Spouštěč

Spouštěč https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240899/bmid_spoustec-mxb-240899.jpg 4 478 151

Kdo se bojí Černého muže? Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…... celý text

Horory Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Trigger , 2009

allyce
17.10.2017 2 z 5

Začátek velmi slibný, ale velmi záhy zjistíte v kom je zakopaný pes a napětí je najednou zcela pryč.

vnimat_Krasu
22.09.2017 2 z 5

Ne.
Durna jsem měl dlouhodobě zařazenýho do škatulky "na konci sice budeš trochu nasranej, ale přečteš to jením dechem". O Spouštěči to ale platí jenom z jedný, a bohužel z tý horší poloviny.

Příliš mnoho paranoí tu totiž umořilo vola. A od doby, co se i ty nejthrillerovější pasáže promění ve výmysly, a prohlédnete tak pointě přes skořápku, se do konce vyloženě prozíváte.

Jednu úroveň literární kvality za Mrazivým tichem. A to mě u ní taky dvakrát nemrazilo.

harena
19.09.2017 4 z 5

Dobrý psychothriller z pera Wulf Dorna, který má 20 let profesní zkušenosti z psychiatrické kliniky. Děj je svižný a i když tak od poloviny knihy tušíte, kterým směrem se bude příběh ubírat, nic to neztrácí na své čtivosti a napětí. Skvělý popis emocí u Ellen a u Haralda, velký smysl pro napětí a detail. Jdu i do dalšího dílu.

KnihomolkaMari
17.09.2017 4 z 5

Moje první setkání s autorem, kniha byla čtivá a to díky napínavému až místy děsivému ději, konec se opravdu vydařil, ovšem pořád tu je něco, co mě nutí dát knize pouze 4/5 hvězd. Možná je to autorův styl psaní, který mi připadá takový suchý a celkově mě kniha vyloženě nešokovala. Ale naopak se mi zase líbilo, že kniha pojednává o tématu psychických poruch, což mne velmi zajímá.

Šánka
13.09.2017 4 z 5

Vážně psycho s prvky hororu. Thrillery mám ráda, baví mě, ale tady jsem se chvílemi i bála, a to se mi často nestává.
Celou tajemnou a místy hodně děsivou atmosféru příběhu ,,vylepšuje" prostředí psychiatrické léčebny, výborně napsaná postava lékařky Ellen a spousta pochybností i tipů, co za celým příběhem stojí.
Kdo si chcete nechat trošku pocuchat nervy, jděte do toho, nejlépe na noc :-).

TracyB
18.08.2017 1 z 5

Naprostá slátanina. Předvídatelné, nudné a hrozně hloupé.... Zbytečná kniha.

ArwenAragorn
16.08.2017 5 z 5

Psychiatrička Ellen Rothová má na klinice novou pacientku, která byla evidentně zneužívaná a bojí se Černého muže. Příští den však žena na klinice není a personál popírá, že by ji tam kdy viděl. Ellen začne ženu hledat, přitom začíná prožívat nejtěžší noční můru, kdy i ji honí Černý muž, potácí se ve svých představách, podezřívavosti a strachu o život.
K této knize jsem přistupovala obezřetně, protože první kniha, kterou jsem od autora četla (Temné šílenství) mě zase tak moc neoslovila. Ale tento příběh je strhující, skvěle psychologicky propracovaný, od začátku má spád a napětí, žádná hluchá místa. Po polovině přichází podstatný zvrat a pak - bingo- šokující konec.

jana3099
13.08.2017 5 z 5

Tak tohle bylo fakt psycho....... hodně zajímavý příběh se zajímavým koncem, který se navíc velmi dobře četl a četl a četl ;-)

invocation11
18.07.2017 4 z 5

Čekala jsem další průměrný psychothriller, ale tohle mě příjemně překvapilo! Děj je svižný, akční, rychle ubíhá, některé scény z kliniky jsou vskutku děsivé... Ač sice od poloviny tušíte, jakým směrem se bude příběh ubírat, vychutnáváte si každou stránku. Konec podle mého gusta. Věřím, že kdejaký ten náš skrytý spouštěč takto funguje i v reálu a jen vyčkává na svou příležitost...

Blondebookdevil
15.07.2017 5 z 5

Dostala jsem jako dárek na Vánoce a musím říct, že správný výběr. Stupňované napětí, neustálé zamotávání a pro mě překvapivý konec. Výborná!

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Správné psycho. Výborné, už se těším na další díly.

konicekbily
24.06.2017 4 z 5

Lesní klinika je správný "blázinec" a dějí se tam roztodivné věci. Příběh je hodně překombinovaný, umožňující hodně zvratů. Někomu se to líbí, někomu ne. Ellen, hlavní postava, je sympatická a snaží se pacienty chránit a i sama se dostane do nebezpečných situací.

ankaras
18.06.2017 5 z 5

Pekelně dobrý příběh :), budete se možná i bát.

Veronika2017
17.06.2017 5 z 5

jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Děj se nedá komentovat, to se musí přečíst!

hankamol
09.05.2017 5 z 5

Byla jsem napnutá až do konce knihy.

Gibis
01.04.2017 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré! Opravdu psycho thriller jako vyšitý. Napínavé, strhující, děsivé (občas jsem se fakt bála :)) a dlouho si tuhle knihu budu pamatovat. Sice jsem si přála, aby to dopadlo jinak, ale právě tím závěrem se to vymyká a odlišuje.

jasmína
30.03.2017 2 z 5

Knihu jsem sice dočetla, byla pro mě i napínavá, ale když se přiblížilo vyústění, bylo to pro mě bohužel velkám zklamáním..

MartulkaS
25.03.2017 5 z 5

Super kniha, od které se člověk nemohl odtrhnout ( o proti knize temné šílenství byla napínavá už od začátku). Doporučuji.

mandari
10.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a nemohla jsem se odtrhnout od čtení :) Velmi poutavý příběh plný zvratů, i když zhruba ve třetí třetině mi už bylo tak nějak jasno, jak vše dopadne ... Knihu každopádně doporučuju :)

Nixa
01.03.2017 5 z 5

Tahle kniha je geniální! Podezírala jsem snad úplně všechny, ale to jak to nakonec dopadlo mě vůbec nenapadlo. Napínavá a překvapivá kniha, která se četla sama. Super!