Vejce s ozvěnou

Vejce s ozvěnou https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3066/bmid_vejce-s-ozvenou-gbR-3066.jpg 4 47 7

Kroniky nové Země série

První kniha tetralogie Kroniky nové Země. Země se po ničivé globální katastrofě vrátila do barbarských časů. Na nekonečných pláních a v divokých pralesích se střetávají kmeny divochů v nikdy nekončícím zápase o přežití. Mladíci klanu Stipů naleznou při jedné výpravě podzemní centrum, pozůstatek předapokalyptické civilizace. A jeden z nich, Eb Yrad, dostane do opatrování zvláštní vejce, které má moc změnit celý svět. Nastává dramatický boj o budoucnost naší planety...... celý text

Luigi1
18.02.2022 2 z 5

Dalo mi problém to dočíst.

NemmamSlov
15.05.2020 4 z 5

Ďalší príbeh, kde po záhadnej katastrofe ľudstvo začína od začiatku. Dej sa odohráva v dobe kamenej a hlavný hrdina Eb nachádza najväčší poklad po dávnych pretkov, a to vajce s vedomosťami vyspelej civilizácie . Hrdinu učí spracovávať kov a čerpá z artefaktu ďaľšie poznatky, ktoré pomáhajú jeho klanu držať moc a nadvládu nad Zemou. Samozrejme sa tu nachádzajú aj preživci z minulosti o ktorej Eb nič nevie a vzniká tu ďaľšie prepojenie primitívnej a vyspelej civilizácie. Autor sa s tým vyhral a dej ide časovo rýchlo vpred. Keď Eb dostal vajce bol ešte len mladý chlapec a pri konci knihy je už dospelý muž, náčelník svojho klanu. Konečné správanie Eba ma neprekvapilo, skôr som to očakával, ale nebudem viac prezrádzať. Som zvedavý, ako sa príbeh ďalej vyvinie. Z edície Pevnosť jeden s tých lepší príbehov.

kUMters
17.05.2019 5 z 5

krásna úvodná novela k celej sérii

Mr.Fox
02.11.2016 3 z 5

Po přečtení knihy jsem měl velmi rozporuplné názory. Hodnotím proto raději s týdenním odstupem.

Zprvu je třeba uznat, že téma knihy - epický předmět, skrývající v sobě veškeré vědomí lidstva, v rukách naprostého nevzdělance/divocha - byl pro mě originální a velmi mě zajímalo, jak si s daným tématem autor poradí a jakým směrem se bude děj ubírat. A také jakým tempem. Plus dávám určitě za čtivost. Knihu jsem díky malému formátu nosil v kapse kabátu všude s sebou a četl v každé volné chvíli. Četla se dobře. Děj se vyvíjel dobře. Co však dobré nebylo a co mi vadilo po celou dobu čtení, tak neskutečné množství hrubek. Korektura zde silně selhala... A potom, ten závěr?! Zpočátku mě to bavilo, pak děj nabíral rychlejšího spádu a stával se velmi fantaskním (což by až tak nevadilo), ale ten závěr to zkrátka a doslova pohřbil.

Po celou dobu čtení jsem se snažil jako obvykle s hlavní postavou jaksi splynout, najít v ní zalíbení. Šlo to těžce, ale přeci jen to šlo. Ale závěrečné zachování Eba mi zkazilo celkový dojem z knihy. Hold jsem asi náročný a tato edice má sloužit zřejmě jako oddechová jednohubka. Což byla. Do pokračování jsem se musel hodně přemlouvat.

Slabé tři hvězdy.

JindraH
10.02.2016 3 z 5

Nápad dobrý, ale stěží jsem dočetl.

Ladys
02.03.2014 3 z 5

Autor má výborné nápady, ale ten styl psaní je už mimo. I když přiznávám, že pro Pecinovského mám slabost a když poslední léta vycházeli jeho knihy, rád jsem si je kupoval. A tenhle díl je z té série ten z lepších

mutace
03.01.2013 4 z 5

Je to prostý, nekomplikovaný příběh s jasnou zápletkou. Závěr dává smysl. Je to čtivé
Není to žádný zázrak, ale v porovnání se Simonsovými nebo Fabianovými sračkami je to skvost za 4 hvězdičky