Jedenadvacet polibků

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života. Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6477/big_jedenadvacet-polibku-hmk-6477.jpg 4.6252
Literatura světová, Humor, Povídky

Vydáno: , Mladá fronta

Twenty Nine Kisses from Roald Dahl, 1948

Kniha Jedenadvacet polibků

Kontryhelka

Knihu hodnotím kladně. Pořídila jsem si jí na základě zde velmi pozitivních komentářů a řekla si, že to zkusím. Jsem mile překvapena, povídky jsou opravdu vydařené a jsou zase odlišné svým stylem od těch, na které jsem byla dosud zvyklá. Vykreslené postavičky opravdu živě, se svými vrtochy, slabostmi a myšlenkami, jak druhého nejlépe oškubat. Fakt jsem se u některých povídek výborně bavila a přesvědčilo mně, že jsme lidé pořád stejní, ať žijeme v kterékoli době. Fajn oddychovka.

Jaruš7

Šmrncovno - povídky - stačí naznačit a vezete se na adrenalinové smyčce.
Citace:" Objednala jsem si svou smrt. Jako pomstu..."
Audiokniha - superčtivo.

visisb
16.09.2020

Pěkný výbor povídek, který vyšel podruhé v devadesátých letech, tentokrát kompletní. Jak tu bylo už mnohokrát poznamenáno, všechny mají určitou pointu. Sám bych stavěl na první místo asi Jirku Sirku (Georgy Porgy), potom Farářovo potěšení, Kožich od Plukovníka, Mistr světa, Chuť, ale i dětské snění v povídce Přání má něco do sebe. Z těch slabších bych jmenoval Bytnou, trochu fantasmagorickou Královskou kašičku, Genezi a katastrofu a Nyní propouštíš v pokoji (Nunc dimittis).

Clair16
26.07.2020

Klasika, kterou asi není třeba obšírně představovat. Vypointované povídky, někdy jen potměšilé (Farářovo potěšení), jindy záludně detektivní (Skopec na porážku), ale vždy výborně napsané a přinášející překvapení. Mou nejoblíbenější je Cesta k nebesům, věřím, že ne z touhy po odplatě, ale jen po rovnováze :-).

Atanone
10.07.2020

Pořád jsem doufala, že o tuhle knihu zase někde zakopnu, přečtu si ji znovu, ale nějak pořád nejde, takže mi musí stačit paměť a ke svým 5* přidávám doporučení. Ty povídky jsou parádní, překvapivé, někdy trošku absurdní a některé mi docela dlouho nešly z hlavy.

ninano
02.07.2020

Vynikající povídky s překvapivým závěrem.

Greenfingers
16.05.2020

Rád čtu povídky a zejména ty, které se vyznačují zajímavým námětem a překvapivými pointami. Jedenadvacet polibků je právě takovou sbírkou krátkých próz. Autor je mým favoritem a proto se k jeho tvorbě neustále vracím. Rozhodně doporučuji!

jednorozka
16.04.2020

Povidky, ktere mnohdy prekvapi az sokuji, ale treba obdivovat napaditost i podani. Roald Dahl je v tomto mistr. Ty povidky nezapomenu.