Jádro pudla

První kniha marsovské tetralogie. Umělá a naveskrz prohnilá je společnost, která se vytvořila na Marsu. Co se s ní stane, když do ní vpadne Rad Haager, možná lidojed, ale zcela určitě divoch, provázený věrným psem Terrem? Možná že zahyne, možná se vzchopí k novému životu. V roce 1984 publikoval Neff první SF román Jádro pudla (Albatros). Líčí v něm putování mladého divocha Rada Haagera po planetě Mars a jeho příchod do civilizovaného města Roma. Současně s příběhem se čtenář dozvídá historii Marsu, který byl kolonizován, ale ve 22. století v důsledku vojenského puče došlo ke zpřetrhání kontaktů se Zemí. Část obyvatel Marsu degenerovala v civilizované Romě a část lidí si zvolila primitivní život volných lovců. Jde o poměrně čtivý, ale nevyvážený román pro mládež, který byl spíše příslibem do budoucna. In: Adamovič – Slovník české literární fantastiky a science fiction -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51702/jadro-pudla-51702.jpg 3.972

Pán modrého meče (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Jádro pudla

Miro.slav
14.11.2018

Dal som tomu šancu. Možno to má pre niekoho svoje čaro, mne to však nesadlo. Záver bol však vcelku vtipný a to je jediné, čo si z knihy pamätám.

Kniholom
03.11.2018odpad!

Pardon, ale Jádro pudla je slátanina, pokud ovšem nemělo jít o absolutní parodii na žánr sci-fi jako takový. Od prvního odstavce je to celé naprosto psychologicky nevěrohodné.

!!! SPOILER !!!
Na prvních stránkách se dozvíme asi tolik, že kosmická loď ze Země kdysi přilétla na Mars, ale cosi se pokazilo a z posádky se stali divoši. Z nějakého důvodu si začali hrát zrovna na indiány, nosit „čapky z rudého sukna s ptačími křídly na znamení volnosti“ (str. 11) a kolem krku „náhrdelníky ze zubů a drápů divokých šelem Marsu“ (str. 10). Připadá vám to pravděpodobné? Potomci bývalých kosmonautů zřejmě úplně zdementněli...

Dál už jsem to číst nedokázal.

Malarkey
07.03.2018

Příběh Rad Haagera, mě ihned ze začátku knihy hodně zaujal. Člověk se postupem času dozvídá zajímavé věci ohledně minulosti a nestačí se divit. Každá postava v příběhu je velice originální a dodává příběhu patřičný šmrnc.

K.Mirek
21.04.2016

Jako dítě sem tuhle sérii miloval. Znovu to číst raději nebudu, ze zkušenosti vím že to není dobrej nápad.

Luvák
01.03.2016

Není to špatné, nicméně nelogičnosti i v rámci jednoho odstavce mě dost iritovali.

tenax
27.08.2015

V době prvního vydání (1984) zjevení. V těch časech vycházely především sovětské (a spřátelené) sci-fi typu „Odletěli do vesmíru, zachovali se hrdinsky, vrátili se na Zem“, se vzácnými výjimkami nějakého Lema, Clarka a Asimova. A najednou se tady objevil téměř fantasy příběh o divochovi a jeho střetnutí s civilizovanou, ale zdegenerovanou společností, vyprávěný kultivovaným jazykem, originálně, akčně, s lehkým humorným nádechem. Při tehdejší četbě bych neváhal dát pět hvězdiček, dnes – poučenější a podstatně starší – jednu ubírám, především za trošku uspěchaný a hektický závěr. Ale stejně jsem si zase „šmáknul“.

Melancholik
28.05.2015

Muj prubířský kámen,od té doby jsem začal snít :-)

pablovendat
17.11.2014