Smečka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/big_smecka-iol-71093.jpg 4.21037
Série:

Smečka 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Nightshade, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Kniha Smečka

Nikusscha
06. března

Na úvod bych chtěla říct, že moc nemám ráda ich-formu takže mi chvíli trvalo než jsem se začetla do děje.
Ze začátku mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách příběhu. Není tam žádné zbytečně rozpitvávání děje, jde se rovnou na věc. Vlkodlaci alias Ochránci, Strážci, Hledači.
Knížka se čte docela dobře a svižně. První půlku knížky jsem přečetla raz dva. Pak už to začalo nabírat to správné tempo a knížku jsem během víkendu přečetla.
Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí.
Zajímavé rozuzlení na konci knihy. Už mám i pokračování tak se jde na to :)

LilluLong
29.04.2022

Zatial je to fajn, uvidime nakoľko to zostane v rámci žánru pre deti :) 4*


Nikolka001
25.03.2022

(+ SPOILER) Nevím, proč se mi Smečka ze začátku nelíbila. Rozečetla jsem jí už loni, skončila na straně 50, a nemohla se odhodlat v pokračování. Dlouho jsem váhala, jestli se do knihy pustím, a ejhle, zbylých 350 stránek jsem přečetla během pár dní.

Bylo to skvělé, velmi čtivé a poutavé. Hlavní hrdinka si není jistá, jestli se rozhodne pro Rena, který ji byl určen strážci, nebo pro Shaye, neznámého kluka, na kterém ji od začátku něco přitahuje. Takže z toho vyplývá, že většina knihy se točí kolem milostného trojúhelníku, odhalováním pravdy a porušováním pravidel. V závěru však byly všechny postavy sympatické a zajímá mě, jak se budou jejich osudy vyvíjet dále.

Je sice pravda, že děj byl trošku předvídatelný, ale konec nezklamal, ba naopak, čekala jsem, že vše dopadne úplně jinak. Uvidíme, co přinese pokračování.

Ailee
30.12.2021

Četlo se to dobře a svižně. Typická young adultovka. Sedmnactiletí, hormony vířící puberťáci, kteří si nemohou vybrat, s kým chtějí být. Autorka nám na moc otázek neodpověděla, takže dvojka vysloveně láká k okamžitému pokračování

Miri294
01.09.2021

(+ SPOILER) Kniha je taková oddechovka. Přestože jsem věděla, že si Calla vybere Shaye, byla jsem zklamaná. Rena jsem si oblíbila a když na konci Callu prosil, aby s ním zůstala, bylo mi ho líto. Stejně tak Ansela a celé smečky. Některé části byly trochu předvídatelné. Například, že Shay má být obětí při obřadu. Do dalšího dílu se mi zatím moc nechce.

sharina
03.01.2021

Pravdou je, že jsem se ke knize dostala náhodou, protože jsem se snažila najít sérii podobného žánru, co jsem před lety četla. Ano, je to četba spíš pro mladší ročníky (dívky), ale je to krásná oddechovka, která se rychle přečte. Navíc to je zas jiné podání vlkodlaků a nadpřirozena jako takového.

johana3160
05.11.2020

Mozna je to tim, ze nejsem nactileta a uz jsem zvykla na propracovanejsi knihy, takze kritiku neberte uplne vazne....
Pribeh je pekny, napad se strazci, ochranci atd je zajimavy, ale chybi mi v tom nejaka propracovanost a rekneme rafinovanost. Pribeh je hrozne pruhledny od “soch”, pres fakt spatnou hadanku, kterou by pochopil snad kazdej. Aspon si myslim ze i nejaka 18 by to mela pochopit. I kdyz.... na to ze mela byt vudkyni smecky, se tak moc nechovala... Shay a Ren byli uveritelnejsi... ale pouzivat v luky a mece? Proc proboha? Trochu spatnej vtip:(
I pres tohle vsechno a dalsi veci byla kniha svizna a celkem ctiva. Takze pohledem nactilete ctenarky si myslim, ze za 4*

befel
14.10.2020

Oddechovka.. spíš pro náctileté, ale neurazila.

1 ...