Areston

Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy. Nyní zde vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti. To vše je zde na denním pořádku. Ovšem Terstegen, který si zde vysloužil pobyt za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a uradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství... Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím příběhem vzestupu a pádu nezdolného lidského ducha bez ohledu na okolí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290163/big_areston-irZ-290163.jpg 4.391

Kniha Areston

Luigi1

Tak to jsem nečekal jak může klesnout lidský tvor který je ponižován nadřazenými.

Schary

Zajímavé sci-fi plné záhad a napětí. Čte se velmi dobře, hlavní hrdina sympaťák, který se nebojí postavit problémům čelem. Jsem zvědavá, co nebo kdo Areston postavil a jestli se Sršeň stane vládcem tohoto vězení....

psychousek
11.08.2021

Jednou za osm let se nad planetou, jejíž jméno je zapovězeno, objeví Areston - kulovitý svět, který se stal vězením pro všechny odsouzené.

Kniha jako taková je velmi poutavá, velmi příjemně se čte a pořád se tam vlastně něco děje. A to i přesto, že po přečtení je možné celý obsah shrnout pár větami a přitom nic zásadního neopomenout. A to v dobrém mnoho vypovídá o knize. Napínavý příběh, který se čte bez tendencí čtenáře predikovat, co by se mohlo stát dál, jak by to mohlo pokračovat. Za četbu jsem se nesetkala ani s jedním běžným knižním klišé.

Malarkey
12.12.2020

Josef Pecinovský mě už u Plástve jedu přesvědčil o tom, že se mu v hlavě skrývají skvělé nápady na sci-fi romány. Ne jinak je tomu i u knihy Areston. Na knize je zajímavá čtivost, a to i přesto, že příběh autor vypráví v poměrně zrychleném módu. V textu jednou ubíhají minuty, podruhé měsíce a já přitom pořád mám pocit, že čtu něco naprosto unikátního. Autor si zde dal solidní práci s tím vykreslit svět vesmírného vězení. Nejenom, že velice přehledně popisuje, jak to v Arestonu funguje, ale on navíc do něj vsází postavu Terstegena, která dělá vše pro to, aby mu v Arestonu jednou jeho budoucí přívrženci vytesali památník. Zajímavý kousek, který jsem slupnul za dva dny. Na další díly se hodně těším.

Michaeles
15.09.2020

Kniha byla skvělá a dobře se četla, jen mě vadilo občasné skákání od jednoho k druhému, občas týdny běžely jako roky apod. Závěr mě nenadchnul vůbec, ale nejspíš je to vábnička na pokračování.

Marxt5
19.07.2020

Super nápad!
Pěkná knížka, skvěle vymyšlené postavy, skvěle se mi představoval celý svět v knize. Líbil se mi jak koncept, tak zpracování. Areston měl výborně vymyšlený systém a všechno do sebe zapadalo.
Doporučuji.

avalonek
20.06.2020

Areston mě celkem překvapil a musím říct,že si ráda přečtu další díly.Schvalně,co nás bude čekat

Teniskaha
22.04.2020