Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/bmid_smecka-iol-71093.jpg 4 1064 1064

Smečka série

1. díl >

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Nightshade , 2010


více info...

Přidat komentář

Artep071
03.03.2024 3 z 5

Takovej průměr, ale jsem zvědavá jak to dopadne.

havrmoni
14.11.2023 3 z 5

No nejsem cílová skupina, náct už mi dlouho není, ale nebylo to tak špatné. Samozřejmě jsou daleko lepší fantasy, ale i horší. Takže když se budu držet jen toho a ne trochu dětinského chování Call, tak to půjde.


Nikusscha
06.03.2023 5 z 5

Na úvod bych chtěla říct, že moc nemám ráda ich-formu takže mi chvíli trvalo než jsem se začetla do děje.
Ze začátku mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách příběhu. Není tam žádné zbytečně rozpitvávání děje, jde se rovnou na věc. Vlkodlaci alias Ochránci, Strážci, Hledači.
Knížka se čte docela dobře a svižně. První půlku knížky jsem přečetla raz dva. Pak už to začalo nabírat to správné tempo a knížku jsem během víkendu přečetla.
Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí.
Zajímavé rozuzlení na konci knihy. Už mám i pokračování tak se jde na to :)

LilluLong
29.04.2022 4 z 5

Zatial je to fajn, uvidime nakoľko to zostane v rámci žánru pre deti :) 4*

Nikolka001
25.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Nevím, proč se mi Smečka ze začátku nelíbila. Rozečetla jsem jí už loni, skončila na straně 50, a nemohla se odhodlat v pokračování. Dlouho jsem váhala, jestli se do knihy pustím, a ejhle, zbylých 350 stránek jsem přečetla během pár dní.

Bylo to skvělé, velmi čtivé a poutavé. Hlavní hrdinka si není jistá, jestli se rozhodne pro Rena, který ji byl určen strážci, nebo pro Shaye, neznámého kluka, na kterém ji od začátku něco přitahuje. Takže z toho vyplývá, že většina knihy se točí kolem milostného trojúhelníku, odhalováním pravdy a porušováním pravidel. V závěru však byly všechny postavy sympatické a zajímá mě, jak se budou jejich osudy vyvíjet dále.

Je sice pravda, že děj byl trošku předvídatelný, ale konec nezklamal, ba naopak, čekala jsem, že vše dopadne úplně jinak. Uvidíme, co přinese pokračování.

Ailee
30.12.2021 4 z 5

Četlo se to dobře a svižně. Typická young adultovka. Sedmnactiletí, hormony vířící puberťáci, kteří si nemohou vybrat, s kým chtějí být. Autorka nám na moc otázek neodpověděla, takže dvojka vysloveně láká k okamžitému pokračování

Miri294
01.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha je taková oddechovka. Přestože jsem věděla, že si Calla vybere Shaye, byla jsem zklamaná. Rena jsem si oblíbila a když na konci Callu prosil, aby s ním zůstala, bylo mi ho líto. Stejně tak Ansela a celé smečky. Některé části byly trochu předvídatelné. Například, že Shay má být obětí při obřadu. Do dalšího dílu se mi zatím moc nechce.

sharina
03.01.2021 5 z 5

Pravdou je, že jsem se ke knize dostala náhodou, protože jsem se snažila najít sérii podobného žánru, co jsem před lety četla. Ano, je to četba spíš pro mladší ročníky (dívky), ale je to krásná oddechovka, která se rychle přečte. Navíc to je zas jiné podání vlkodlaků a nadpřirozena jako takového.

johana3160
05.11.2020 4 z 5

Mozna je to tim, ze nejsem nactileta a uz jsem zvykla na propracovanejsi knihy, takze kritiku neberte uplne vazne....
Pribeh je pekny, napad se strazci, ochranci atd je zajimavy, ale chybi mi v tom nejaka propracovanost a rekneme rafinovanost. Pribeh je hrozne pruhledny od “soch”, pres fakt spatnou hadanku, kterou by pochopil snad kazdej. Aspon si myslim ze i nejaka 18 by to mela pochopit. I kdyz.... na to ze mela byt vudkyni smecky, se tak moc nechovala... Shay a Ren byli uveritelnejsi... ale pouzivat v luky a mece? Proc proboha? Trochu spatnej vtip:(
I pres tohle vsechno a dalsi veci byla kniha svizna a celkem ctiva. Takze pohledem nactilete ctenarky si myslim, ze za 4*

befel
14.10.2020 4 z 5

Oddechovka.. spíš pro náctileté, ale neurazila.

KnihomolkaKatka
10.10.2020 4 z 5

Lehce předvídatelné, ale bavilo mě to. Kdo má rád vlky, pak tahle knha je jako napsaná pro něj. Jsem zvědavá, co bude dál. Konec mi přšel (poslední kapitola), že autorka děj nějak moc rychle uzavřela. Miluju Shaye! Fajn, mám dalšího knižního boyfrienda a nestydím se za to! :) Calla mi občas přišla, že tak někdy neví, co vlastně chce a na druhou stranu působila, že to hrozně ví. Doufám, že ve druhém díle nechá nerozhodnost doma :)

CiaKawlone
25.09.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala od prvních písmen. Ocenila jsem hlavně to, že tam nebyl zbytečně dlouhý úvod a člověk chápal věci za pochodu. Děj a akce byly výborně popsané, tak jako postavy. Závoveň člověk chápal napjatou situaci mezi postavami. Zkrátka to bylo výborné. Doporučuju.

marianna7090
16.09.2020 4 z 5

Podľa mňa veľmi nedocenená knižná séria a to je smutné. Mala veľký potenciál a mal byť okolo nej väčší hype keď vyšla, pretože to s ňou dopadlo tak ako to dopadlo a ľudia sa jej chcú a potrebujú zbaviť lebo im nečítaná zavadzia v knižnici. A ľudia ako ja, ktorí sa k nej dostali zadarmo z knižného bazáru, sa nemôžu kvôli nedotlači dostať k ďalším častiam.
No takže som vlastne napísala recenziu na slovenské vydavateľstvá a nie na knihu.
Celkom slušné fantasy. Bol to iný pohľad na vlkolakov s akým som sa doteraz stretla. Páči sa mi keď sa autori neopakujú z iných kníh a vymýšľajú si vlastné prvky na známe fantastické bytosti. Za to má autorka veľké plus. Negatívum je pre mňa veľké množstvo zbytočných postáv a veľmi sa mi mýlili ich mená. Uprednostňujem menej postáv aby som v tom nemala guláš.

Laf
24.04.2020 4 z 5

Dobrá kniha. Zase na tématiku vlků a tak, je pohlíženo z jiného úhlu, takže rozhodně jsem se u knihy nenudila. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Začíná to být napínavé... :)

Elka252
18.03.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi vcelku líbila.
Shaye jsem naprosto nemohla vystát - připadalo mi že On to všechno ničí. Calla byla smířená s tím že si vezme Rena a kdyby nepřišel Shay tak by ho postupem času více a více milovala.Pořád jsem čekala na ten moment kdy ji zradí protože takový frajírci to věčinou udělají ale ta chvíle nepřišla.
Ren mi byl sympatický - ke Calle se choval dobře jen mě trochu štvalo že na začátku knihy olizoval každou druhou holku.Jinak jsem si přála aby Shaye rossápal aby si ke Shayovy Calla klekla -jen na okamžik -ale nakonec by zvedla oči k Renovi a řekla že to tak bylo správně.
Calla mě sklamalo na plné čáře - vyděla jsem v ní vůtkyni (jistou, sebevědomou) a ona zatím vůbec nevěděla co chce - chtěla Shaye, nechtěla zradit Rena, záviděl nejlepší kámošce a bráchovi vztah.. . Chápu že se nemohla úplně svobodně rozhodnout ale Ren ji miloval a já v Shayovy vidím jen zrádce...
Bryn mi taky přirostla k srdci akorád nebyla v knize moc zmiňovaná. (Na to že to byla Callyna NEJ kamarádka dost jí zanedbávala).
A pak je tu Callyn malý (noo) brážka a ten mě dostal. Měl se ségrou tak nádherný vztah.
Nikdy jsem nevěřila Strážcům zato propracování zkupin Ochránců bylo skvělé.

Call zradila smečku a to jí nikdy neodpustím přesto mě však zajímá co bude dál.

I přes to že Calla udělala TAKOVOU chybu když odešla s Shayem ale doufám že je to alespoň správné nevím co si musí myslet smečka - zrádkyně!!!

Luciluc
04.01.2020 4 z 5

I přes poměrně vysoké hodnocení zde jsem od knihy příliš neočekávala, možná i proto jsem byla mile překvapena. Milostný trojúhelník na mě naštěstí nepůsobil zas tak moc kýčovitě, fandila jsem Shayovi, ale v jednu chvíli si mě získal i Ren. Na Calle se mi líbila její „poctivá povaha“ a vztah, který měla s bratrem Anselem. Shay si mě získal „svobodným myšlením“ a touhou něco změnit. Ze smečky Nightshadeů jsem si oblíbila Bryn a Masona. Škoda, že autorka nedala v příběhu více prostoru vedlejším postavám. Konec byl docela předvídatelný, ale akční. Kniha se dobře četla, taková fantasy oddechovka o vlcích :). Těším se na pokračování, snad se konečně dozvím víc o Hledačích, Strážcích i Ochráncích.

Kacennnka
10.11.2019 4 z 5

Předvídatelné, ale skvěle napsané.

Damonka12
07.06.2019 3 z 5

Typycká průměrná fantasy. Hlavní hrdina je skvělé ale ten milostný trojúhelník to trošku celé kazí. I když musím říci, že s koncem jsem byla spokojená.

Aira
15.05.2019 5 z 5

Velmi chytlavá a čtivá knížka, vřele doporučuji přečíst.

Konfu97
03.03.2019 4 z 5

Nenáročný YA příběh s milostným trúhelníkem a lehkou akcí. Kniha se dobře a rychle čte, první díl je celkem oddechový. Kdo má rád vlkodlaky a trochu netradičně pojmutý příběh o nich, doporučuji.

Štítky knihy

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Andrea R. Cremer
americká, 1978
2011  83%Smečka
2014  72%Kořeny
2012  83%Oběť
2011  83%Vzpoura