Smečka

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/big_smecka-iol-71093.jpg 4.2990

Smečka 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Nightshade, 2010

Kniha Smečka

Miri294

(+ SPOILER) Kniha je taková oddechovka. Přestože jsem věděla, že si Calla vybere Shaye, byla jsem zklamaná. Rena jsem si oblíbila a když na konci Callu prosil, aby s ním zůstala, bylo mi ho líto. Stejně tak Ansela a celé smečky. Některé části byly trochu předvídatelné. Například, že Shay má být obětí při obřadu. Do dalšího dílu se mi zatím moc nechce.

sharina

Pravdou je, že jsem se ke knize dostala náhodou, protože jsem se snažila najít sérii podobného žánru, co jsem před lety četla. Ano, je to četba spíš pro mladší ročníky (dívky), ale je to krásná oddechovka, která se rychle přečte. Navíc to je zas jiné podání vlkodlaků a nadpřirozena jako takového.

johana3160
05.11.2020

Mozna je to tim, ze nejsem nactileta a uz jsem zvykla na propracovanejsi knihy, takze kritiku neberte uplne vazne....
Pribeh je pekny, napad se strazci, ochranci atd je zajimavy, ale chybi mi v tom nejaka propracovanost a rekneme rafinovanost. Pribeh je hrozne pruhledny od “soch”, pres fakt spatnou hadanku, kterou by pochopil snad kazdej. Aspon si myslim ze i nejaka 18 by to mela pochopit. I kdyz.... na to ze mela byt vudkyni smecky, se tak moc nechovala... Shay a Ren byli uveritelnejsi... ale pouzivat v luky a mece? Proc proboha? Trochu spatnej vtip:(
I pres tohle vsechno a dalsi veci byla kniha svizna a celkem ctiva. Takze pohledem nactilete ctenarky si myslim, ze za 4*

befel
14.10.2020

Oddechovka.. spíš pro náctileté, ale neurazila.

KnihomolkaKatka
10.10.2020

Lehce předvídatelné, ale bavilo mě to. Kdo má rád vlky, pak tahle knha je jako napsaná pro něj. Jsem zvědavá, co bude dál. Konec mi přšel (poslední kapitola), že autorka děj nějak moc rychle uzavřela. Miluju Shaye! Fajn, mám dalšího knižního boyfrienda a nestydím se za to! :) Calla mi občas přišla, že tak někdy neví, co vlastně chce a na druhou stranu působila, že to hrozně ví. Doufám, že ve druhém díle nechá nerozhodnost doma :)

CiaKawlone
25.09.2020

Kniha mě zaujala od prvních písmen. Ocenila jsem hlavně to, že tam nebyl zbytečně dlouhý úvod a člověk chápal věci za pochodu. Děj a akce byly výborně popsané, tak jako postavy. Závoveň člověk chápal napjatou situaci mezi postavami. Zkrátka to bylo výborné. Doporučuju.

marianna7090
16.09.2020

Podľa mňa veľmi nedocenená knižná séria a to je smutné. Mala veľký potenciál a mal byť okolo nej väčší hype keď vyšla, pretože to s ňou dopadlo tak ako to dopadlo a ľudia sa jej chcú a potrebujú zbaviť lebo im nečítaná zavadzia v knižnici. A ľudia ako ja, ktorí sa k nej dostali zadarmo z knižného bazáru, sa nemôžu kvôli nedotlači dostať k ďalším častiam.
No takže som vlastne napísala recenziu na slovenské vydavateľstvá a nie na knihu.
Celkom slušné fantasy. Bol to iný pohľad na vlkolakov s akým som sa doteraz stretla. Páči sa mi keď sa autori neopakujú z iných kníh a vymýšľajú si vlastné prvky na známe fantastické bytosti. Za to má autorka veľké plus. Negatívum je pre mňa veľké množstvo zbytočných postáv a veľmi sa mi mýlili ich mená. Uprednostňujem menej postáv aby som v tom nemala guláš.

Laf
24.04.2020

Dobrá kniha. Zase na tématiku vlků a tak, je pohlíženo z jiného úhlu, takže rozhodně jsem se u knihy nenudila. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Začíná to být napínavé... :)