Stín modrého býka

Historický román s fantastickými prvky nás zavádí do české kotliny čtvrtého století, kde dochází ke konfliktu mezi zájmy tamních knížat, vzdálené římské říše a vymírajícího národa keltů. Františka Vrbenská a Leonard Medek zpracovali text zkušeně a s přehledem, až je těžké odhadnout, co je jen fikce a co se mohlo doopravdy stát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17761/stin-modreho-byka-j0e-17761.jpg 4.3117

Kniha Stín modrého býka

Ramiel

Krásný historický román s prvky fantasy. Velmi kvituji období, do kterého svůj příběh zasadili. A je vidět, že autoři si nastudovali historické prameny, se kterými umně pracují.

Vestička

(+ SPOILER) Líbilo , jen mi vadilo, že nevím kudy plují. V eknize nebyla mapka. Našla jsem se v Brně, vîm že pluli po Svratce, ale nevím, jak se dostali do Lunu. Po Sázavě, nebo po Labi. Zoufale jsem hledala na netu. Můžu se taky jen domnívat, že Lun, to je budoucí Praha. Fantasy to je asi tak z 1 %. Je to historický, dobrodružný román. Je to detektivka, je to triler. Protože tady jde především o pomstu. A taky o politiku. Fantasy prvky jsou to nejslabší z knihy , až trapné skoro. Mohly být vyškrtnuty, a děje by bylo I tak až moc. Napětí jsem občas nedýchala, bála jsem se skoro o všechny. Už s prvním mrtvým to byl šok.
Dobrá kniha s blbým koncem. Spoiler zakroutila bych jí krkem. A doslov nás zavede do století, kterému se v knihách vyhýbám jak čert křížu. Docela pocit zmaru nakonec, a poučení, že zamilovaná ženská je nebezpečná věc.

FlLys

Úžasné. Pohlcující. Kdybych měla psát co se mi líbilo, tak se to sem ani nevejde. Tak napíšu jen chyby. Ty jsou jen dvě a maličké. Jednak umístění mapy v knize. Koukla jsem jestli není vzadu, i pár stránek před ale takhle to bylo moc stránek a já ji našla až po přečtení příběhu (no nejspíš moje chyba). Druhá je popis úzkých topolů. Na našem území se vyskytují jen 3 původní druhy topolů, ale úzká varieta italica se tady opravdu v tak rané historii nevyskytovala. Ale to je jen detail. Jinak je kniha skvěle propracovaná do podrobností.

Anatom

Moc pěkná knížka s keltskou tamatikou, i když nějaké mouchy to mělo.

coquus
28.10.2020

Jedná se skoro o historický román a nebýt těch několika málo prvků fantasy bych si uměl představit, že se mohlo něco podobného skutečně odehrát. Zpočátku se děj rozvíjí po liniích několika postav, jejichž cesty se dříve nebo později protnou. Zaujalo mě, že dějová linka každé důležité postavy obsahuje spoustu malých, vysvětlujících a pro celý děj vlastně nepodstatných odboček, které ale postupně vytvářejí nejen uvěřitelný obraz dané osoby, ale i doby, v níž se celý příběh odehrává. Rovněž popis nejrůznějších magických rituálů či důležitost věštby pro tehdejší lidi přidává celé knize na zajímavosti. To vše je vyprávěno čtivým jazykem, což celý příběh jen podtrhuje. Doporučil bych nejen těm, kdož mají rádi fantasy, ale i historickou četbu.

Sandalkar
01.09.2020

Vyborne zpracovany pribeh oscilujici mezi historickym romanem a fantasy. Jen tech "devet zivotu" nekterych postav mi dost lezlo krkem. Obdivuji pripravu autoru na knihu (kupa zdroju).

OlafSveinsson
14.02.2020

Jedna z nejlepších historických fantasy, co jsem kdy četl. Navíc zasazená do toho divokého období končícího starověku, kdy se pomalu dávaly do pohybu síly, které měly nadobro překopat mapu Evropy. Tehdejší Čechy byly pro antické zeměpisce a historiky příliš vzdálené, proto o nich v jejich dílech není mnoho hodnověrných zpráv, ale to, co už napsali si autoři nastudovali a tak je vše velmi živé a uvěřitelné. I s magií se většinou drží velmi při zemi a kdyby se tam těch pár nadpřirozených jevů neobjevilo, ničemu by to ve finále nevadilo. Putování po Boioheimu hrdinů i padouchů navíc můžeme sledovat po krásné mapě s historickými jmény, takže tomu nechybí vlastně vůbec nic.

LadinSt
30.05.2019

Už je to drahně let, co jsem to četl a pamatuju si to spíš matně...ale vím, že mě zaujalo prostředí a námět a bylo to pěkně napsané. Na druhou stranu to na můj vkus bylo trochu dlouhé (zdlouhavé).