Areston

Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy. Nyní zde vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti. To vše je zde na denním pořádku. Ovšem Terstegen, který si zde vysloužil pobyt za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a uradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství... Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím příběhem vzestupu a pádu nezdolného lidského ducha bez ohledu na okolí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290163/areston-irZ-290163.jpg 4.468

Areston 1.

Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Areston

Teniskaha

Nejlepší díl ze série.

lyriq

Super nápad, kniha je čtivá a zábavná. Teď mě omluvte, jdu na další díl.

Irimie
08.12.2019

Kdyby nebylo toho divného konce, tak dám 5 hvězdiček. Příběh je velmi originální, žádná vykrádačka nebo něco podle šablony. Rozhodně doporučuju!

Artep5244
20.11.2019

Moje první kniha od Josefa Pecinovského.
Planetu, která se jednou za osm let přiblíží k Zemi a je využívaná jako vězení, považuji za velice originální nápad. Už se těším na druhý díl.

antonin0999
25.06.2019

Překvapivě skvělý nápad, který nebyl úplně dotažen a knížka obsahuje poměrně dost nelogičností.
Jenže tu planetu si zamilujete, protože je to parádně nechutný unikát, ze kterého se snad ani nechcete dostat zpátky na podlahu (rozuměj planetu Zemi).

Metla
22.06.2019

Z vesmíru se vyloupne tajemná koule a každých osm let použije Zemi za účelem importu/exportu. Lidstvo pro tento pendlující objekt nenašlo lepší využití, než dovnitř při pravidelných zastávkách napěchovat 50.000 nejhorších kriminálníků (a vyzvednout přeživší zbytek po výkonu trestu). Hlavní hrdina je samozřejmě z řad nevinných, nikoliv však neviňátko. Rozkoukává se po uzavřeném světě, do kterého byl ze zlovůle neznámé osoby uvržen, snaží se zorientovat v místních podmínkách a uchovat se ve stavu slučitelném se životem;-).
Atraktivnímu tématu ubírá grády literární styl pana Pecinovského, já se bohužel už poněkolikáté nebyla schopná naladit na jeho vlnu. Vyprávění mě nevtáhlo, věty často přeskakují k detailům pouze rádoby zajímavým a bývají navíc zdůrazněny bulvárními vykřičníky. Občas si pan spisovatel nepohlídal opakování stejných slov krátce po sobě. Ústřední charakter Sršeň mě neoslovil: neustále má sklon věci nedomýšlet, podceňovat situaci, nebrat vážně varování, ptát se blbě nebo pokládat otázky pozdě. Mělo by jít o bystrého člověka, to by z něj ovšem nesměly vypadávat podobné "objevy", jako při požáru listů papyru: "Ale zapomněl jsem na to, že každý oheň kromě tepla a světla produkuje také zplodiny." Osud Sršně je mi zkrátka šumafuk a vedlejší postavy ani nestojí za zmínku.
Ve zdánlivě pečlivě zpracovaných mechanismech příběhu jsou logické ažury, které mohou být teoreticky vysvětleny v dalších dílech. Já se do pokračování pouštět nebudu, nejsem totiž dostatečně fascinována a mohu bez problémů potlačit zvědavost, kým, proč a jak byl "Areston" vytvořen.

midloch
06.03.2019

Od Pecinovského mám za sebou celou plástevní sérii a ta mě dost bavila. V knohovně jsem tedy sáhl po Arestonu a musím říct, že oproti prvním dílům plástve jde o o značně slabší kousek. Námět by byl skvělý, o tom žádná, ale provedení je už horší. Občas bylo vyprávění zamtené tak, že jsem listoval zpět, abych se ujistil, že mi něco neuniklo. V některých pasážích si šla logika příběhu vyloženě odpočinout. Každopádně sršeň je vcelku sympatický hrdina a tak si přečtu i pokračování.

Belisima
22.01.2019

Dobrá knížka. Pomohla mi dostat se ze čtenářské krize. Po přečtení cyklu Algor jsem se do čtení nemohla dostat, nic mě nebavilo a nic mi nepřišlo dost dobré. Rozečteno asi 5 knih. Ale kniha Areston je napsaná velice čtivě a umí pohltit.

Midwichské kukačky
Midwichské kukačky