KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tahle kniha je vážně pecka. Přesvědčila mě, že si mám přečíst i autorčiny Strašidelné domy. Styl psaní mi sedí. Je čtivý a o napětí není nouze. Do této série autorka přidala i trošku romantiky, ale je to nenásilné a pomalé a tak jako na pozadí. V popředí je spíše opravdu to nebezpečí a boj o přežití. Těším se na další díly.

05.05.2023 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Zatím nejlepší díl, protože byl nejvíc čtivý. Přece jenom první dva byli hodně nabité informacemi, které jsem si často i dohledávala. To vůbec nevadí, naopak, ale přece jen mi tenhle díl sedl tak nějak nejvíc.
Samotná Jana mi povahou připomínala Kateřinu, se kterou jsem velmi sympatizovala, a tak se Jana zařadila na druhé místo mých oblíbených královen. Líbí se mi, že i zde se autorka vrací do doby, kdy jsou Kateřina i Anna ještě naživu a celou situaci sledujeme jinýma očima. Přístup Jany se mi velice líbil a jsem s ní za jedno.
Jak už tomu u této série bývá, bylo mi jí na konci hrozně líto. Obrečela jsem ji. Určitě se vyplatí přečíst si i doslov, jako ostatně u všech historických románů. Na další díl se moc těším.

16.04.2023

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Tento rok jedu převážně na vlně českých autorů. :) A vůbec mi to nevadí, naopak. Prostě to umíme. :) Důkazem toho je i tato kniha, kterou mám dokonce s věnováním od samotné autorky, za což jsem velmi vděčná.
Lucie Ortega Navrátilová zde vytvořila zajímavý svět, který mi přišel místy pohádkový, místy jako hodně temné fantasy a strašně se mi to líbilo. Autorka píše velmi čtivě. Zabývá se zde vážnými tématy, kterým přesto nechybí určitý nadhled.
Lena je sympatická postava, u které se pořád nemůžu rozhodnout, jestli bych ji chtěla potkat nebo ne. Je tady krásně patrný jakýsi vnitřní boj, který se postupem příběhu vyvíjí.
Strašně se mi líbila postava Lukáše. Toho prostě nejde si nezamilovat. :) Moc se těším na další díly a jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

16.04.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Byla to fakt jízda. Když jsem ji zkoušela číst poprvé, tak jsem ji odložila s tím, že jsem na to přestala mít chuť. Nyní jsem se do ní pustila podruhé a je to opravdu skvělá kniha a jenom mě to utvrdilo v tom, že na čtení knih člověk musí mít tu správnou náladu. Hodně se mi zde líbí celkem výrazná romantická linka. Poppy je postava, se kterou se nejprve musíte trošku sžít a ne vždy s ní úplně souhlasíte. Někdy nad ní kroutíte hlavou, ale ve výsledku je docela fajn. Hawke je sympoš. Moc se těším na další díly. Už nebudu víc prozrazovat, přečtěte si to, stojí to za to :)

27.03.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Hodnotím 4, 5 * z 5. Moc se mi líbí, jak autorka píše. Líbila se mi hate-to-love romantika i chemie mezi hlavní dvojicí. Vůbec mi nesedla postava Ronnieho. (Komu taky jo, že jo?) I přes celkem ukončený konec jsem zvědavá na další autorčin počin s názvem Tvoje vina. Téma nevlastních sourozenců a zakázané lásky mě prostě snad nikdy nepřestane bavit. Nick mi byl sympatický. Jsem jediná, koho ze začátku hodně překvapilo, že Noah je v tomhle případě holka? :)

27.03.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nechápu, jak jsem ji mohla nechat pět let ležet ve své knihovně. Byla to moje první kniha, kterou jsem od autorky zatím četla a zároveň jediná, kterou mám zatím doma, ale určitě ne poslední.
Osudy tří žen, které jsou navzájem propleteny. Nejsympatičtější je určitě Cecilie, K Tess jsem si hledala cestu a Rachel byla pochopitelně velice smutnou postavou, kterou jsem strašně litovala od začátku do konce. Ono vlastně svým způsobem všechny. Nechtěla bych zažít ani jednu z těch situací. Musí to být naprosto šílené.
Autorka píše velmi čtivě a i když se po určité skutečnosti jisté informace opakovaly, dalo se to přežít. Dokonce zde byl i jeden překvapivý zvrat (pro mě). Epilog se mi líbil, takové "co by, kdyby." Určitě budu pokračovat dalšími jejími knihami. Stojí za to.

22.03.2023 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásný a nadčasový příběh, při kterém jsem se místy smála, místy mi bylo do breku. Příběh sester jsem maximálně prožívala, měla jsem pocit, že je znám a celkově jsem si čas s nimi velmi užila. Odehrává se za jednoho z mých oblíbených období - za války Severu proti Jihu, ale je to zde jen velmi okrajově, spíše je zde popsáno, jak se cítili ty osoby, kterým odvedli tatínky, manžely a podobně. Líbilo se mi, jak celá rodina držela pospolu a i přes občasné překážky a neshody držela při sobě. Zamilovala jsem si vztah sester. Já četla vzdání od Sofa books s filmovou obálkou a musím říct, že se mi četlo příjemně a stránky ubíhaly pod rukama i když jsem nechtěla, protože jsem chtěla s postavami strávit co nejvíce času. Jen mě mrzí, že tohle vzdání bylo zkrácené a musela jsem si podle informací o autorce domyslet, jaký konec Jo připravila. To mi však vůbec nebrání, abych této výjimečné knize, která si získala mé čtenářské srdce, abych dala plný počet hvězdiček.

06.03.2023 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Pěkná, čtivá, odpočinková knížka, kde nejde jen o sex. Líbilo se mi zapojení dopisů do příběhu a také mě zaujala práce hlavní hrdinky. S tím jsem se ještě v žádné jiné knize nesetkala. Toto byla první knížka, kterou jsem od autorky zatím četla, ale určitě ne poslední. Určitě se chystám minimálně na Ukradený polibek. Také oceňuji, že se vztah mezi Chasem a Maddie pomalu vyvíjí a nezažívají spolu jen růžové chvilky.
A co se mi na příběhu líbilo asi nejvíc? Ta chemie mezi nimi. Ty provokace. A že se zde řeší i vážné téma, které bohužel potkává mnoho z nás. S knížkou jsem strávila několik pěkných večerů (šetřila jsem si ji) a myslím, že se k ní za nějaký čas vrátím. Stojí za to, doporučuji.

26.02.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Napínavý, pomalu se rozvíjející severská detektivka. Líbí se mi, že hlavní vyšetřovatelka má úplně jiný problém než alkohol, jak tomu často v detektivkách bývá. Další, co musím vyzdvihnout, je nápad s Klubem knihomolů, velké plus. Kdyby v mém okolí něco takového vzniklo, byla bych moc ráda. Na další díl se určitě těším a doufám, že vyjde brzy i u nás. Určitě mě neminou i předchozí autorčiny knihy.

15.02.2023 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší díl ze všech. Jako ten závěr?! Autorka mi zlomila srdce, pak ho poslepovala a pak mě dočista rozsekala. Díl plný akce i překvapivých zvratů. Dočteno symbolicky na Valentýna :). Musím říct, že to byl asi nejdelší epilog, jaký jsem kdy četla, ale to mi nevadilo. Bylo příjemné strávit s postavami o něco déle. I když na druhou stranu by stačil i kratší :)
Jsem moc zvědavá na seriál, (viděla jsem jenom první řadu zatím). Jsem zvědavá, jak se s tím poprali. A jsem ráda, že jsem si seriálem nic nevyspoilerovala. Byla jsem překvapená. Nejvíce mě dostaly poslední dvě kapitoly před epilogem. Byly napínavé, pro mě překvapivé a místy i šokující.
Kromě boje se zde vyskytují i romantické části. Co mě trošku mrzí je, že v tomto díle není tolik scén s Magnusem. Každopádně na další díly se určitě chystám a moc ráda bych si přečetla i jiné autorčiny knihy spojené se světem lovců stínů.

15.02.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

O Belle Gunnessové jsem se dozvěděla díky poslechu true crime podcastu Opravdové zločiny. Tohle je román inspirovaný právě Belle a autorka sama v doslovu píše, že některé věci v knize poupravila, vůbec nepoužila nebo si vymyslela. Doporučuju přečíst doslov. :)
Nakonec hodnotím 5* z pěti. I když jsem knihu četla dlouho, protože jsem si ji musela dávkovat (bylo to to nejzvrácenější, co jsem četla). Otázky, které mi autorka vyvolala v hlavě a nebyly v příběhu objasněny, mi zodpověděla v závěrečném doslovu. Skvělé.
Autorka se rozhodla knihu rozdělit do dvou ohledů a celkem tří částí. první pohled je samotné Belly, přičemž ji v první části chápeme a vzbuzuje spíše soucit, ve druhé části však přitvrdí a ve třetí části jakoby se utrhla ze řetězu a byla mi naprosto odporná.
Jako druhý vypravěč je zde Nellie, sestra Belly, obyčejná žena, žijící svým skromným životem.
To, co se v knize stane, je síla. O to větší, že je inspirovaná skutečnou osobou a jejími zlými činy. Autorka román zpracovala uvěřitelně. Věřila jsem jí každé slovo a zážitek je z toho neskutečně mrazivý. Chudáci všichni, kteří se s Bellou dostali do kontaktu. :(
Je to hnus, ale tak čtivě napsaný, že vás to prostě chytne a i když si knihu možná budete dávkovat jako já, dočtete jí a zůstanete s otevřenou pusou a pocitem: to snad není pravda, přesně jako já. Pokud nemáte slabší žaludek, rozhodně doporučuju přečíst.

12.02.2023 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

První setkání s touto pro mě docela překvapivě (podle jména) českou (!) autorkou. A musím říct, že na poprvé to bylo zdařilé. Upřímně - Matteo mě celkem vytáčel a Ryanovi jsem fandila. Kniha je čtivá, kraťounká, proto má rychlý konec. Souhlasím, že by kniha mohla mít o pár stránek víc, aby konec nebyl tak uspěchaný.
Líbil se mi popis Skotska, to prostě miluju a jednou se tam (snad) podívám i osobně ne jen přes stránky knih :). Byl to ale příjemný výlet s erotickým napětím a jiskřením.
Myslím, že v reálu by Vivien poznala Skota od Itala, ale pěkná zápletka. Na odpočinek jednou za čas proč ne. :) Ryan určitě musel vonět po divoké skotské přírodě a Matteo zase po pizze a sluníčku. To jenom tak fantazírování na okraj.
Když přivřu oči před faktem, že by Vivien asi poznala, že se jedná o jiného muže, zápletka se mi fakt líbila. Ano, je to jednoduché a odpočinkové čtení, ale já mám takové příběhy občas ráda. Navíc ty popisy erotických scén... Hmm...
No, každopádně do dalších dílů se určitě chystám a moc se těším, že třeba uvidím, že autorka udělala ve psaní nějaký pokrok. Fandím jí.

31.01.2023 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Krásná historická romance :). Musím se přiznat, že více mě oslovil příběh Sebastiana a Laury, protože Christinu jsem v mnoha věcech vůbec nemohla pochopit. Ale nakonec jsem ji také vzala díky určité události na milost. Příběh je sladký a ne nijak náročný, ale jednou za čas proč ne :). Je napsán neskutečně čtivě, takže prostě čtete dál až jste na konci.
Jediné, nad čím se musím trochu pozastavit je to, že všechny zdejší ženy jsou napsány tak, že okamžitě po dotyčné touží celé mužské okolí a muži jsou zase napsány jako drsňáci s divokými pohledy plnými touhy. Co si budeme lhát, jsou to prostě sexy týpci. :)
Věc, která mi celkem vadila, jsou velké časové skoky, což je vzhledem k počtu stran a rozsáhlosti série celkem škoda. Nicméně se mi kniha líbila, četla se mi dobře a poslední čtvrt knihy jsem vyloženě hltala. Na další díly se těším :)

16.01.2023

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Seriál je jiný než kniha. Úplně. Je v něm toli vynechaných, změněných scén, že si jedou prakticky každý na samostatné vlně. A mě to mrzí, štve, zároveň i dává naději k tomu, že si třeba milovníci seriálu skočí pro knihu a přečtou si jí. :)
Druhý díl - Vikomt se mi líbil o něco víc než Vévoda. Prostě Anthony mi tak nějak víc sedl. Je vidět, že autorka posunula psaní o něco výš. Jasně, pořád se jedná o jednoduchou romantiku na jedno až dvě odpoledne, přesto je na něm patrné zlepšení. Knihu jsem si zvolila k přečtení po Mizejících dívkách a nemohla jsem si vybrat lepší knihu na uklidnění a pohlazení po duši. Skvělé čtení pro všechny romantiky. :)
PS. Na druhou řadu seriálu koukám až po přečtení této knihy.

29.07.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha je napínavá od začátku do konce. Lisa Reganová je autorka, která se nebojí zabíjet, nebojí se krve v knihách a nebojí se zvrácenosti. Atmosféra ve dvou scénách byh se nebála říct až možná trošku do hororu (alespoň lehce.) Nejvíc mě mrazilo ze scény spojenou s June. Kdo četl, jistě pochopí. To byla síla.
Josie Quinnová, vyšetřovatelka této knihy se také s nikým nemaže. Dělá v podstatě to, co chce a o čem věří, že je správné i když k tmu neváhá pužít i nesprávné prostředky. Je prostě svá. A to se mi na ní líbí. Co se týče vyšetřování případu je zkrátka nezastavitelná. :) Její postava je svým způsobem určitými věcmi v celku originální. Rozhodně charakterem, s takovou vyšetřovatelkou jsem se ještě nesetkala. Obdivuju jí.
Autorka píše velice čtivě, napínavě a mrazivě. Umí skvěle vystihnout atmosféru a kdzž je tam celkem dost i civilní život Josie, nijak to příběhu neubírá na dynamice a není to rušivé, což často bývá (viz kniha V lese visí anděl od pana Bjorka). Rozhodně se pustím do dalšího dílu. Těším se :). Určitě doporučuju milovníkům thrillerů. Je to masakr :). Jsem nadšená.

29.07.2022 5 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Nádherný příběh odehrávající se za druhé světové války. Příběh o lásce a lidskosti. O zradě. Tato kniha má v sobě vlatně 2 příběhy. Jeden je ze současnosti (vypráví o Hugově dceři Johanně) a Sophiině synovi. A druhá čast jsou právě kapitoly odehrávající se za války - příběh lásky Huga a Sophie. Autorka popisuje i nádhernou krajinu Toskánska a hlavně se seznámíme s jejich kuchyní. Úplně jsem během čtení měla chuť tam vyrazit. Už jsem si od autorky koupila i Panství. Těším se a určitě doporučuju :)

10.07.2022 5 z 5

Další knížka ze série Šest tudorovských královen. Já jsem nadšená. Ne tolik jako z Kateřiny, která mi byla sympatická i jako člověk, ale bylo to hodně dobře napsané. Oceňuju, že ač se určité věci malinko opakovaly z předchozí knihy, autorka dokázala nenásilně zakomponovat a zaměřit se na nové skutečnosti. A ten konec?! Skoro jsem to obrečela. Velice emotivní.

01.06.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Kniha je čtivá, chvílemi celkem napínavá (hlavně ke konci), líbí se mi popis Villonu, při kterém člověk musí mít trochu představivosti. Líbilo se mi, jak se Addie špičkovala s Temným. Henry byl kapitola sama o sobě. Jeho příběh mě tak nějak zasáhl. A chápala jsem ho.
Příběhu nechybí romantika, provokace, poetičnost, plynulost. Přesto se určité věci opakovali, proto jsem musela strhnout jednu hvězdičku. Základním kamenem, na kterém je příběh postaven je určitě touha. Touha a strach, že to, po čem toužíme nejvíc, možná nikdy mít nebudeme. Touha jít si za svým. Za každou cenu. A to doslova. Ochota obětovat duši.

11.05.2022 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Hodně dobrá dobrodružná romanticko-erotická upíří jízda. Super čtení a ten závěr?! Těším se na další díl. Při čtení o panu X jsem měla sklony k tomu, abych ho chtěla zavraždit nebo mu hodně ublížit. Miluju tu sérii a vážně se těším na dvojku :)

14.04.2022 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Knížka, kterou jsem si plánovla přečíst od dob, co vyšla. Jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla, sice jen v elektronické podobě, ale i tak. William mi zezačátku nebyl vůbec sympatický. Myslela jsem si, že to bude jen další člověk svedený nacistickou ideologií. Jeho postava má však vývoj. Mrzí mě, že tam nebylo víc o Leně.
O válce už jsem přečetla celkem dost knih, tahle se řadí mezi ty povedenější. Bavila mě. Přesto mě nikdy nepřestane udivova ta krutost tehdejší doby i lidí jako takových. Je to vážně smutné. Tenhe příběh (respektive 3 navzájem propojené příběhy) mě chytil za srdce. Doporučuju.

05.02.2022 5 z 5