Vražedný virus

Vražedný virus https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42463/bmid_vrazedny-virus-yku-42463.jpg 4 58 15

Dvě miminka v bolestech zemřou na záhadnou chřipku. Mladou lekařku Narcy propustí z nemocnice, když se snaží vypátrat původ nemoci. Spolu s televizním reportérem Matthewem Gallagherem se dostává na stopu záhadnému viru, který si žádá stále více obětí na životech. Současně všude ve světě mizí lidé s transplatovanou ledvinou ...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Xenesis , 2005

marekB78
30.12.2023 4 z 5

Dlouho jsem nečetl žádný thriller z lékařského prostředí a v knihovně jsem nalezl tuto knihu. Musím říct, že to nebylo úplně špatné, ale četl jsem i lepší (hlavně od Cooka). Námět zajímavý, ale mohl být více propracovaný a závěr více napínavý. Na druhou stranu se knížka četla dobře. Za mě 4 hvězdičky.

čef
02.03.2022 4 z 5

Nejde o covid, v této knize vymyšlený má mnohem větší smrtnost, ale nízkou nakažlivost. Přečetl jsem, abych porovnal. Bylo zde sice školení o virech a retrovirech, ale jenom mírně. Jinak je to thriller s lékařského prostředí s mnoha život bídáky ohrožujícími souboji mezi dobrem a zlem. Četl jsem již lepší, ale ani tento není zase tak špatný.

Doubravka1975
07.05.2021 5 z 5

Skvělý, napínavý, můj první lékařský thriller.
Xenos se vrátí.
Xeneze je možná kdykoliv.
Viry jsou nebezpečné a nejnebezpečnější z nich jsou chřipkové viry. Ty se mění tak rychle, že se může stát prostě cokoliv....
A to už dnes víme úplně všichni.....

anája
19.02.2020 4 z 5

Je to už dlouho co jsem naposledy četla lékařský thriller, mělo to zajímavé téma a napětí. Doporučuji

Coolniczka12
08.12.2018 4 z 5

Moje prvni knizka na lekarske tema a vubec me nezklamala. Dej mel spad, takze se mi to cetlo samo.
Libil se mi ten kontrast mez doktorkou, snazici se zachranovat zivoty a reporterem, kteremu slo predevsim o kauzu :)

maličkán
02.03.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá, chvílemi hodně napínavá ale ubírám jednu hvězdičku za dost odborných termínů v kterých jsem se ztrácela.

syskas
30.07.2016 5 z 5

Výborné čítanie, napínavé, zaujímavé. Trochu sklamal ten akčný záver, ale aj tak to bola veľmi dobrá kniha.

jarin58
10.07.2016 2 z 5

Přetěžké čtení,divně svázaná kniha.Začátek až po 122 stranu je v pořádku,poté následují strany 163 až 234,pokračujeme stranami 123 až 164 a následuje strana 235 až 309.Pěkný paskvil.Proto dávám jen dvě hvězdy.

Abbie
31.10.2015 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Dobře se čte, je tam napětí a překvapivý konec. Podle mého názoru tam ani nejsou místa, kterými by se člověk musel nějak prokousat. Dlouho jsem hledala knihu s lékařskou tématikou, která by byla tak poutavá. Je to skvělé čtení a na tuto knihu nedám dopustit :)

PAVEL z BRNA
02.09.2014 4 z 5

Skvěle se to čte, je to poučné a akční závěr mě zas tak nevadil.

Guepp
17.03.2014 3 z 5

Ke konci se z toho stalo opravdu něco, co knize nepřidalo, ale i tak doporučuji přečíst. :)

Ladys
02.03.2014 3 z 5

Většina knihy je skvělá, ale ten konec mi vážně vadil. Ze zajímavého a napínavého příběhu udělat až na konci akční blbinu. Takhle to zazdít. Vážně škoda

petka-2007
18.06.2013 5 z 5

Kniha se četla dobře, rychle, lehce. Vše popsáno a vysvětleno srozumitelně. Nechybělo napětí a akce. Určitě k ostatním doporučuji k jejímu přečtení.

ina77
05.01.2012 4 z 5

No lépe nečíst,pokud má jít člověk do nemocnice.Jinak dost dobře napsané a dost dobrý konec.Doporučuji!

dalimoni
02.07.2011 5 z 5

Velmi dobře napsaný thriller z lékařského prostředí, děj napínavý od začátku až do konce, námět zajímavý, hlavní postavy vyvolávají v čtenáři sympatii, kniha mě mile překvapila.

lékařské prostředí nebezpečný virus

Autorovy knížky