KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Skvělé - 4,5*. Půl hvězdičky musím srazit, protože jsem po recenzích čekala na konci větší wau. Ráda bych se o Lucovi dozvěděla víc, je to super postava, kterou prostě nejde nemilovat. Pod drsnou slukou se skrývá citlivý (přesto ne bačkora) kluk, který navíc miluje knihy. No řekněte - jde ho nemilovat?
Z čeho jsem šílela (v hezkém smyslu), byla kapitola 29. Se Sage jsem si docela rozuměla, akorát v poslední kapitole mě zklamala. Líbil se mi vztah Luca s April. April mi byla o něco sympatičtější než Megan.
Alana bych nejradši zabila a zakopala pod zem a po tom, co jsem četla recenze na druhý díl, myslím, že ten pocit a odpor k němu ještě zesílí. Ráda bych se dozvěděla víc informací o Lucově minuloti a o Noře. Na druhý díl se rozhodně těším. Musím si ho co nejdříve koupit a přečíst. Doporučuju.

05.02.2022 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Neklamala. I přesto, že má oproti velikosti stránek hodně malá písmenka, měse četla překvapivě dobře. Malého Christophera jsem si zamilovala od první stánky. Kdyby nebyl tak malý, řekla bych, že je jeho postava hodně naivní, ale protože je teprve sedm, je normální, že nevnímá svět tak jak my, dospělí. Musím přiznat, že jsem se ohledně určitých věcí také jako on nechala nachytat a pevně věřím, že to jenom svědčí o kvalitě knihy. Inspiraci Stephen Kingem a Stranger Things nezapře. Vůbec mi to nevadila. Stephena mám od knihy To a Temné věže ráda a Stranger Things miluju, i když jsem se na ně původně nechtěla podívat. Skvěle propletené dějové linky postav. Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. :)

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Miluju to. Ten nápad, svět i postavy. Navíc je to jedna z mála knih, ve které mají důležitou roli Rumuni, což je neobvyklé. Lyra mi byla sympatická a na svůj věk velmi odvážná. Klobouk dolů. Film je taky poměrně povedený, ale na knihu nemá ani zdaleka. Těším se další díly a mám v plánu i seriál.

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Čtivé, historické, zajímavé. Na téma hypnozy jsem nic nečetla. Myslím, že je to super téma, i když bych do toho nikdy dobrovolně nešla. Téma minulých životů mě zajívá a celkově se mi ten nápad, od té doby, kdy jsem četla sérii Pád od Lauren Kate, ho miluju. Líbí se mi, že Matylda i William fakt žili, i když o nich na internetu není moc informací. Už jsem si od autorky koupila Údolí havranů a těším se. Moc. A rozhodně tím nebudu se čtením jejích knih končit. Rozhodně totiž potřebuju Nejtemnější hodinu :)

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hodně dobrý počin, uršitě si přečtu další díl. Nesnášela jsem Jarmilu a názor na ni jsem nezměnila. Barbora, která mi přišla ze začátku celkem sympatická, mi postupem času přiša zapšklá až protivná. Naproti tomu Barka, kterou jsem ze začátku neměla moc ráda, mi přirostla k srdci. A Ludwik? Byl můj miláček od začátku do konce. Těším se na další díl - hodnotím 4,5*.

01.02.2022 4 z 5

Pěkně zprcovaná kniha, člověk se z ní dozví hodně informací. Je sice napsaná celkem podrobně a popisně, ale zároveň velice čtivě. Je vidět, že autorka důkladně studovala Tudorovce, jejich dobu i vládu. Miluju to. Těším se na Annu Boleynovou. Ještě štěstí, že mám všechny díly (kromě posledního) v knihovně :) Rozhodně doporučuju. Asi nebude pro každého, ale ten, kdo miluje historii, Tudorovce a plesy, intriky a další - bude určitě spokojen.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Miluju tu knihu. Sama nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je to dojemná kniha, která je plná lásky, přátelství, bolesti, pocitů, rodinných tajemství a záhad.Do Deana Holdera jsem se zamilovala tak, že mi bylo až líto, že doopravdy neexistuje. Myslím, že přesně takový by měl být každý přítel - trpělivý, ochotný, empatický a láskyplný. Všem holkám a ženám přeju, aby někoho takového, jako je Holder našli. Kniha opravdu stojí za to.
A souhlasím s ostatními komentáři, že to, co udělal táta hlavní postavě, je naprosto neodpustitelné a zvrácené.

13.01.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná knížka. Miluju ten příběh, který je plný lásky; takže moje romantická duše plesá. Navíc je tam krásně vykresleno prostředí, kde se postavy (hlavně Jana) zrvna pohybuje a neméně si cením také autorčiny komunikace se čtenářem. Ani se nebudu vyjadřovat k jazyku - to je čirá dokonalost. Takhle už dneska nikdo nepíše. Rozhodně stojí za přečtení. Těším se na film, ale myslím, že knihu nepřekoná. Rozhodně se k ní po letech vrátím.
PS. Má nejvíce olepíkovaných částí ze všech knih, které jsem kdy četla a to i těch, které nemám zaznamenané zde na databázi. Jana mi byla sympatická, protože jsem v ní chvílemi viděla sebe samou a tak jsem její jednání chápala.

14.12.2020 5 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Bylo to čtivé, napínavé, nabité emocemi. Vždy, když čtu nebo slyším podobné příběhy, je mi smutno. Smutno, že někdo musí takhle trpět vinou rozmaru někoho jiného. Protože se to tomu tyranovi líbí nebo prostě proto, že je s prominutím magor a neumí se ovládat. Zane má můj velký obdiv za to, jaký byl. Graham by si zasloužil, aby potkal někoho povahově stejného, jako je on sám. Pak by na vlastní kůži pochopil, jak jsou jaké hloubky jsou jeho činy hrozné.
Čtenáři hodně kritizují postavu Darby, mě se její postava líbila. Jako zahradnice jsem šťastná, že autorka do příběhu zasadila toto krásné povolání, protože bohužel takových v knižním světě moc není. Přitom si myslím, že naše povolání je skvělým podkladem pro ne jeden dobrý příběh. Takže autoři, tady je inspirace :)

10.10.2020 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Lehce předvídatelné, ale bavilo mě to. Kdo má rád vlky, pak tahle knha je jako napsaná pro něj. Jsem zvědavá, co bude dál. Konec mi přšel (poslední kapitola), že autorka děj nějak moc rychle uzavřela. Miluju Shaye! Fajn, mám dalšího knižního boyfrienda a nestydím se za to! :) Calla mi občas přišla, že tak někdy neví, co vlastně chce a na druhou stranu působila, že to hrozně ví. Doufám, že ve druhém díle nechá nerozhodnost doma :)

10.10.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Bylo to fajn, ale něco tomu chybělo. :) Přitom to začalo slibně - akcí, až jsem si říkala, že jsem na to viděla možná až moc negativních nebo ne úplně nadšených recenzí. Akce, pak dlouho nic a konec, který vygradoval. Ale jo, bavilo mě to. Bylo to čtivé, ale jinak taková oddechovka. Jsem zvědavá, co bude ve druhém díle. Z Temnyje jde velký potenciál. :)
Jsem ráda, že autorka do příběhu nezapomněla dát i lehkou romantiku. Tuším, že ve druhém díle se dá všechno ještě více do pohybu a pak to teprve bude ono. :) Slibný začátek série.

07.09.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Knížka o sexu, která je svým způsobem originální, protože zpracovavá téma jógy, což je něco, s čím jsem se v knihách tohoto žánru nesetkala. Proto si tahle kniha zaslouží hvězdu navíc. Jinak by to byla prů,ěrná kniha - prostě nic nového pod sluncem, ale líbilo se mi, jak na začátku každé kapitoly byly obrázky a popisy jednotlivých pozic jógy. Jóga mi mi přišla tak zajímavá, že jsem se dokonce dívala i na nějaká videa a přemýšlela, že ji taky někdy zkusím. Snad to někdy vyjde. Každopádně - fajn oddechovka.
PS. Při čtení jsem dostala chuť na JOJO bonbóny - jahůdky a strašně se chci vrátit do léta, kdy jsem jahody sklízela na záhoně.

07.09.2020 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásný a dojemný příběh, který pohladí po duši, ale dovede i k zamyšlení, jak dokáže být osud někdy krutý. Nicholas Sparks prostě zase dokázal, že umí psát romantické příběhy, které se v životě mohou i doopravdy stát. Nad jeho příběhy mi vždy tečou slzy a tahle knížka do toho opět neměla daleko. Moc doporučuju.

12.08.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Tato kniha je typickým čtením na léto, když chcete něco číst, ale nechcete přemýšlet. Po dočtení mě napadlo jedno označení - a to sice "sluníčková knížka", která pohladí po duši a i slzička vám ukápne. Už se mi delší dobu nestalo, že by mě čtení nějaké knížky dojalo tak, jako to dokázala tahle knížka. Pokud vím, bylo to moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Bavilo mě to.

07.08.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Tahle kniha je skvělá! Dostala jsem na ni chuť díky filmu 365 dní. Musím říct, že mě neskutečně baví i vývoj postav - ze začátku mi někteří moc neseděli (Luka), ale postupem času jsem si je celkem oblíbila. Jsem strašně zvědavá, co se stane v průběhu dalších dvou dílů. Chvílemi mi to přišlo, že to malinko zavánělo i lehkým thrillerem, což bylo taky super. Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla během dvou dnů. tak rozhodně doporučuju! Myslím, že každý si tam najde to své...
PS. Hězdičky si šetřím na další díly. :)

28.07.2020 4 z 5

Musím říct, že jsem tento díl četla poprvé, neskutečně jsem si ho šetřila, užívala a prožívala děj s postavami. A ten konec? No to ne... Pořád nevěřím, že se tohle stalo. Jestli jsem předtím viděla šestku zfilmovanou, nepamatuju si to. Prince dvojí krve jsem neohalila, měla jsem dva tipy, netrefila se ani do jednoho. No nic, nevadí. Na sedmičku se moc těším a myslím, že podle náznaků temnoty v šestém díle bude ještě temnější, což mám čas od času ráda. Hlavně miluju napětí, které určitě nebude chybět. Doporučuju!

26.07.2020 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Krásný příběh, ke kterému se budu ráda vracet.

21.07.2020

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Tahle kniha rozděluje knižní svět na ty, kterým se kniha líbila a na ty, kteří z knihy nejsou nadšení. Já rozhodně patřím k těm, kteří zastávají názor, že se kniha povedla. Strašně jsem s Em soucítila.
Někoho takového, jako je Evan bych rozhodně chtěla potkat. Přiznejme si - která z nás ne? Ke Carol se nebudu vyjadřovat. Pokud jste knihu ještě nečetli, můžte si o ní udělat svůj obrázek sami. Mám pocit, že všechno o ní už bylo v předchozích komentářích řečeno. Přesto nejde k ní nic neříct - je zvrácená. A hodně. Nejhorší na tom je, že takových Carol po světě běhá hodně a takových holek (i kluků) jako je Emily je také hodně. :(

20.07.2020 5 z 5

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Tak jsme u konce. Ke Scarlett i samotnému Jih proti Severu se určitě ráda vrátím. Druhá část příběhu se mi líbila o malinko méně, protože tam moc nebyl Rhett a hlavně mi chyběl Charleston. Ale i prostředí Irska mělo něco do sebe. Celou sérii určitě doporučuju. Změna autorky mi vůbec nevadila, naopak mi přijde, že menší změna příběh posunula ještě o latičku výš. Dala bych tak 4,5*/5*, protože první část se mi líbila o trochu víc.

19.07.2020 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Už jsem knížku četla podruhé a pořád super. Miluju to, milovat budu. A od Pádu od Kate Lauren zjištuju, že můj budoucí manžel nejspíš bude Daniel (Day) :)

16.07.2020 5 z 5