LadyCarousel LadyCarousel komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Super knizka na odreagovani a k zapomenuti na vlastni problemy.

05.04.2024 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Konečně po dlouhé době knížka, kde jsem si pomyslela, že se postavy chovají celkem racionálně, reálně. uvěřitelně. To jak Rose váhala, jít či nejít za sestrou, nebyly tam zbytečné opletačky s vyfocením fotky, Cuddy... Možná to trošku přeženu, ale tohle by se fakt v tom dnešním světě mohlo stát.

28.12.2019 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Skvele cteni. Kdyby tchyne dokazala obcas mluvit o svych pocitech nebo prozitcich, usetrilo by to lecjake neprijemnosti. Aneb cokoli jako rodic pro sve deti (ne)udelate, muze byt vzdy spatne.

01.02.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Tak tahle se taky povedla. Postavy pekne vykreslene, vcetne tech vedlejsich, napeti a spad to take melo, cili jsem spokojena. Na vraha jsem mela par tipu a trefa. Rikala jsem si, komu se venovalo min pozornosti, nez bylo zahodno?

15.07.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

I když jsem věděla, že nebude vše tak, jak se zdá, nemohla jsem první půli hlavní hrdinku vystát. Tušila jsem co se děje a měla jsem dvě verze řešení, nakonec byly správné obě:D Knihu jsem nedokázala přestat číst a to je pro mě známka kvality.

18.08.2018 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Celkem brzo jsem odhalila, co provedla proč odešel, ale jak se později ukázalo, všechno bylo jinak. Skvělá kniha, ale některé pasáže byly celkem natažené a přiznám bez mučení, že vleklé pasáže ala jak to má Catherine těžké, mě moc nebavily. Rozuzlení dobré, motiv jeho odchodu mi připadá celkem dobrý a přijatelný, to co provedl mi přišlo taky uvěřitelné.

24.11.2022 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

King patri mezi me oblibene autory a to i presto, ze jsem par kniham uplne neporozumnela (To, Geraldova hra...) a tahle kniha mne opet nezklamala. Velmi jsem se vcitila do postav az mi bylo vseljak po vsech tech popisech metod na deti. Velmi ctive ale bez muceni priznam, ze nektere pasaze byly zdlouhave a mozna jsem cekala trosku vic horky konec, tenle byl moc feel-good. Ale pekne tema, plne rozporu. Vlastne co bylo tedy spravne?

01.05.2022 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Cetlo se to skoro samo, syrove popisovani a humor, realnost a popis me dobre znamych mist... akorat ten konec mi prisel moc uspechany a takovy... sice ne nepravdepodobny, ale nedotazeny?

04.02.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pekna kniha, kde byly citlive a nenasilne vykresleny intimnosti. Cela kniha byla vlastne dosti uveritelna, pekne popsane pasaze zamilovani se. Akorat mi dej prisel moc natazeny.

14.01.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Po přečtení závěru se mi zdálo, že těch 3/4 knihy má příliš pomalé tempo a opakují se tam jen nářky Stephanie, jak moc je unavená atd. Závěr knihy jsem ne nečekala, spíš jsem si přála, aby to dopadlo jinak (tak moc jsem postavám fandila, popsány byly dobře a uvěřitelně), ale tady jsme u thrilleru, takže konec vlastně uspokojivý. Celou dobu jsem doufala, že tam bude zakomponováno něco o nějakých lécích či drogách, protože to chování by na to i odpovídalo, nedočkala jsem se. Ale celkově se mi kniha líbila, začetla jsem se do ní téměř okamžitě a byla pro mě jednohubkou, což o moc knihách z poslední doby říci nemohu.

06.06.2021 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Již zmiňované dlouhé popisování mi vadilo, ale jen trošku. Děj se mohl "rozjet" dříve, ale zato poslední čtvrtina knihy byla opravdu něco. Nepamatuji se, kdy jsem se naposledy dívala zpětně na stránky a ověřovala jsem si mé domněnky. Konec mě překvapil, není překvapení, že to u každého dobrého thrilleru by měl. Další plus dávám knize za poskytnuté tipy na filmy, které krásně zapadaly do děje. P.S.: situace a počínání hlavní hrdinky mi dost připomínala Dívku ve vlaku.

27.02.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak tohle mě dostalo. Trošku mi to občas připomínalo 50 odstínů, ale hrozně se mi líbil popis interiéru domu a neobvyklost zápletky. Výborná kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem a když už jsme nečetla, nutila mě přemýšlet, jak to tedy je.

18.02.2019 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Místy jsem nebyla úplně vtažená do děje, ale i tak, za zajímavé téma hodnotím pozitivně.

18.10.2018 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Musím přiznat, že jsem na čtení této knihy byla stejně tak závislá, jako hráči na hře. Některé pasáže byl zajímavější, některé méně ale celkový dojem je na jedničku. Nečekané rozuzlení, rychlý spád... A taky zajímavý nápad na hru, už v roce 2011. Myslím, že teď se vývojáři doopravdy snaží zapojit i osobní interakci mezi hráči.

09.10.2018 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

No, cela ta vec se dala vyresit i tak, aby s Ilenou zustal a zaroven mel dceru ale dobre, to byl pak nebyl pribeh. Skvela kniha, napinava az do konce.

23.09.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

(SPOILER) Mistrne vykresleny zivot autisty. Dokonce jsem se i vickrat nez parkrat hlasite zasmala, protoze Jacob proste byl vtipny a svym zpusobem jsem ho chapala. Ale proc pak upozornil ke konci na sacek caje ve drezu? Konec se dal tak nejak cekat, jeste to mohlo dopadnout tak, ze by to byl ten bratr a on za nej sel sede,t ale tomu kapitoly Theo nenasvedcovaly. Nejhorsi na tom je, ze tohle nepochopeni osobnosti a te diagnozy muze vest pri vyslechu k mnoha chybnym zaverum. Z americkeho soudnictvi vim, ze pokud se nekdo, i pod natlakem falesne jednou prizna, pak se uz veze celou dobu a je tezke se z toho dostat.

04.07.2023 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Bylo to takove dost neprehledne. Nerikam, ze to byla katastrofa, to ne, spis odpocinkova "detektivni" kniha. Asi jsem se nesnazila moc pochopit, jakou roli tam vlastne kdo hral.

02.02.2022 2 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Od knihy se nešlo odpoutat. Za pár hodin jsem jí jedním dechem přečetla a několikrát změnila mojí teorii o celé pravdě. Skutečné pravdě jsem přišla na kloub trochu dřív, než byla odhalená, a tak mě to tolik nevzalo, ale to jsou asi už čtenářské zkušenosti. Tuhle knihu zfilmovat by bylo naprosto skvělé. Díky autorce za zpříjemnění dne:)

14.06.2019 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Tedy nevím, co jsem to měla za vydání, nebo co se stalo za chybu, ale vypadá to, že ten kdo to resigoval odvedl naprosto příšernou práci. Gramatické chyby, zvláštní odstavce... Ale k obsahu, možná až moc příměrů, ale jinak se mi příběh líbil a ten název knihy sedí jak nikdy. Opravdu mě z toho bolelo srdce a střídalo se pochopení hlavní postavy s absolutním nepochopením. To je život.

03.06.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Byly by to byly čtyři hvězdy, ale musím ubrat jednu za to, že mi některé věci nepřišly reálné. Podle mě by většina lidí jednala v určitých situacích trochu... rázněji. David propásl tolik šancí dostat padoucha, že jsem to raději ani nepočítala, nehledě na to, že nějaké skutečnosti mi zrovna moc neseděly. Ale četlo se to přímo skvěle.

05.04.2019 3 z 5