Xenezis

Xenezis https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91106/xenezis-91106.jpg 4 58 15

Vytúženému dieťatku Ellen Livingstonovej lekári nedokážu zachrániť život, hoci sa v jeho krvi nájde iba obyčajný chrípkový vírus. Bábätko však nie je jedinou obeťou záhadnej infekcie, na chrípku zomiera aj ďalší pacient detského oddelenia. O prípady sa začne zaujímať infektologička Narcy Perez Corralesová. Keď sa však snaží odhaliť príčinu ochorenia, vedenie nemocnice ju prepustí. Transimunologický inštitút už niekoľko rokov transplantuje ľuďom geneticky modifikované prasacie obličky, vďaka čomu sa konečne vyriešil problém s nedostatkom darcov. Prvý, kto takúto obličku pred rokmi dostal, je David, ktorý sa stará o počítačové siete univerzít a výskumných ústavov po celom svete. Jeho tušenie, že medzi ním a záhadnými úmrtiami existuje súvislosť, sa pomaly premieňa na istotu...... celý text

marekB78
30.12.2023 4 z 5

Dlouho jsem nečetl žádný thriller z lékařského prostředí a v knihovně jsem nalezl tuto knihu. Musím říct, že to nebylo úplně špatné, ale četl jsem i lepší (hlavně od Cooka). Námět zajímavý, ale mohl být více propracovaný a závěr více napínavý. Na druhou stranu se knížka četla dobře. Za mě 4 hvězdičky.

čef
02.03.2022 4 z 5

Nejde o covid, v této knize vymyšlený má mnohem větší smrtnost, ale nízkou nakažlivost. Přečetl jsem, abych porovnal. Bylo zde sice školení o virech a retrovirech, ale jenom mírně. Jinak je to thriller s lékařského prostředí s mnoha život bídáky ohrožujícími souboji mezi dobrem a zlem. Četl jsem již lepší, ale ani tento není zase tak špatný.

Doubravka1975
07.05.2021 5 z 5

Skvělý, napínavý, můj první lékařský thriller.
Xenos se vrátí.
Xeneze je možná kdykoliv.
Viry jsou nebezpečné a nejnebezpečnější z nich jsou chřipkové viry. Ty se mění tak rychle, že se může stát prostě cokoliv....
A to už dnes víme úplně všichni.....

anája
19.02.2020 4 z 5

Je to už dlouho co jsem naposledy četla lékařský thriller, mělo to zajímavé téma a napětí. Doporučuji

Coolniczka12
08.12.2018 4 z 5

Moje prvni knizka na lekarske tema a vubec me nezklamala. Dej mel spad, takze se mi to cetlo samo.
Libil se mi ten kontrast mez doktorkou, snazici se zachranovat zivoty a reporterem, kteremu slo predevsim o kauzu :)

maličkán
02.03.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá, chvílemi hodně napínavá ale ubírám jednu hvězdičku za dost odborných termínů v kterých jsem se ztrácela.

syskas
30.07.2016 5 z 5

Výborné čítanie, napínavé, zaujímavé. Trochu sklamal ten akčný záver, ale aj tak to bola veľmi dobrá kniha.

jarin58
10.07.2016 2 z 5

Přetěžké čtení,divně svázaná kniha.Začátek až po 122 stranu je v pořádku,poté následují strany 163 až 234,pokračujeme stranami 123 až 164 a následuje strana 235 až 309.Pěkný paskvil.Proto dávám jen dvě hvězdy.

Abbie
31.10.2015 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Dobře se čte, je tam napětí a překvapivý konec. Podle mého názoru tam ani nejsou místa, kterými by se člověk musel nějak prokousat. Dlouho jsem hledala knihu s lékařskou tématikou, která by byla tak poutavá. Je to skvělé čtení a na tuto knihu nedám dopustit :)

PAVEL z BRNA
02.09.2014 4 z 5

Skvěle se to čte, je to poučné a akční závěr mě zas tak nevadil.

Guepp
17.03.2014 3 z 5

Ke konci se z toho stalo opravdu něco, co knize nepřidalo, ale i tak doporučuji přečíst. :)

Ladys
02.03.2014 3 z 5

Většina knihy je skvělá, ale ten konec mi vážně vadil. Ze zajímavého a napínavého příběhu udělat až na konci akční blbinu. Takhle to zazdít. Vážně škoda

petka-2007
18.06.2013 5 z 5

Kniha se četla dobře, rychle, lehce. Vše popsáno a vysvětleno srozumitelně. Nechybělo napětí a akce. Určitě k ostatním doporučuji k jejímu přečtení.

ina77
05.01.2012 4 z 5

No lépe nečíst,pokud má jít člověk do nemocnice.Jinak dost dobře napsané a dost dobrý konec.Doporučuji!

dalimoni
02.07.2011 5 z 5

Velmi dobře napsaný thriller z lékařského prostředí, děj napínavý od začátku až do konce, námět zajímavý, hlavní postavy vyvolávají v čtenáři sympatii, kniha mě mile překvapila.

lékařské prostředí nebezpečný virus

Autorovy knížky