Kořeny

Rodinná sága. Obsáhlá epopej jednoho černošského rodu, sleduje osudy sedmi generací zamerikanizovaných černochů za dobu dvou století. Začíná prvním z tohoto rodu, který " byť " nedobrovolně vstoupil na americkou půdu, mladým mužem jménem Kunta Kinte, který byl nedaleko své vesnice Juffure polapen lovci otroků, odvlečen za strastiplných podmínek na otrokářské lodi do Ameriky a strávil svůj život na plantážích. Jemu věnuje autor největší část vyprávění a pak líčí životní osudy dalších pokolení, která se postupně domáhala jistých práv, a končí generací současnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12960/koreny-12960.jpg 4.8184

Roots (1976)

Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Kořeny

Whobey

Neuvěřitelná knížka.
Autor píše prostě, ale i tak je jeho téma poutavé natolik, že vás vtáhne do děje, do života Kunty Kinteho, do jeho malých radostí a podstatně větších strastí. Sledujeme osudy generací, příběhy potomků, jejich hořkosladké žití.

Kniha nepatří mezi oddechovou četbu, ale je kvalitní a dobře napsaná. Způsob, jakým autor sbíral informace o svém původu jsou až neuvěřitelné. Doporučuji :)

evickakyticka

Uff, tak tohle bylo dlouhé čtení. Ve výsledku super příběh, občas se mi ale některé pasáže jakoby opakovaly a ne moc dobře četly. Nakonec jsem se ale prokousala až na konec. Téma otroctví v sobě má opravdovou sílu o nezlomnosti ducha, to pochopíte na konci knihy, až se dozvíte, kdo příběh sepsal.

madem
28.07.2018

Kniha začínám dlouhým popisem malé africké vesničky, do které se narodil Kunta Kinte, Seznamuje se s jeho rodem, dětstvím, docela dlouhá část je věnovaná jeho výcviku v muže. Pak dostane svůj dům a začíná svůj dospělý život. Ten bohužel netrvá dlouho. Jednoho dne je unesen a naložen do lodi do Ameriky. Je prodán do otroctví.
Setkává se s velkým množstvím nových věcí. Zažije i střet s otroky, kteří se již v Americe narodily a nechápou jeho pokusy o útěk.
Kunta má docel slušné majitele, přesto to není život, na který byl připravován. Má manželku, dceru. Sledujeme její příběh. Když je však dcera prodána pryč, už se nic nedovíme o KK. Dcera se provdá, má syna. Ten má také děti, rod pokračuje a každý nový člen se seznamuje s příběhem o prvním Kintem, který připlul do Ameriky. Až pra pra … vnuk se rozhodne prozkoumat co je z příběhu pravda.
Mrzí mě, že vždy, když se kniha přesune k další generaci, nic se nedozvíme o dalším životě té předchozí.

mazlak
24.06.2018

Také tuto knihu jsem již v minulosti viděl ve filmové podobě a tak, když se mi náhodou dostala do ruk i v knižním provedení neodolal jsem si jí přečíst. Opět se potvrdilo, že v knižní podobě je tento příběh daleko lépe zpracován. Děj vtáhne čtenáře do událostí tehdejší doby a takřka na vlastní kůži prožije jak zoufalství a beznaděj, tak i starosti a radosti všech postav.

boxas
16.06.2018

Klasika, ale stále skvělá. Obdivuji autorův sběr informací i jeho smysl pro detail. A jeho schopnost vystavět příběh je obdivuhodná.

dadako
13.04.2018

Kdysi jsem viděl seriál. Moc se mi líbil, ale většinu jsem už zapomněl. A jsem za to rád, protože jsem si knihu o to více užíval. I když některé části byli malinko nudnější, celkově mě kniha moc bavila. V poslední kapitole jsem pak prožíval takové návaly emocí, že jsem musel několikrát přestat na desítky sekund číst, abych byl schopen pokračovat.

Katka2382
06.02.2018

Nádherná a velmi silná kniha která asi nikoho nenechá chladným.Z dětství si matně pamatuji seriál a ten se mi taky moc líbil.Rozhodně stojí za přečtení,opět se setkáváme s tím jak jsou k sobě lidé navzájem krutí.

lenkaabooks
12.01.2018

620 stran, které jsem četla měsíc a půl a tudíž nestihla do Výzvy 17 jako oblíbenou knihu rodičů. Kniha je nabitá životem sedmi generací. Počínaje Kuntou Kintem z Afriky, kterého odchytili lovci otroků a konče samotným autorem knihy. Je to krásná kniha, kronika rodu, kterou stojí za to číst.