Oběť

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici – Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110694/big_obet-LRS-110694.jpg 4.2692

Smečka 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Bloodrose, 2012

Kniha Oběť

LilluLong

Dufam ze bude pokračovanie, i ked neviem ci si to nakoniec prečítam :) za mna 3*

Elka252
01.06.2021

Kniha se mi celkem líbila. Byla plná akce, měla spád, žádná hluchá místa ale... Začínalo mě štvát rozhodování Cally zda si vybere Rena nebo Shaye. Bylo celkem jasné který z nich to bude i přes to Calla pořád váhala. Já osobně jsem fandila Renovy. Oblíbila jsem si ho společně s Connorem a Loganem. Ten kdo mi tam překážek byl Shay. Nachápala jsem co na něm Calla vydí. Když už jsme u Cally bylo fain že to není žádná vyvolená superhvězda nebo slečna dokonalá ale obyčejná holka v pubertě.. Ale neměla by být jako vůdkyně alespoň trochu sebejistá? Tím že neví co dělat se dostávám i k problému 1.- Shay X Ren. Zatím mi přišlo že si moc nepomohla (neprojevila své vůdcovské schopnosti) . Nepřímala úkoly od Strážců ale pro změnu od ochránců. Zvláštní mi taky přišlo jak rychle se Ren a Adne zblížili.

johana3160
08.11.2020

Se zatnutymi zuby za 3*
Styl autorky mi nesedel, jeji dej byl, asi nejlepsi vyraz je, divny... napad byl dobrej ale provedeni se mi uplne nelibilo, bylo nesmyslne. Nektere vykecavacky uprostred bitvy kdy jde o zivot “celeho lidstva”... jako nechapu. Shay i Rev se chovali jako alfove, lanovali resili utoky atd. Calla byla blbka ktere rekli co se bude dit a ta sla a konala co se od ni cekalo. Marne jsem hledala nejakou vudci myslenku.
V prubehu cteni jsem si precetla, ze autorka byla velmi mlada kdyz ji to vyslo, coz jde na cele serii velmi citit. Vim ze jeste je dalsi dil ale na to uz nemam nervy. Mozna za cas.
Co me celkem potesilo je konec. To jak dopadne smecka a to proc a jak ma celkem hlavu a patu.. no skoro...

befel
14.10.2020

Příjemně strávený čas.. pohoda. Sluncem zalitý konec.. lehce přeslazená ale.. hodnotím spíše 3+

CiaKawlone
10.10.2020

Třetí díl byl skvělý jako předešlé díly, ba dokonce možná i lepší. Posledních 100 stran mi několikrát vehnalo slzy do očí a rozhodně to nedopadlo podle mého očekávání.
Celá tato série je výborně napsaná. Postavy i prostředí skvěle popsané. Takové lehce stravitelné fantasy na deštivé dny, co rozhodně stojí přidat na seznam četby, pokud tento druh literatury vyhledáváte.
Takový spoiler, co si nemohu odpustit, uprostřed knihy si uvědomíte, že opravdu nevíte koho si vybere i když si myslíte, že to víte celou dobu.

Laf
28.04.2020

Tento díl byl ze všech zatím nejlepší. Překonal všechna má očekávání. Nechyběla akce od začátku do konce. Pořád nějaké zvraty. Jen ten konec byl trošku zklamáním, protože jsem čekala v lepší konec. Celkově se mi to líbilo a těžko se mi kniha dávala z ruky. Můžu jen doporučit.

Luciluc
11.02.2020

Může obsahovat informace, které před četbou nechcete vědět:
Třetí díl série Smečka byl nejakčnější (výpravy k získání zbytku elementálního kříže – vzduch, voda, oheň - a závěrečná bitva v Rowanově vile). Už mě začínala štvát nerozhodnost Cally ohledně toho, zda si vybere Rena nebo Shaye. Zajímavé bylo zjištění, že kromě vlků existují i další druhy Ochránců (medvědi, jaguáři a ohňovlci). I v tomto díle přišlo o život dost postav, ať už z řad Hledačů, Ochránců či Strážců. Co mě ale překvapilo, byla smrt jedné z hlavních postav, to se v YA knihách podle mě moc často nevidí. Poměrně rychle se vytvořil vztah mezi Renem a Adne, čekala jsem, že jim sbližování bude trvat déle. Byla jsem ráda, že Ethan a Sabine si k sobě našli cestu a trochu mě mrzelo Connorovo vyznání lásky, bylo to takové neromantické a do dané situace, před výpravou na sopku, mi to moc nepasovalo. Konec knihy mě překvapil, nelíbila se mi ale „podmínka“ spojená s uzamčením trhliny. Sice to v podstatě dopadlo ke spokojenosti všech zúčastněných, ale s malým háčkem, a to se mi na tom právě moc nelíbilo. Už nebylo řečeno, co se stalo s Lumine a dějová linka Logana je také otevřená. Jsem zvědavá na další díl.

Damonka12
10.09.2019

Průměrná fantasy. Čekala jsem skvělé zakončení a ten konce mě trochu zklamal.