Jedenadvacet polibků

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života. Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6477/jednadvacet-polibku-6477.jpg 4.6204
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Mladá fronta

Twenty Nine Kisses from Roald Dahl (1969)

Kniha Jedenadvacet polibků

jxr
23.09.2018

Nevěděl jsem ,co si přečíst a tak jsem hledal...a až dole ve skříni plné knih, zastrčenou úplně vzadu pod několika svazky, našel jsem tuto knihu, plnou skvělých, čtivých a zábavných povídek...do té doby jsem ani netušil, jaký poklad se skrýval ve spodní polici...

lucik2773
30.07.2018

Knihu jsem četla podruhé a povídky se mi líbily ještě více než poprvé. Objevila jsem tam věci, které jsem poprvé přehlídla. Mám ráda všechny knihy od Dahla.

B4LU
13.12.2017

Příjemné, vtipné povídky. Jejich čtivosti nahrává i jejich délka, takže jednotlivé kusy zpravidla sezobnete na jedno posezení. Jako oddechovka je to výborné.

kackamy
30.07.2017

I když nejsem moc povídkový typ, musím uznat, že příběhy pana Dahla mě zaujaly. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale zhruba v polovině knihy se to zlomilo a zbytek jsem měla přečtený za pár večerů. Milá kniha pro příznivce černého humoru.

ArwenAragorn
05.01.2017

Všechny povídky nejsou na 100% úžasné, ale ty maličko slabší si to vynahrazují těmi skvělými. Doporučuji!

ochwey
29.12.2016

Povídky jak mají být, slabších je podle mě málo. Jen všechny mají tutéž linii, kdy gradují až k zvratu a šokující pointě na konci - což je celkem nevýhoda, když se čte jedna za druhou. I když je závěr překvapivý, je jasné, jak bude děj probíhat, od pomalého popisu a pak ťuk - a finito. Další Dahlovy povídky budu muset něčím prokládat.

eraserhead
20.11.2016

Skvělý výběr povídek s mnohdy skvělými pointami balancujícími na hraně haškovského škodolibého humoru nbeo syrového nepříjemného horroru. Povídky o lidech, kteří chtějí někoho napálit, ale napálí akorát sami sebe nebo lidech, jimž se stávají velmi nepříjemné věci. Skvrnou na kráse je pár slabších a velmi slabých kusů, které se však v přemíře dobře napsaných, zajímavých a chytlavých povídek vcelku příjemně rozmělňují.

Melic
14.04.2016

Teda, hned první povídka mě uzemnila svou kvalitou. Pak se objevilo i několik průměrných, ale přesto čtivých příběhů, mnoho dobrých povídek a ještě pár výborných. Doporučuji snad každému.