Spouštěč

Kdo se bojí Černého muže? Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240899/spoustec-mxb-240899.jpg 4.3281

Lesní psychiatrická klinika (1.)

Trigger (2009)

Horory, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

cat5

Nebylo to špatné, ale prostě mi nějak nejde dát plný počet...zřejmě mi nesedl rádoby záhadný styl psaní, který mě chvilkama dost iritoval. Konec na druhou stranu ale pěkně gradoval a celkové vzezření bylo dobré. Už se k tomu ale asi nikdy nevrátím. Spouštěč si u mě nezískal velké sympatie i když to není špatná kniha.

TakumiMisaki

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a opět mě zcela ohromila. V jednu chvíli si člověk říká: ''Tak to bude tenhle. Ne tak tenhle. A nebo to bude tamten. Takže to je tenhle.'' Ale ten konec, jsem opravdu nečekala. Upřímně po přečtení knížky jsem na obal ještě nějakou tu dobu hleděla s otevřenou pusou.

NymphMaeve

Polovina knihy celkem nudná, i když jsem se sem tam trochu bála, prostě jsem čekala víc. Poslední třetina naprosto nabitá informacemi, všeobjasňující a tu jsem četla na jeden zátah, prostě jsem nemohla přestat. Proto 4/5, kdyby ta druhá polovina nebyla taková, jaká byla, dala bych mnohem méně.

Lenka40

Tak tuhle knihu jsem si prostě užila od začátku do konce. Napínavá ,čtivá a řádně psycho . Musím říct , že si určitě pořídím další knihy od Wulfa Dorna a doufám ,že budou stejně úžasné jako Spouštěč.

SimonaP

No nic moc, jak to asi je mě napadlo v půlce knihy a zbytek už mě nebavil...

kaja3190

Čekala jsem něco více hororového, ale kniha mě překvapila a bavila mě.

Kyioko

Kniha mně velmi upoutala, nejprve jsem si myslela že jde o slendermana a pak se to mi to vyvrátilo. Úžasné čtení doporučuji si tuto knihu přečíst!

Evišťátko

Vynikající děj, napínavý od začátku do konce a jsem ráda, že jsem neviděla film a po pravdě ani o to nestojím. Protože ač námět je jistě skvělý, myslím si , že zážitku z knihy by se těžko vyrovnal.

mulder

Nebyla to špatná kniha, určitě si najde spoustu spokojených čtenářů, ale nečetla se moc dobře, neměla pro mě potřebné napětí a spád.

lenkaabooks

Zvládla jsem 140 stran a končím. Kniha mě jakkoliv nezaujala, styl psaní mi nesedí, mráz po zádech necítím, vlastně z knihy necítím nic. Nerada odkládám nedočtené knihy, ale tohle fakt ne.
Přečetla jsem si vesměs pochvalné komentáře a znovu knihu otevřela. Prolétla jsem zbytek stránek a ... Kdyby se zápletky ujal někdo jiný, mohla z toho být dobrá kniha. Takže 1* za snahu.

KuroHaru

Velmi originální a neotřelá zápletka, napínavý děj. Místy docela psycho.
Přesto mi to při čtení někde drhlo, řekla bych, že to bylo dáno tím, jak je kniha napsána, prostě to tak úplně hladce a čtivě neplynulo, jak to mám ráda. Ale možná je to jen můj subjektivní dojem.
Kvůli originalitě si však zřejmě přečtu i další autorovy knihy, které se taky tváří jako pořádné psycha.

Zoy

Kniha se mi velmi líbila, dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Je hrozné, co se může dít v podvědomí člověka z traumatu, které zažil v dětství, či dospívání. Lidská mysl bude vždy neprobádaná oblast, už jen proto že jsme každý jiný a na každého člověka působí stres jinak. Samozřejmě si myslím, že byla místa v knize, kdy to už bylo trošku přestřelené

JitkaHambi

Mám ráda knihy i filmy z psychiatrických léčeben, líbí se mi ponurá atmosféra a tak jsem tuto knihu prostě musela mít!A takové velké zklamání.Žádné napětí, prostě nic.Co to jako mělo být?Přišlo mi to celé divné, chvílema jsem i přeskakovala stránky a byla jsem ráda, když jsem byla konečně u konce knihy.Toto opravdu ne :-(

efka.saf

Pozor SPOILER!

Na knihu jsem se zpočátku velmi těšila. Již před nějakou dobou jsem četla od tohoto autora Mrazivé ticho a ačkoliv děj si již skoro nevybavuji, pořád si pamatuji to nadšení, které mě po dočtení zaplavilo. Toto nadšení se zde nedostavilo, i když knihu i tak považuji za zdařilou.

Ráda si pročítám komentáře od ostatních čtenářů, než sáhnu po nějaké knize a sem tam mi nevadí ani nějaký ten spoiler, ale čtenářce Ainslee se bohužel podařilo vyzradit v jedné větě celou podstatu zápletky a to mě tentokrát asi hodně ovlivnilo. Bylo mi skoro až nepříjemné číst a zároveň vědět. Samozřejmě i tak mi autor připravil na závěr moc dobře vystavěný příběh a ještě nějaké to překvapení navíc, ale bohužel to asi moje celkové hodnocení ovlivnilo.

Varování č. 2 SPOILER!
Ale i přes zajímavé vyústění příběhu mi chybělo větší osvětlení např. Elleniných zranění. Suma sumárum, pěkné 4 hvězdy.

akdar72

Zajímavé, z psychiatrického pohledu jistě možné, ovšem laikovi to celé připadá neskutečné...

i.stefany

Tak tohle tedy byla jízda. Napínavý psychothriller z prostředí psychiatrické kliniky. Skvěle popsané postavy, uvěřitelné dialogy, bravurně vykreslené emoce, díky nimž je napětí udržováno až do samého konce. Vše promyšleno do nejmenšího detailu.

ivana1975
29.12.2017

Pani... Super kniha... Velmi dobre sa cita a hlavne sa mi velmi pacilo, ako vas autor nechava v napätí do poslednej chvile.

Ainslee
21.12.2017

Knihy z prostředí léčeben miluju, takže se mi ani tahle nevyhla. Vyústění zápletky mě zklamalo, čekala jsem trochu něco jiného. Ale kniha byla napínavá od začátku do konce, četla se skoro sama a chvílemi mě až mrazilo což se mi často nestává. Kniha splnila účel, oprávněně zasluhuje čtyři hvězdičky.

Květ
04.12.2017

Zdařilý psychothriller s prvky hororu, který jsem přečetla jedním dechem. Svižný, akční, čtivý, ani chvíli jsem se nenudila. Kdo se chce trochu bát a užít si napětí, můžu doporučit. Ke konci už sice jde vytušit závěr příběhu, nicméně knížce to na kvalitě neubírá.

pavlis38
19.11.2017

Kniha mě dostala, ze začátku jsem se nemohl začíst, ale konec mě úplně pohltil.

Apanka
23.10.2017

Moje první setkání s autorem a jsem překvapená. Krásný psychothriller, který až tak moc nešokuje, ale pěkně se čte. Ten konec, mám dojem, že sem i brečela, nebo mi bylo aspoň smutno...

intelektuálka
17.10.2017

Tohle je náročný psychothriller. Nenechávejte v sobě spát trauma minulosti, spouštěč vás může vrátit zpátky! Napínavé!

allyce
17.10.2017

Začátek velmi slibný, ale velmi záhy zjistíte v kom je zakopaný pes a napětí je najednou zcela pryč.

vnimat_Krasu
22.09.2017

Ne.
Durna jsem měl dlouhodobě zařazenýho do škatulky "na konci sice budeš trochu nasranej, ale přečteš to jením dechem". O Spouštěči to ale platí jenom z jedný, a bohužel z tý horší poloviny.

Příliš mnoho paranoí tu totiž umořilo vola. A od doby, co se i ty nejthrillerovější pasáže promění ve výmysly, a prohlédnete tak pointě přes skořápku, se do konce vyloženě prozíváte.

Jednu úroveň literární kvality za Mrazivým tichem. A to mě u ní taky dvakrát nemrazilo.

harena
19.09.2017

Dobrý psychothriller z pera Wulf Dorna, který má 20 let profesní zkušenosti z psychiatrické kliniky. Děj je svižný a i když tak od poloviny knihy tušíte, kterým směrem se bude příběh ubírat, nic to neztrácí na své čtivosti a napětí. Skvělý popis emocí u Ellen a u Haralda, velký smysl pro napětí a detail. Jdu i do dalšího dílu.

KnihomolkaMari
17.09.2017

Moje první setkání s autorem, kniha byla čtivá a to díky napínavému až místy děsivému ději, konec se opravdu vydařil, ovšem pořád tu je něco, co mě nutí dát knize pouze 4/5 hvězd. Možná je to autorův styl psaní, který mi připadá takový suchý a celkově mě kniha vyloženě nešokovala. Ale naopak se mi zase líbilo, že kniha pojednává o tématu psychických poruch, což mne velmi zajímá.

Šánka
13.09.2017

Vážně psycho s prvky hororu. Thrillery mám ráda, baví mě, ale tady jsem se chvílemi i bála, a to se mi často nestává.
Celou tajemnou a místy hodně děsivou atmosféru příběhu ,,vylepšuje" prostředí psychiatrické léčebny, výborně napsaná postava lékařky Ellen a spousta pochybností i tipů, co za celým příběhem stojí.
Kdo si chcete nechat trošku pocuchat nervy, jděte do toho, nejlépe na noc :-).

TracyB
18.08.2017

Naprostá slátanina. Předvídatelné, nudné a hrozně hloupé.... Zbytečná kniha.

ArwenAragorn
16.08.2017

Psychiatrička Ellen Rothová má na klinice novou pacientku, která byla evidentně zneužívaná a bojí se Černého muže. Příští den však žena na klinice není a personál popírá, že by ji tam kdy viděl. Ellen začne ženu hledat, přitom začíná prožívat nejtěžší noční můru, kdy i ji honí Černý muž, potácí se ve svých představách, podezřívavosti a strachu o život.
K této knize jsem přistupovala obezřetně, protože první kniha, kterou jsem od autora četla (Temné šílenství) mě zase tak moc neoslovila. Ale tento příběh je strhující, skvěle psychologicky propracovaný, od začátku má spád a napětí, žádná hluchá místa. Po polovině přichází podstatný zvrat a pak - bingo- šokující konec.

jana3099
13.08.2017

Tak tohle bylo fakt psycho....... hodně zajímavý příběh se zajímavým koncem, který se navíc velmi dobře četl a četl a četl ;-)

thrillery německá literatura psychiatrická léčebna

Wulf Dorn

Wulf Dorn