Spouštěč

Kdo se bojí Černého muže? Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240899/spoustec-mxb-240899.jpg 4.3350

Lesní psychiatrická klinika 1.

Horory, Romány, Thrillery
Vydáno · Knižní klub

Trigger · 2009

Kniha Spouštěč

Sudin

Moc povedený psychotriler. Závěr byl fakt strhující.

moudivlacek

Mně se kniha moc líbila. Ze začátku je to sice trošinku pomalejší, ale dává čtenáři čas začít poznávat hrdiny příběhu. Každopádně velmi rychle to nabírá tempo. Rozhodně je znát, že tato oblast (psychiatrie) je spisovateli blízká. Skvělé. Výstižné popsání situací i pocitů hlavní hrdinky, také jejího okolí a reakci na hrdinku. Chvílemi jsem nevěděla, co s hrdinkou bude a kdo jí pomůže. Každopádně mě konec překvapil, i když část jsem tušila.
Pro milovnici psychologických románů či thrillerů je tato kniha to pravé. Doporučuji silným nervům.

dominika8486

Asi do 80 stránky celkem nuda a pak se to rozjelo. Možná kniha působí v určitých fázích trochu přehnaně. Určitě to nebylo špatné a bylo to napínavé. Byla to má druhá kniha od tohoto autora a určitě přečtu i další...

kap66

Já mám přehnanost někdy i ráda a občas ji toleruji třeba v mluveném projevu, takové to přibarvování doprovázené gestikulací a větami jako "bylo to děsně napínavý" a "pak to zas bylo strašně dojemný" a "v životě jsem to nezažila"...
Rozumím autorovu záměru čtenáře napínat, ale prostředky, které zvolil, na papíře bijí do očí. Postavy tu neustále a opakovaně rudnou, vzlykají, tuhne jim krev v žilách, nezamhouří oko. Když komentují události, používají slova šílené, neuvěřitelné, neskutečné, nepravděpodobné. Jedna postava popisuje příhodu, o které nemůže skoro nic vědět, protože se účastnila jen jejího začátku, ale zná ji do detailů, včetně myšlenek postavy jiné, která to objektivně už sdělit nikomu nemohla. Pokud má autor pocit, že se čtenář přece jen nebojí dost, připomíná scény z filmových hororů.
Když jsem dočetla, očesala jsem z příběhu všechno to, o čem píšu, a řekla si, že pochválím nápad; ale i tady se zdráhám uvěřit, že by v dnešním Německu s jeho rodinnou a zdravotní politikou... Ale zkuste si ji přečíst, jsem přece jen v menšině.

Léňa2510

Uplna bomba, ked som precitala tuto knihu čakala som hned na dalšiu

caldap

Kniha se dobře četla, ale chybělo mi vyjasnění určitých věcí. Možná příští kniha bude lepší...

DeadUnicorn

Konečně Psycho thriller, který se opravdu se vší parádou věnuje tomu, co ve svém označení slibuje. Dostala jsem více, než jsem očekávala a ještě něco napřilepšenou, tak to má být. Psycho to totiž opravdu bylo a to jsem si náramně užila. Podobných knih jsem četla již mnoho, v poslední době na vás číhají na kažné poličce, ale tento příběh a celková atmosféra knihy mají nad milovníkem stejneho žánru silnější moc, než kdejaké strašidýlko Stephena Kinga.

buldozer5

Určitě za pozornost stojící thriller, jehož hlavním kladem je to, že není vše tak, jak se zdá. Tohle přesně mám na podobných knihách nejradši, chytnu se nějakého řešení, co se tam asi podle mě děje, a nakonec je všechno úplně jinak.
I místo, kde se větší část děje odehrává, tedy psychiatrická léčebna, mi neskutečně sedlo, knihy z tohoto prostředí mám fakt rád.
Bohužel se v některých místech kniha maličko táhne, takže jsem měl chuť v nezáživných situacích přeskakovat stránky, naštěstí ta hluchá místa přebíjely zajímavější části, kde autor zvládl situaci vykreslit opravdu dobře.
Celý napínavý příběh o hlavní postavě versus Černém muži graduje až do finále, kde se všechno obrátí vzhůru nohama.
S knihou jsem celkem spokojený a 4 hvězdičky si jistě zaslouží.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery německá literatura psychiatrická léčebna

Wulf Dorn
německá, 1969