Zloděj čísel

Hošiko a Ben jsou na útěku od chvíle, co při poněkud výbušném závěru Posledního čísla spálili cirkus Silvia Sabatiniho na popel. Ale Benova matka se nezastaví před ničím, aby ho našla a pomstila se. Podaří se jí ho zahnat do kouta, kde je jako lapené zvíře nucený obětovat sám sebe, aby zachránil Hošiko a ostatní. Nejsmrtelnější číslo na světě povstalo z popela, a jestli si Ben myslel, že jako divák nahlédl do jeho nejtemnějších koutů, čeká ho překvapení. Skutečnou hrůzu toho, co leží pod povrchem, totiž zakusí na vlastní kůži, když se sám stane vystupující hvězdou nového cirkusu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426816/zlodej-cisel-BaS-426816.jpg 41

Poslední číslo 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Show Stealer, 2018

Kniha Zloděj čísel

karol.cadex

Poslední číslo jako první díl se mi popravdě líbilo o dost více a přišlo mi víc naléhavější a rozhodně ne jako YA literatura.
Zloděj čísel ale na mě působil šíleně naivně, dialogy byly strojené, neustálý boj dobra se zlem dokola, nic navíc.
Hošiko miluje Bena, Ben miluje Hošiko, Benova matka je stupidní nacistka, cirkus je plný smutných dětí, Ben zachrání děti, Hošiko zachrání Bena. Asi takhle v kostce.
Budu ale o dost radši, když puberťáci budou číst tohle než aby poslouchali Ortel a sdíleli příspěvky Tomia Okamury a rostli z nich odporní rasisti.
Pro třináctiletá děcka to asi účel splní.

Kniha Zloděj čísel je v

Právě čtených2x