O bílých slonech

od:


KoupitKoupit eknihu

Nová autorčina próza není rozsáhlá, zato bohatě ilustrovaná. Děje se odehrávají v nedávné minulosti v obci kousek od Berouna. Během jednoho týdne se v kratších částech naplňuje známé dětské rozpočítadlo Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Próza má baladické ladění, atmosféra jakoby evokuje rozvlněný letní vzduch nad rozpáleným asfaltem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30346/o-bilych-slonech-30346.jpg 3.791
Orig. název:

o bílých slonech (2008)

Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
eliska2669
05. listopadu

Boží ilustrace a boží depresso atmosféra komunistické vesnice. Pamatuju se, že jsem měla ráda jednoho kluka tam, asi to byl ten starostovo syn nebo něco takovýho.

medlovice
15. ledna

Babičko ,vyprávěj mi pohádku, třeba tu o bílých slonech...
Smutné osamělé dětství .Beznadějný dusivý socialistický retro příběh .Vtáhne do děje , do toho horkého léta . Kniha s ilustracemi , to už se moc nevidí. Jen všechny ty ilustrace jsou liduprázdné, smutné a okrové.

Kexina
15.02.2016

Příjemná oddechovka, u které mi ani nevadilo, že vlastně nemá žádný velký děj. Prostě takové obyčejné vyprávění o věcech, co každý z nás někdy zažívá.

Veve131
10.01.2015

Zajímavé čtení

Heyhey
21.08.2014

Autorka umí slovy vyvolat dojem horkého odpoledne v lese i chladné normalizace všude kolem nás.

Lzicenka
04.03.2014

Na krátkém prostoru dokázala autorka opakovaně píchnout do vosího hnízda a připomenout ožehavé body doby minulé, krásně zaobalené připomenutí v krátkých milých povídkách tvořících celek. Vlastně to v těchto povídkách bylo lepší a více to vyniklo, než kdyby se v jednotlivých tématech rýpala do hloubky. A kolik témat je aktuálních i dnes posuďte sami.

Ladys
10.02.2014

Připomnělo mi moje dětství a dospívání. Líná atmosféra blbý doby, kdy o nic nešlo a přece se pořád něco dělo. Připomnělo mi to zaprděnej vidlákov, ve kterém jsem vyrůstal a vlastně ho měl rád. I když jako dospělý bych tu komunismem postiženou dobu zažít nechtěl

celavie
21.11.2013

Vzpomínka na dobu, kdy jsem byla dítě školou povinné...jj, pro děti to byla fajn doba :-) pro dospěláky už o dost horší :-(, knížka se mi líbila.

Verrrunka
07.08.2013

Kratší próza, 8 povídek baladického ladění spojených s dětským říkadlem: Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Velmi příjemné čtení na jedno odpoledne :-)

hanoule
10.06.2013

I když mi tahle kniha nepřišla příliš hluboká (asi i tím, že byla relativně krátká), docela mě zasáhla.

čohynka
03.06.2013

Knížku jsem přečetla rychle, vyprávění bylo úsměvné, bavila mě. Těším se na další knížky od paní Douskové.. :)

velbloudice
08.12.2011

Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Nastíněné osudy a vztahy několika osob a vyprávění dětskýma očima bylo skvělé. I když je kniha krátká, tak je velmi propracovaná.