Toskánské dítě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý příběh nenaplněné lásky. Dokáže Joanna konečně porozumět svému otci po odhalení jeho dávného tajemství? Píše se rok 1944, když britský pilot Hugo Langley seskočí na poslední chvíli padákem z hořícího letadla do půvabné krajiny Němci okupovaného italského Toskánska. Má těžce zraněnou nohu a nalézá útočiště v rozbombardovaném klášteře nad jednou z vesnic. Zároveň se mu dostává pomoci od místní mladé ženy Sofie, která za ním tajně dochází a pomůže mu zranění vyléčit. Do jejich nečekaného sblížení ale zasáhne zrada a Sofie nevysvětlitelně zmizí… Skoro o třicet let později přijíždí Hugova dcera Joanna po náhlé smrti otce na anglický venkov zařídit pohřeb a nalézá mezi jeho věcmi i dopis adresovaný po válce Sofii, který se však vrátil nedoručen. Rozhodne se proto vydat po stopách otcovy dávné lásky, o níž neměla dosud tušení, do maličké toskánské vesnice v horách. Nejenže odhalí dávné tajemství, ale cesta jí pomůže lépe porozumět také vlastnímu životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421377/toskanske-dite-RsP-421377.jpg 3.961
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Motto
Orig. název

The Tuscan Child, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Toskánské dítě

Přidat komentář
nsebestova
13. května

Velmi čtivý, napínavý příběh, při kterém se vydáte do prosluněné Itálie a ochutnáte skvosty italské kuchyně. V díle se prolínají dvě časové roviny- rovina otce za války a rovina dcery v 70. letech, která se o něm snaží něco dozvědět. Kniha je oddechová, ale zároveň čtete s určitým napětím, jak dopadne. Velmi doporučuji.

ivulka15
27. března

Hezky se to četlo.


Madelisi
30. ledna

Kdybych neznala Panství Farleigh, tak budu hodnotit pozitivněji. Zde byl příběh komornější, v podstatě šlo o otce, který byl sestřelen v Toskánsku, o jeho dceru, která se o 30 let později vypráví v jeho stopách, a o Toskánsko. Všichni ostatní jsou pouze vedlejší postavy.
Některé pasáže byly zdlouhavější. Konec byl přímo o náhodě.
Pozitivně hodnotím, že mě spisovatelka asi dvakrát zavedla do slepé uličky.
Dále se mi moc líbilo, jak si autorka hrála s italštinou. Nejprve řekla, co Hugo nebo jeho dcera řekli, ale potom upřesnila, jak to kvůli jejich znalosti italského jazyka vyznělo. Pěkný nápad, s ním jsem se ještě nesetkala.


Výsledný dojem - dostala jsem chuť na dobré italské jídlo.

Toňula
08. ledna

Stejně jako předchozí kniha autorky čtivý ,lidský příběh odehrávajíci se ve dvou časových rovinách a vyprávěný dvěma hrdiny knihy - otcem a dcerou, která teprve po otcově smrti odkrývá jeho povahu a objevuje zemi,kde našel lásku.

RicardoB
16.12.2020

Knížka nezačinala vůbec špatně, popisy toskánské krajiny, městečka a zejména italské tradiční kuchyně byly velmi dobře napsané, ale konec knihy byl naprosto strašný. Úspěchaný, předvídatelný a až trapný závěr velmi zkazil celkový dojem

Ivulik7
01.12.2020

Příjemná oddechovka s nádechem napětí. Rodinného tajemství skryté v přenádherné Toskánské krajině s počátkem v době druhé světové války. Vyprávění ve dvou časových období (současnost a minulost), které se nenásilně prolíná a vykresluje tak poutavý příběh. Určitě nečekejte válečné drama. Já knihu řadím do kategorie romantické příběhy s trochou napětí, navíc je doplněna o italskou kuchyni a popis krajiny. Ano v knize je trochu zvláštních náhod, které nezní reálně a výsledek rychlokurzu italštiny je plynulá řeč.. Ale přeci je to jen knihy, žádný příběh vypravovaný na základě skutečné události. Za mě plný počet hvězd.

Ivetaa
27.10.2020

Podle ohlasů jsem doufala, že se kniha bude číst dobře. Nečetla. Takové nic o ničem. Děj těžko uvěřitelný. Např. při zemětřesení se zrovna hlavní hrdinka ocitne v tu chvíli ve staré kapli. Nebo "padouch" těžce se pohybující s holí po mrtvici na témže místě se zbraní v ruce, kdy překonal dlouhou cestu do kopce. Fakt moc náhod. Autorka zřejmě nevěděla, jak se vymotat z děje. Celkově mě kniha zklamala a byla ztrátou času.

Jirinamac
11.09.2020

Mám ráda knížky, když je vyprávění ve více časových obdobích. Dcera pátrá po smrti svého otce po jeho válečné lásce. Při popisu krajiny jsem měla představu krásné přírody a milých lidí. Příjemné a spíš romantické čtení než drama.

1