Spouštěč

Kdo se bojí Černého muže? Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240899/big_spoustec-mxb-240899.jpg 4.2431

Lesní psychiatrická klinika 1.

Horory, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Trigger, 2009

Kniha Spouštěč

MarkétaI.
31.12.2021

Kdo je neznámá pacientka, která beze stopy zmizela? A kdo je Černý muž, kterého se tak bála? Odpovědi na tyto otázky se bude snažit najít psychiatrička Ellen Rothová.
Tak toto bylo super čtení od první stránky až po poslední. Začetla jsem se prakticky hned a kniha se mi vůbec nechtěla odkládat.
I když jsem něco tušila, tak konec mě rozhodně překvapil. Samozřejmě v dobrém.

vipera
10.11.2021

Poslední dobou nemam na knihy štěstí… Tohle bylo jako rozmotávat přepečlivě zašmodrchané klubko. Ale ve výsledku stačí jen zatáhnout za tu správnou nit a vše je rozpletené. Když přijdete na to, která nit je ta pravá, tak už vás pak nic moc dalšího nečeká.

em75
10.07.2021

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, taky jsem moc netušila, co od příběhu čekat .. Ale pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak to s Ellen a jejím Černým mužem dopadne. Vysvětlení pro mě bylo šokující. Trošičku mi to připomnělo knihu od S.Fitzeka "Pacient".

mystar
03.06.2021

Povedeny desivy psychothriller odehravajici se na pozadi psychiatricke kliniky. Temny pribeh plny napeti a akce s sokujicim odhalenim. Tesim se na dalsi davku "psycho jizdy" s dalsim dilem.

Blafoun
10.04.2021

Jsem trochu na rozpacích, ale asi jsem čekal trochu víc. Minimálně 2/3 knihy nikam nevedou, děj se víceméně motá v kruhu bez většího posunu. Nechci spoilovat, takže neuvedu proč, ale velice rychle se dá z děje a chování postav, zejména některých, uhádnout o co tu jde. Pak už jsem vlastně jen čekal jestli se mi moje domněnka potvrdí. Přišlo mi to celé tak nějak strašně průhledné hned od začátku a proto mě to asi moc nechytlo, vlastně jsem byl rozhodnutý další knihu od autora už nečíst. Paradoxně to trochu zachránil konec na posledních stranách, který probudil alespoň zvědavost proč se to vlastně celé dělo a díky kterému dám šanci ještě jedné knize. Tím vším nechci říct, že je kniha špatná nebo že nestojí za přečtení, jen to asi nebude úplně můj šálek čaje. Nápad je zajímavý a pokud neodhalíte pointu moc brzo, tak to může být tajemné a napínavé (pro někoho možná i s prvky horroru). Taky mi trochu vadila i jistá teatrálnost s jakou je to psané, ale to může být subjektivní názor.... a nebo mám taky úplně jiný vkus, prostě ať si po přečtení každý udělá svůj názor a napíše ho sem. ;-)

AlbionFoxyFox
03.01.2021

Byla to jízda jako na horské dráze. Začátek skvělý, prostředí kliniky a bezejmenná pacientka mě děsily a zaujaly ale poté, když začaly sny, představy, zvláštní chování, neustálé změny, kdo je a není podezřelý, mě kniha nudila. Opět se to změnilo ke konci, který byl skvělý a nečekaný.

nikinikiniki
15.12.2020

Chtěla jsem od tohoto spisovatele zkusit i jinou knihu, protože mě nadchlo Temné šílenství, ale musím říct, že mě kniha nudila a ani jsem nedočetla do konce... Jak kdyby to psal úplně jiný autor. :(

Pája699
27.11.2020

Dávám 3 hvězdy a hodnotím jako průměr. Cca do poloviny knihy jsem se fakt se čtením trápila. Děj se vlekl a vůbec mě nevtáhl a nechytil. Do čtení se jsem se musela nutit. Pak od jisté stránky to nabralo na rychlosti a nešlo se odrthnout. Sice jsem měla tušení jak to vlastně asi dopadne, ale to nevadilo. Konec jsem zhltla jak malinu :-)