KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Ano, jasně, je to odddechovka na jedno odpoledne. A objevuje se zde docela dost věcí, které jsou i v jiných knihách (ohledně sexu). Ano. Ale ten vedlejší příběh je to, co dělá tuto knihu tak nějak novou. A to se mi líbilo. Od autorky jsem četla Šéfa a líbil se mi právě hlavně díky tomu, že i když píše příběh o sexu, kterých je už hodně, umí příběh podat tak, aby nám dal něco, co tady ještě nebylo nebo je to méně časté. Takže doporučuji. Svůj učel kniha splnila - odpočinula jsem si a bavila jsem se. :)

03.07.2020 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Fuj... To byla hrůza.Ale hrůza takovým tím detektivním způsobem, takže to bylo dobré. Je to čtivá kniha je hrůza, cose tam děje. Vraha jsem neodhadla. Autorka měla super nápad s mayskými symboly. Jsou zde i kapitoly z pohledu "lumpa", což je zajímavé, jak takový člověk přemýšlí.

01.07.2020 4 z 5

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Miluju to! Miluju to! Miluju to! To bylo něco neskutečného. Tento příběh doporučuji všem romantickým duším. Celé dílo je skvost, který jsem ráda, že mám v knihovně, ale úplně nejvíce se mi líbila 31.kapitola. Kdo četl, asi ví, proč. Miluju Jih proti Severu, ale tohle bylo ještě lepší. Vůbec se nenechte odradit tím, že Jih proti Severu napsala jiná autorka než Scarlett. Tuto knihu budete milovat. Protože to snad ani jinak nejde. :) Rozhodně doporučuju a hned jsem se musela pustit do druhé části.

24.06.2020 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Trošku vybočuju z řady, když řeknu, že se mi více líbil první díl. Prvnímu dílu bych dala tak 4,5 hvězdičky, tomuhle 4*. Nevím, ale Eden mi přišla, že neví, co chce. Cvíli to jde, ale když se skoro celou knížku rozhoduje, co vlastně chce, začíná to být trochu otřepané. Tyler je zlato a miluju ho. Čtivost se nevytratila. Kdo mi dále v příběhu vadil, byl Snake. Přišel mi protivný a celkově se mi jeho postava nelíbila a moc jsem nepochopila, jakou přesně měl v příběhu úlohu. O určité úloze samozřejmě vím, ale kromě ní mi nepřišel nijak důležitý a otravoval mi zážitek ze čtení.
Tiffani je pořád stejná, vůbec mě nepřekvapila. Abych to nějak pozitivně zakončila, vztahu Tylera s Eden fandím a doufám, že vše dobře dopadne. Už kvůli Tylerovi... :)

22.06.2020 4 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Na Zloděje čísel jsem se hodně těšila, protože Poslední číslo úplně miluju. Bena jsem si zamilovala ještě více než v prvním díle, protože se mi líbilo, že se obětoval, aby zachránil ostatní. Vím, že se většině ostatních více líbí dvojka, ale já stále více miluju jedničku. Nicméně, jsem zvědavá, co se bude dít dál a na další díl se určitě také vrhnu :)

20.06.2020 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Velmi čtivé, ale Inferno se mi líbilo o malinko víc, kvůli určitému zvratu, který je nastíněný v anotaci. Jsem zvědavá na Ráj. obálky ovšem nemají chybu. Rozhodně doporučuji, protože i když se mi více líbil první díl, je zajímavé, jak se vyvíjí Juliin vztah s Gabrielem :)

20.06.2020 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tento příběh se mi moc líbil. Akorát mi přišlo, že v jednom okamžiku tam bylo trošku moc politiky, ale chápu, že se do knihy hodila. Jen mi prostě přišlo, že to zpomalovalo celý příběh. Jinak určitě doporučuju všem, kteří mají rádi romantiku a nevadí jim, že se příběh rozjede až za nějakou dobu. :)

18.06.2020 4 z 5

Hra o Milana Hra o Milana Petra Lázničková

Velice pěkné čtení, na které i po letech ráda vzpomínám, doporučuji :)

09.06.2020 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Strašně se mi tato knížka líbila, s Tylerem jsem hrozně soucítila. A taky mi ho bylo hrozně líto, ale zároveň jsem už po pár kapitolách z minulosti pochopila jeho chování v prvním díle. Kapitoly "SOUČASNOST" jsou v podstatě stejné jako ve Víš, že tě miluju?, akorát z pohledu Tylera. Během čtení jsem měla chuť ho obejmout.

06.05.2020 5 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Knížka s romantikou a napětím. Ideální kombinace. Jen by knížka mohla být o pár stránek delší, aby to nebylo až tak svižné. Normálně mi svižnost nevadí - naopak, ale tady mi to přišlo malinko moc rychlé. Jinak doporučuju. :)

30.04.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

"Krásný" popis událostí, jak to chodí na frontě. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila. I když knížky o válce čtu, nevzpomínám si, že bych někdy četla knížku o tom, jak to vnímá přímo ten voják. Byla to příjemná změna.

30.04.2020 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Šílené a naprosto zvrácené. Na to, že čtu i thrillery, musím říct, že si nejsem vůbec jistá jestli jsem četla něco šílenějšího a zároveň zvrácenějšího. Nejvíce mě na tom baví ta čtivost a to, že i když jsou místa, kde se nic moc neděje, stejně tak nějak potřebuju číst dál, abych se dozvěděla pravdu o těch klucích.
Nejvíce se mi však líbila ten příběh, který tam byl "navíc". Možná kdyby bývala autorka zpracovala právě tento příběh, udělala by lépe. Na začátek to však nebylo vůbec špatné. Jsem zvědavá, co bude dál. Doporučuju, pokud máte rádi zvrácenější čtení s trochou sexu.

28.04.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Tahle knížka mě mile překvapila! Chtěla jsem něco jednoduchého a romantického a přesně to jsem dostala. Je to strašně milé čtení, ale řeší se tam i jedna vážná věc - nebudu více prozrazovat, abych nespoilerovala.
Kniha se hodně dobře čte a určitě se chystám na další díly. Začala jsem v sobotu a dočetla jsem nyní, minutu po půlnoci. Fakt doporučuju!

14.04.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Jsem nadšená. Jak už se mi potvrdilo u autorčiných předešlých knih, Sarah J. Maas prostě umí psát. A jak už u ní bývá zvykem, to nejlepší si nechala na konec. Na tomhle díle se mi líbí snad úplně všechno a je to opět napínák jako předchozí díl - Královna stínů. Budoucí čtenáři tohoto dílu (série) se určitě mají na co těšit. :)

04.04.2020 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Tuhle knihu jsem poprvé viděla u Irenky z Knihánkova, které se líbila. Byla jsem zvědavá, co na ni řeknu já. Nebyla špatná, jednalo se o spíše takový horor než asi přímo thriller. Přesto tam byly některé věci, které ubíraly knížce na tempu. Celkově se mi knížka líbila a nelehce se mi po ní usínalo. :) Určitě dám šanci dalším autorovým knížkám, protože tahle nebyla vůbec špatná.

30.03.2020 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo nezná Shakespeara a jeho Romea a Julii, nevím, kde do teď žil. Známé dílo bylo i zfilmované. Jednou jsme na něj koukali ve škole, ale rozhodla jsem se si toto dílo i přečíst, abych byla více v obraze. A nemohla jsem udělat lépe. Hezky se mi to četlo.
Četly jsme si to nahlas společně se ségrou a díky tomu, jak jsme se do postav vžily, jsme se skvěle bavily a dokonce se i zasmály tomu, jak jsme děj prožívaly společně s postavami. Rozhodně doporučuju.

22.03.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

SPOILER
Rozhodně zatím nejlepší díl ze série! Dokonce jsem konečně vzala na milost i Manon, která mě sice do uplynutí první poloviny knihy dál vytáčela, ale pak se to změnilo a dokonce jsem jí začala mít i ráda. Naopak Lorcan je hrozný pitomec. Možná, že se to v dalším změní, ale zatím jsem mu nepřišla na chuť.
To byla taková jízda! Navíc to byla snad nejkrvavější kniha, kterou jsem od autorky zatím četla. (Alespoň mi to tak přišlo.) Měla jsem pocit, že na mě snad ta krev bude stříkat ze čtečky. :) Každopádně, jak už jsme se několikrát přesvědčili, Sarah rozhodně umí pořádně zamíchat kartami postav a nebojí se zabíjet. Tento díl asi psala (zvlášť druhou polovinu) naštvaná, protože to byl nářez.
Líbila se mi postava Elide. Uvidíme, co vyvede v dalším díle :). Hodně se mi líbil i vývoj Lysandry, která mě celkem překvapila a musím říct, že je to v současnosti jedna z mých nejoblíbenějších postav. Co se týče mužských postav, stále platí, že miluju Jeřába, Chaola a celkem nově i Aediona. :)

19.03.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na téhle knize se mi doopravdy líbí akorát ten začátek. Možná to časem docením, ale nyní se mi to zdá průměrné, těžko čitelné a některé část i hůře pochopitelné.

17.03.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Smutný příběh. Pojednává o tom, že láska si najde cestu všude a nezastaví ji ani těžké chvíle. Čtivě napsaný příběh, který chytne za srdce. Líbilo se mi, Lale neztratil dobré srdce. Ty hrůzy koncentračních táborů byly strašné. Knihu jsem četla v každé volné chvíli. Jediné, co mě mrzí, je, že tam nebylo, co se stalo s Leem. Ale jinak knihu doporučuju.

16.03.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

První jsem četla povídku "Jak jsem potkal ryby" a líbila se mi. Tak jsem se rozhodla, že si přečtu také slavnou povídku Smrt krásných srnců. Poprvé jsem na Smrt krásných srnců narazila v patnácti letech, kdy jsem ji nedokázala ocenit. Nelíbila se mi. Jen tak jsem ji prolítla a dál jsem se o příběh nezajímala. Po čtyřech letech jsem si ji vybrala k maturitě, protože jsem jí chtěla dát ještě jednu šanci. Je to skvělý příběh. Nejvíce se mi líbila kapitola o mucholapkách, která je i vtipná. :)

11.03.2020 4 z 5