-nedele-Xjs-8385.jpg 3.7180
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Alpress

Black Sunday, 1975

Kniha Černá neděle

Domino421
07.02.2021

Musím říct, že se mi tahle kniha opravdu líbila.
Kniha je o terorismu, fanatismu a odplatě.
Tuto knihu musí člověk číst s pohledem na to, jaký byl svět v roce 1975, kdy kniha poprvé vyšla.
Kniha je dobře napsaná se spoustou napětí.
Při pohledu na dnešní svět, o čtyřicet let později, se ve skutečnosti nic nezměnilo.
Vřele doporučuji.

PepaS409
19.01.2021

Kniha se mi líbila. Čtivá, s aktuálním tématem.

Jessybelle
03.12.2020

Kniha je čtivá, téma terorismu je stále aktuální. Čtení v rámci výzvy, ale nelituji.

Mája777
22.11.2020

Jak už tady padlo několikrát, i já jsem tuto knihu četla, protože se mi hodila do čtenářské výzvy. Téma stále aktuální, to ano. Ale musím se přiznat, že jsem některé popisné pasáže jen přelétla. Možná o pár stránek méně by tady hodně pomohlo.
(20. 11. 20 - 27 671 - 64)

vladka321
13.11.2020

Černou neděli jsem četla kvůli čtenářské výzvě a nebylo to špatné. Téma terorismu je stále živé. Děj je napínavý a kniha se čte dobře.

heavy66
31.10.2020

Pokud porovnám Černou neděli s podobně zaměřeným románem Pátý jezdec-strach dvojice Lapierre, Collins, pak Neděle hladce prohrává, ale pomohla mi dokončit letošní čtenářskou výzvu, takže ji beru na milost.

danny_21
28.09.2020

(+ SPOILER) Harrisova prvotina postrádá osudovost a temnotu Dr. Lectera, víceméně se jedná o tuctový thriller s teroristickou zápletkou - plánovaný atentát v Optimistických Státech z rukou zhrzeného veterána z Vietnamu s podporou militantní Palestinské organizace Černé září, a překazit tyto pletky dostane za úkol major Izraelského Mosadu - za mě lepší průměr - 65 %

Faila
24.09.2020

Kniha mě až na pár momentů moc nebavila. Téma mi přišlo dobré a způsob vyprávění příběhu z pohledu více postav z obou "stran" je myslím dost zajímavý. Ale bylo to na mě moc dlouhé, rozvláčné a se spousty hluchých a dosti nudných míst.