Budiž vám Měsíc lehký

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

JFK je podezřelý ze spáchání činu, který sice není trestným činem, ale dokázal probudit z letargie americké výzvědné služby. Původně rutinní cesta na druhý břeh oceánu se mění v krušné putování, při němž John Kovář musí myslet nejen na záchranu vlastního života, ale také odhalit, kdo a proč krade z našeho světa tisíce tun vzácné suroviny. Jeden z paralelních světů existuje na samém pokraji zhroucení, což díky politice jeho zaslepených vládců vede k neodvratnému konci. To by snad ani tolik nevadilo, kdyby současně nebyl ohrožen i svět náš. Za trvalé pozornosti armád a tajných služeb několika znepřátelených mocností musí John uniknout všem nástrahám, a to nejen v podobě zbraní příštích věků, ale i útokům telepatů, kteří vysávají jeho mysl. Kniha obsahuje bonusovou povídku Lovec od Petra Totka...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28020/agent-jfk-budiz-vam-mesic-lehky-28020.jpg 3.764
Žánr
Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Budiž vám Měsíc lehký

Přidat komentář
Ingenír
05.08.2018

Tvářilo se to celkem zmateně. Trojjedinný John a mistr Pecinovský rovná se skvělá kombinace. Pro některé až moc složité pasáže o jednu hvězdu méně. Mám pocit, že to mohlo být jednodušší. Ale je to prostě dobré a své místo v JFK se to poctivě zaslouží.

T800
23.11.2017

Klasický Pecinovský. Tento pán prostě neumí napsat nic jednoduchého. I JFK, ten jednoduchý příběh nebo děj, kterého se snaží všichni zúčastněný držet, on musí zkomplikovat. A proč jen dvakrát a možná podle hesla třikrát a dost, neudělal quadroděj. Trochu mi trvalo poznat, kdo je kdo, ale pak už to prostě jelo jako po Měsíčním prachu. Prostě dobrá jízda.
Do knihy je přidána povídka Lovec, kterou napsal Petr Totek. Trochu z jiného soudku, ale velmi povedená povídka z prostředí Sherlocka Holmese.


Elischka
20.05.2017

Pecinovského mám ráda a tento díl mě v rámci JFK series hodně bavil. Stará láska nerezaví.

NemmamSlov
29.04.2017

tak ze z tejto casti som bol milo prekvapeny, celkom slusna praca......citalo sa to pomerne rychlo a lahko.....jfk vystupovanie nebolo tiez najhorsie, dej sa rychlo vyvijal smerom dopredu a prelinanie realit bolo taktiez zmysluplne, nie chaoticke......tomuto dielu davam 4 body ;)

phailo
29.10.2016

Ale jo, docela to šlo. Hlavně námět byl docela osvěžující a v rámci JFK docela netradiční.

Terva
17.10.2016

Materiál nepřístupný lidem.
Agent John F. Kovář.
Statut: opět v činné službě.

Název zní lehce – Budiž vám Měsíc lehký – ale díla Josefa Pecinovského byla vždy těžká čtení. Jeho světy vynikají hlubokou budoucí a temnou technikou, mnohdy až věcmi, které náš mozek nedokáže pobrat. A tak jsem čekal, jak se mistr vypořádá s jednoduchým myšlením agenta Johna Francise Kováře. A zvládl to. Ale aby to nebylo jednoduché tak to všechno musel udělat třikrát. To aby si čtenář nemyslel, že je to jednoduchý příběh.

Malá ochutnávka:
A teprve teď uslyšel, jak křičící dav prchá, spatřil několik bezvládně ležících lidí, viděl hořící tramvaj, napůl ponořenou do dosud pevné dlažby, a také gigantický otvor, z něhož stále ještě trčel korpus cizího tanku ((1)), vzhůru tryskal nesmírný proud vody z narušeného vodovodního potrubí. Z oken rozbité tramvaje se pokoušeli vyskakovat lidé. Moc se jim to nedařilo.............

John F. Kovář se dostal do světa, který moc nechápal. Sice si dal pořádnou koupel a oholil se, protože jeho tvář připomínala grizzlyho v třetím stadiu alkoholismu, ale stejně neunikl místní realitě. Tento svět je skrs naskrs prolezlý militarismem a jde tu o život. Ale to by nebyl Kovář, aby nepřijal výzvu. A možná i tento svět zachrání.

Když si čtenář zvykne a zorientuje se v trojitých postavách, zjistí, že příběh je pod těžkým Měsíčním povrchem lehce čitelný. Uznávám, že Josef Pecinovský dokáže napsat i složitě jednoduchý příběh. Tento svět si zaslouží.

CITÁT – Hustone, máme problém!

((1)) - Tyto „cizí tanky“ patří k produktům ze světů, kde se po delší dobu civilizace rozvíjela s gravitací menší než jedna třetina g. Ve světech s gravitací blížící se naší je vyvinutí patřičně silného motoru bez principu antigravitace náročné a nevýhodné. Jako úspornější se jeví klasické turbínové motory.

Na konci tohoto příběhu je vložena povídka. Napsal ji Petr Totek. Nese název Lovec. Ale když jsem zjistil, kdo je lovec, úplně mi zamrazilo a musel jsem zatleskat. Vůbec jsem netušil, že si český spisovatel troufne spojit svět agenta JFK se světem … ale to by byl spoiler. Pokud chcete vědět víc, doporučuji si povídku přečíst a nebo si přečíst můj komentář v sekci povídky – Lovec. (Dal jsem té povídce plné hodnocení *****)

fmash
22.01.2016

Nemohu si pomoci, ale jestli si pan Pecinovský předsevzal, že bude psát brak, protože jde koneckonců o brakovou sérii, tak svému předsevzetí dostál. Těžko mu to seriózně vyčítat, ale lehko hodnotit nízkým počtem. Navíc (e-kniha) text snad vůbec neprošel finální redakcí, všude kulhavé a opakující se obraty, chyby, mizérie. O ději ani nemluvím, pokusy o zajímavosti kolem časoprostorového cestování považuji za odbyté a zbytečné, stejně jako celou knihu. Je mi líto, od tohoto autora bych čekal víc.

hoopoo
08.10.2014

Nemůžu jinak než 5*. Kniha mě moc bavil a děj pěkně ubíhal. Tentokrát zase jednou se děj posuno do budoucnosti, což v mnoha dílech není.
Sice jsem měl chvíli zmatek v dění na měsíční základně, ale ukázalo se, že to patří k ději. A plynulé prolínání několika realit? pěkné, zase nový nápad :)

1

Autor a jeho další knihy

Josef Pecinovský
česká, 1946

všech 137 knih autora

Kniha Budiž vám Měsíc lehký je v

Právě čtených1x
Přečtených122x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených3x
Knihotéce57x
Chystám se číst10x
Chci si koupit3x