Spouštěč

Spouštěč https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240899/bmid_spoustec-mxb-240899.jpg 4 478 151

Kdo se bojí Černého muže? Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…... celý text

Horory Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Trigger , 2009

caldap
30.04.2019 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale chybělo mi vyjasnění určitých věcí. Možná příští kniha bude lepší...

Eulenleiterin
06.04.2019 5 z 5

Konečně Psycho thriller, který se opravdu se vší parádou věnuje tomu, co ve svém označení slibuje. Dostala jsem více, než jsem očekávala a ještě něco napřilepšenou, tak to má být. Psycho to totiž opravdu bylo a to jsem si náramně užila. Podobných knih jsem četla již mnoho, v poslední době na vás číhají na kažné poličce, ale tento příběh a celková atmosféra knihy mají nad milovníkem stejneho žánru silnější moc, než kdejaké strašidýlko Stephena Kinga.

buldozer5
05.04.2019 4 z 5

Určitě za pozornost stojící thriller, jehož hlavním kladem je to, že není vše tak, jak se zdá. Tohle přesně mám na podobných knihách nejradši, chytnu se nějakého řešení, co se tam asi podle mě děje, a nakonec je všechno úplně jinak.
I místo, kde se větší část děje odehrává, tedy psychiatrická léčebna, mi neskutečně sedlo, knihy z tohoto prostředí mám fakt rád.
Bohužel se v některých místech kniha maličko táhne, takže jsem měl chuť v nezáživných situacích přeskakovat stránky, naštěstí ta hluchá místa přebíjely zajímavější části, kde autor zvládl situaci vykreslit opravdu dobře.
Celý napínavý příběh o hlavní postavě versus Černém muži graduje až do finále, kde se všechno obrátí vzhůru nohama.
S knihou jsem celkem spokojený a 4 hvězdičky si jistě zaslouží.

Mikako
10.03.2019 5 z 5

Kniha mě rozhodně nezklamala, chvílemi jsem byla dokonale napnutá. Věřím, že být to film, tak v něm bude několik dokonalých lekaček. A ten závěr... Jak málo stačilo aby se to všechno spustilo... Přečteno jedním dechem.

zz.uu.zz.aa
25.02.2019 5 z 5

super knížka.

Hanca91
24.02.2019 3 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, že nikdy žádnou knihu neodkládám nedočtenou. Nakonec je dobře, že jsem ji neodložila.
První část se hrozně táhla a přišlo mi, že pointu příběhu se snad nikdy nedozvím. Naopak druhá část příběhu měla neskutečný spád, až jsem najednou otočila poslední stránku, zavřela knihu a chvilku jen koukala do prázdna s pocitem husí kůže po celém těle...
Vlastně doteď nevím, jaký ve mně kniha zanechala pocit.

mata57
20.02.2019 4 z 5

Čtivá "bláznivina", avšak na můj vkus trochu moc pruhů, ale málo Adidas.

SugarDolly
14.02.2019 2 z 5

Četlo se to celkem svižně, ale že by to bylo zrovna veledílo ve svém žánru, to zas ne.

Katulinka69
14.02.2019 4 z 5

Horská dráha-začátek mě vůbec nechytil,přišlo menší stoupání,v půlce už jsem hltala a konec byl sešup po hlavě.

Ďumbierka
07.02.2019 5 z 5

Tak táto kniha, to bolo niečo!! Myslím, že si právom zaslúži titul - psychotriler a teda Wulf Dorno, ten umí !!! Knihu som musela dočítať ešte včera večer, po návrate z práce, to jednoducho nemôžte nechať na neskôr, tých pár desiatok strán na konci by vám inak nedalo spať. A pritom, ani po 24-hodinách, neviem, čo napísať. Ja som normálne potrebovala technické pauzy na predýchanie a oddýchnutie si od knihy, moja myseľ pracovala pri jej čítaní na 120%. Naozaj ju odporúčam všetkým milovníkom PSYCHO trilerov a teda klobúk dole. Na to, že toto bola Wulfova prvá kniha, napísaná v roku 2009, úžasné. Zmätie vás, poodkryje len kúsok a aj tak neviete, či je to vlastne dobre, že viete niečo navyše a všetko sa dozviete naozaj až na posledných stranách. Tak to má byť!

Nazli
18.01.2019 4 z 5

Naprosto mě dostal závěr - co byl vlastně onen spouštěč.

mispul_vispul
29.12.2018

Výborná knížka, napínavá, hodně čtivá. Mě osobně konec celkem překvapil.

Emma2211
27.12.2018 5 z 5

Po přečtení knihy “fobie”, jsem byla nadšena a ihned jsem si sehnala spouštěč a udělala jsem dobře
Kniha je jedním slovem bomba !!! Nedá se odložit dokud se nepřečete do konce
Dávám plný počet

ivakola
05.12.2018 4 z 5

Líbila se mi, dobré čtení a já tedy vůbec nevěděla až do konce jak příběh dopadne. Přečtu si další knížky tohoto autora.

Fanda74
17.10.2018 3 z 5

Napínavé, čtivé, ale závěr mě docela zklamal...

evilunicorn
15.09.2018 5 z 5

Lidské podvědomí je děsivé místo..A Wulf Dorn ví,jak vás do něj vtáhnout! Není divu,vždyť sám pracuje v psychiatrické léčebně.Tahle kniha je děsivá,s šíleným tempem,jenž vás nenechá vydechnout a před očima vám rozehraje příběh,jenž je jako z toho nejhoršího snu.Skvělé! P.S.Když máte mezi zkušebními čtenáři autory jako Ursula Poznanski nebo Thomas Theimeyer dává to tušit,že ta kniha bude fantastická.A myslím,že jako jedna z mála si označení "psychothriller" opravdu zaslouží.

Česneksmedem
26.08.2018 5 z 5

Téma poměrně časté – zneužívané dítě a následky z toho plynoucí. Ty se zde projevily až po dvaceti letech a hledání, které jeden z protagonistů provádí, má směřovat (mimo jiné) k nalezení spouštěče. Ten se dozvíte až v samotném konci a je to dost neuvěřitelné, ale možné. Kniha z prostředí psychiatrické léčebny asi nebude úplně pro každého, přesto se četla velice dobře. Na své si přijde i příznivec odborných termínů – viz například lucidní sen nebo disociativní fuga.

Klarinecka
17.07.2018 2 z 5

Jelikož jsem již pár podobných knih přečetla, mohu srovnávat. O co jde, mi bylo proto poměrně brzy jasné, celkově to na mě nijak valný dojem neudělalo a ten konec mě taky neohromil. Dvě třetiny knížky se táhly jak smrad a konec byl v porovnání se zbytkem výrazně zrychlený a zestručněný. Další dílo tohoto autora ze série Lesní kliniky si odpustím.

cat5
22.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale prostě mi nějak nejde dát plný počet...zřejmě mi nesedl rádoby záhadný styl psaní, který mě chvilkama dost iritoval. Konec na druhou stranu ale pěkně gradoval a celkové vzezření bylo dobré. Už se k tomu ale asi nikdy nevrátím. Spouštěč si u mě nezískal velké sympatie i když to není špatná kniha.

TakumiMisaki
03.05.2018 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a opět mě zcela ohromila. V jednu chvíli si člověk říká: ''Tak to bude tenhle. Ne tak tenhle. A nebo to bude tamten. Takže to je tenhle.'' Ale ten konec, jsem opravdu nečekala. Upřímně po přečtení knížky jsem na obal ještě nějakou tu dobu hleděla s otevřenou pusou.