Ladys Ladys komentáře u knih

Probuď se, armádo! Probuď se, armádo! Josef Pecinovský

Opět!!!! Výborný nápad, ale ten sloh!!! Ach jo! Je to psané jak pro děti. Je mi to líto, protože Pecinovského nápady mám rád a mám skoro všechny jeho sci-fi.
Původně jsem dal 3, ale dnes, to je 17.4. 2014 zvedám na 4, protože původních pouhých 40% si to nezaslouží.

02.03.2014 4 z 5

Sinusoida 26 Sinusoida 26 Josef Pecinovský

Nápad, ze kterého šlo vymačkat víc. Ale slušný čtení, to zase jo. A řešení dilemat, jestli na Perle zůstat a proč, nebo ne a proč, to je zajímavě rozkrývané. A někde jsem četl, že Pecinovský chystá pokračování. To bych bral

Věčné imago Věčné imago Josef Pecinovský

U Pecinovského je zvláštní, že dokáže vymyslet úžasnej příběh a ten zvorat stylem vyprávění. A tím trpí všechny jeho knihy. Výjimku dávám jen Plástvi jedu. I když vlastně taky z nostalgie

02.03.2014 1 z 5

Záhadná kukla Záhadná kukla Josef Pecinovský

Jako puberťák jsem četl v Rodokapsu Vejce s ozvěnou. Pod tíhou nostalgie jsem si koupil všechny díly Kroniky v časopise Pevnost. A to zklamání. Díl od dílu je to horší, nebo jsem už starej. Já nevim . Plochý postavy, nikam se nevyvíjej. Al Yrad je snad až natvrdlej. Pro mě bída. Přečetl jsem jen proto, že jsem měl i čtvrtý díl

02.03.2014 1 z 5

Posvátná larva Posvátná larva Josef Pecinovský

Oproti prvnímu dílu fakt bída. Pecinovský staví svému do hrdinovy do cesty překážky tak jak se mu to hodí, aniž by příliš respektoval předchozí události a celý je to to takový až dětinsky psaný

02.03.2014 2 z 5

Vejce s ozvěnou Vejce s ozvěnou Josef Pecinovský

Autor má výborné nápady, ale ten styl psaní je už mimo. I když přiznávám, že pro Pecinovského mám slabost a když poslední léta vycházeli jeho knihy, rád jsem si je kupoval. A tenhle díl je z té série ten z lepších

Abbey Road Abbey Road Josef Pecinovský

Nechápu to nízké hodnocení. Ty povídky jsou slušný. A přečtu si to někdy zas. Moje oblíbená od Pecinovského

02.03.2014 5 z 5

Juta Juta Josef Pecinovský

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dám čtyři. Za výbornou první třetinu knihy. A špinavou, nebo ponurou atmosféru. Jinak zub času zafungoval. Už nejsem tak nadšený, jako před x x lety.
Ale nenechte se mýlit. Pořád je to jedna z nejlepších knih od Pecinovského.
Ten autor má spoustu výborných nápadů, ale potřeboval by, aby ho někdo korigoval. Spoluautora, nebo tak něco. Filtr, který by mu pomohl oprostit se od otravných, nebo naivních až infantilních odstavců.
Výhodou Juty zůstává, že v ní moc balastu není.

02.03.2014 4 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

11.6. 2022
Četl jsem x krát. Moje velmi oblíbená.
Tak nějak si představuju, že dopadne totalitně řízená společnost.
I když mě děsí, že v knize vidím i následky současného systému řízení EU.
Jako už v minulosti každá cesta do pekel, tak i ta současná evropská je dlážděná samými dobrými úmysly.
Doufám, že se dožiji lepších časů. To jsem ale odbočil.
I pokračování Plástve jsou dobrá.
Na Pecinovského mám prostě slabost, i když některé jeho knihy beru s rezervou.
Ale tři mám rád bez výhrad pořád. Plástev jedu, Abbey Road a Termity z titanu (dva díly).

02.03.2014 5 z 5

Vražedný virus Vražedný virus Beat Glogger

Většina knihy je skvělá, ale ten konec mi vážně vadil. Ze zajímavého a napínavého příběhu udělat až na konci akční blbinu. Takhle to zazdít. Vážně škoda

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Perfektní knížka. Sice některé povídky jsou i v "Jedenadvacet polibků", ale stejně si to přečtu zas.

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Vynikající a pro mě překvapení. Vůbec jsem autora neznal a nic od knihy nečekal. Perfektní.

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Tak aby mě měl můj syn tak rád, jako Dany svého tatínka..... To bych si moc přál. A je mi jedno, že je to kniha pro děti. Já to mám moc rád

Hvězda mého života Hvězda mého života Ondřej Neff

Asi nejslabší ze všech dílů, ale zase nejhláškovitější. Tenhle styl Neffovi sedí

Rock mého života Rock mého života Ondřej Neff

Slušný pokračování. Bavil sem se jako u Měsíce

Pán modrého meče Pán modrého meče Ondřej Neff

Zub času lehounce pracuje, ale stejně mám tuhle serii rád. A komplet zakoupenou. Zas si to někdy přečtu

Šídlo v pytli Šídlo v pytli Ondřej Neff

Nejslabší díl serie. Ale celá serie se mi líbí a fakt stojí za čtení.

28.02.2014 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Ondřej Neff

Asi nejlepší díl.

Jádro pudla Jádro pudla Ondřej Neff

Klasika, kterou jsem si znovu koupil asi před 5ti lety. Včetně všech pokračování

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Nedomý je antihrdina, jak má být. A Dědek Čuchák je postava k neuvěření. A číst o pozemšťanech, jako o těch tam nahoře?? Perfektní záležitost. I ostatní pokračování