O bílých slonech

Nová autorčina próza není rozsáhlá, zato bohatě ilustrovaná. Děje se odehrávají v nedávné minulosti v obci kousek od Berouna. Během jednoho týdne se v kratších částech naplňuje známé dětské rozpočítadlo Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Próza má baladické ladění, atmosféra jakoby evokuje rozvlněný letní vzduch nad rozpáleným asfaltem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30346/o-bilych-slonech-30346.jpg 3.790

o bílých slonech (2008)

Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

medlovice

Babičko ,vyprávěj mi pohádku, třeba tu o bílých slonech...
Smutné osamělé dětství .Beznadějný dusivý socialistický retro příběh .Vtáhne do děje , do toho horkého léta . Kniha s ilustracemi , to už se moc nevidí. Jen všechny ty ilustrace jsou liduprázdné, smutné a okrové.

Kexina
15.02.2016

Příjemná oddechovka, u které mi ani nevadilo, že vlastně nemá žádný velký děj. Prostě takové obyčejné vyprávění o věcech, co každý z nás někdy zažívá.

Veve131
10.01.2015

Zajímavé čtení

Heyhey
21.08.2014

Autorka umí slovy vyvolat dojem horkého odpoledne v lese i chladné normalizace všude kolem nás.

Lzicenka
04.03.2014

Na krátkém prostoru dokázala autorka opakovaně píchnout do vosího hnízda a připomenout ožehavé body doby minulé, krásně zaobalené připomenutí v krátkých milých povídkách tvořících celek. Vlastně to v těchto povídkách bylo lepší a více to vyniklo, než kdyby se v jednotlivých tématech rýpala do hloubky. A kolik témat je aktuálních i dnes posuďte sami.

Ladys
10.02.2014

Připomnělo mi moje dětství a dospívání. Líná atmosféra blbý doby, kdy o nic nešlo a přece se pořád něco dělo. Připomnělo mi to zaprděnej vidlákov, ve kterém jsem vyrůstal a vlastně ho měl rád. I když jako dospělý bych tu komunismem postiženou dobu zažít nechtěl

celavie
21.11.2013

Vzpomínka na dobu, kdy jsem byla dítě školou povinné...jj, pro děti to byla fajn doba :-) pro dospěláky už o dost horší :-(, knížka se mi líbila.

Verrrunka
07.08.2013

Kratší próza, 8 povídek baladického ladění spojených s dětským říkadlem: Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Velmi příjemné čtení na jedno odpoledne :-)

hanoule
10.06.2013

I když mi tahle kniha nepřišla příliš hluboká (asi i tím, že byla relativně krátká), docela mě zasáhla.

čohynka
03.06.2013

Knížku jsem přečetla rychle, vyprávění bylo úsměvné, bavila mě. Těším se na další knížky od paní Douskové.. :)

velbloudice
08.12.2011

Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Nastíněné osudy a vztahy několika osob a vyprávění dětskýma očima bylo skvělé. I když je kniha krátká, tak je velmi propracovaná.

Irena Dousková

Irena Dousková