Vzpoura

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84280/big_vzpoura-CqJ-84280.jpg 4.2761

Smečka 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Wolfsbane, 2011

Kniha Vzpoura

Elka252

Nemůžu říct že by mě nebavila ale byla slabší než předchozí díl. Byla plná energie a příjemných zvratů a přesto byla spíše oddychová. Líbilo se mi že se autorka vrací do minulosti (protože jsem první díl četla už před delším časem) a mnoho částí je napsáno jako tehdy. Mrzí mě že se v knize nevystupoval Ren, kterému ještě stále fandím. Tento díl jsem se jen utvrdila v názoru na Callu - na to že je to vůdkyně, neví co chce. Další díl si přečtu hlavně proto abych se setkala s Tess, Connorem, Ethanem, kteří mi stejně jako ostatní Hledači přirostli k srdcy. Překvapila mě také Sabine, kterou jsem nemohla vystát.

marianna7090

Celú túto knihu mohla autorka vtesnať do max 100 strán a rozdeliť ich medzi prvú a poslednú časť. Úplne zbytočná časť. Po skvelej prvej časti toto bolo extrémne nudné, nezaujímavé, príliš veľa nových, zbytočných postáv. Vlastne sa v knihe nič neudialo. Táto kniha bola vlastne len súhrn myšlienok pubertálnej holky, ktorá sa nevedela rozhodnúť medzi dvoma vlkmi, ktorí ju ľúbia. Skoro ako Twilight s tým rozdielom, že Calla sa vedela aspoň pobiť.
Prišlo mi to veľmi zbytočné a ešte dlho budem zvažovať či si prečítam tretiu časť alebo rovno celú sériu predám.

johana3160
06.11.2020

Neni to uplne spatne, jen to proste je spis pohadka... dej je pruhledny a az na par vyjimek neoslni. Navic je plny klise. Asi bych knihu nazvala nevyzralou.

befel
14.10.2020

Taktéž .. oddechovka .. nejsem cílovka, ale neurazila

CiaKawlone
04.10.2020

2. Díl mě strhnul stejně jako první a konec knihy je stejně napínavý jako ten předešlý. Děj je pořád energický a vše do sebe krásně zapadá.
Konečně jsme se dozvěděli něco o Shayovi a celkově je nám prostředí teď trochu jasnější. Hned se jdu vrhnout na 3. díl.

Laf
26.04.2020

Lepší jak první díl. Neustále se něco děje od začátku do konce. Neustálé zvraty a přísun nových informací. Super díl. Snad pokračování bude stejně dobré :)

Luciluc
31.01.2020

První dvě třetiny druhého dílu se v podstatě jen plánuje záchranná výprava do Vailu, ale alespoň se mezitím čtenář dozví další střípky informací o Hledačích a Scionovi. Nejakčnější a nejzajímavější je samozřejmě poslední třetina knihy a závěr dobře navnadí čtenáře k přečtení dalšího dílu. Hledači jsou mi sympatičtější než Ochránci, respektive jsem si je oblíbila mnohem rychleji. Connor, jeho hlášky a zvláštní vztah k Adne, Monroe, Tess, Lydia, dokonce i Ethan, ti všichni mi přirostli k srdci, takže mě ztráta některých z nich opravdu mrzela. Celkově se mi líbí jejich svět (Akademie, tkaní, skeany apod.) Všimla jsem si, že autorka nemá problém vytvářet vztahy stejných pohlaví „na všech frontách“. Bylo mi líto Ansela, později jsem na něj byla ale i naštvaná, i když je asi pochopitelné, že to, co udělal, udělal ze zoufalství a jsem zvědavá, jak se jeho osud bude dál vyvíjet. A doufám, že se něco vyvine mezi jedním Hledačem a jednou vlčicí. :) Mile mě překvapila Sabine, v prvním díle jsem ji neměla moc ráda, ale není vše tak, jak se na první pohled zdá. Tu věc ohledně Monroea jsem tušila už nějakou dobu, zajímavá skutečnost, která ještě může hodně zahýbat kartami.

Kacennnka
10.11.2019

Vzpoura je zklamáním pro hodně čtenářů. Je to už řečenou absencí Rena, změněním charakterů postav a kvůli dějové linii. Přesto jsem ochotná dát knize hodnocení v podobě čtyř hvězdiček, protože to bylo psané velice čtivě a strašně mě fascinoval svět Hledačů. V některých ohledech bych byla i ochotná říct, že se mi tento díl líbil víc než první, ale na druhou stranu tam bylo až moc věcí, které se mi šly proti srsti. Proto tedy zůstávám u čtyřhvězdičkového hodnocení.